Birlikteforum Kültürel Bilgi Paylaşım

Reklamlar
Fark AkademiFark Akademi

Burun Estetiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burun Estetiği
« : 27 Şubat 2018, 09:52:32 »

Fark Akademi

Burun estetiği, burun anatomisinin detaylı incelenmesi sonrasında, kişinin beklentileri ve taleplerininde göz önüne alınarak, yüzlerine olabilecek en uygun şekilde burunlarının yeniden şekillendirilmesi ameliyatıdır.

Açık ve Kapalı Burun Ameliyatı

Burun ameliyatı açık ya da kapalı olarak tarif edilebilecek, iki farklı şekilde yapılabilir. İki teknik arasındaki temel fark burun alt kısmındaki cildin kesilmesidir. Kesilerek yapıldığında açık burun ameliyatı olarak isimlendirilir. Kapalı burun ameliyatında hiç burun kesisi olmuyor diye düşünmek çok doğru olmaz. Burun deliklerinin içine kesiler yapılarak kapalı burun ameliyatı tamamlanır.

İki ameliyatta da amaç burun içindeki anatomik yapıları görünür hale getirmek ve daha önceden yapılan planlama doğrultusunda buruna şekil vermektir. Açık ya da kapalı ameliyatın birbirlerine bir takım küçük avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Ameliyatınızın nasıl yapılacağını hekiminize sorabilirsiniz. Burun anatominizin özellikleri, cerrahınızın tecrübesi ya da cerrahi felsefesi bu konudaki tercihte rol oynayabilir.