Birlikteforum Kültürel Bilgi Paylaşım

Reklamlar
Fark AkademiFark Akademi

İslam’ın son kalesi Dershaneler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SIR

  • *
  • Cinsiyet: Bay
    • birlikteforum
İslam’ın son kalesi Dershaneler
« : 20 Kasım 2013, 10:03:56 »

Fark Akademi

Erem Şentürk : İslam’ın son kalesi Dershaneler

ben okumam tembelim diyenler için sesli makale  :azn:
http://www.seslimakale.com/videos/erem-senturk-islamin-son-kalesi-dershaneler/


İslam’ın son kalesi Dershaneler.Eğitime son darbe!
Hazırlık işi yapan dershaneler eğitimin bir parçası değildir. Dershaneler eğitim kurumu da değildir.
61 Hükümetin 61’ inde payı olduğu bir boşluğu fırsata dönüştüren ticari kurumlardır.
Dolayısıyla dershanelerle ilgili hiçbir düzenleme eğitim başlığı altında değerlendirilemez böyle yapılırsa ya cahillikten yahut hırstan kaynaklanan bir saptırma vardır.
Liseler ve Üniversiteler eğitim kurumudur. Çocukları buraya hazırlıyoruz bizde eğitimin bir parçasıyız denilmez. Okul açarak eğitimin parçası olunur. Hazırlığa gerek kalmayan bir sistemin kurulmasına destek olarak eğitimin bir parçası olunur. Oportünist bir stratejiyi ALLAH rızası ile örtmeye hatta hizmetle süslemeye çalışmak ayıca itikat tartışması gerektirir.


Fakir fukaranın çocukları ne yapacak?
Dershaneler ne yapmış ki zaten bu konuda daha önce?  Bundan sonra yapacaklar? Ben kardeşimin elini tutup dershane dershane dolaşmıştım. Maaşa denk gelen bir taksit ve biraz indirim istemiştim her kapıdan. O kurumların müdürleri gayet net tavır koymuştu. Paran yoksa dershane sana göre bir yer değildir.
Bedavaya hazırlık dersleri veriyorlar mı? HAYIR!
Yan fayda olan dershane asli ihtiyaç olan okullardan daha pahalı eğil mi? EVET!
Bu bir mantık hatası hatta bir ticari tuzak değil mi! EVET!
Parasını ödemediğiniz herhangi bir dershanede gözünüzün yaşınıza bakmazlar. Kimse kimseyi kandırmasın.


Oslo, KCK, PKK, Vatikan, İsrail ve karşılarında İslam’ın son kalesi Dershaneler.
Komplo çorbasıyla yapılan bu defans kendi içinde yüzden fazla yüz kızartıcı çelişkiyi barındırmaktadır. Benim derdim herhangi bir Müslümanı utandırmak olmadığı için yazmayacağım lakin ihtiyaç olursa tek sıralayabilirim.


Dershaneler hakkında düzenlemelerde hatalar, eksiklikler yanlışlar olabilir. Beşeri sistemlerin tamamen kusursuz olması yine aynı şekilde baştan aşağıya kusurlu olması eşyanın tabiatına aykırıdır. Türkiye deki dershanelerin en fazla %15 hadi abartalım %20 sine sahip olan hizmet hareketinin aşırı bir alınganlıkla bunu üzerine alınması aslında bir siyasi hamledir. Bu siyasi hamle ile kendini hedefteki mağdur gibi gösterme çabası asla diye inkar ettikleri siyaset hevesinden başka bir şey değildir. Altını çizelim bu hamle tamda siyasi bir hamledir, siyaset yapmaktır imtina edilen siyasete gırtlağa kadar bulaşmaktır. Siyaset yapmaya başladığınız andan itibaren gelecek siyasi tepkilere katlanmak zorundasınız artık. Geçmiş olsun!
Türkiye yi hiç tanımayan birisi dün hizmet hareketinin yazdığı mesajlara, açıklamalara, demeçlere ve TV programlarına bakarak şunu zannedebilir. ‘’Galiba Türkiye de camiler kapatılıyor.’’ Muhalif bir din temelli sivil örgüt hep bir ağızdan şunları söylüyor; Satılmış, Pkk ile ortak, İsrail’in talimatına uyan, Vatikan’ın gönlüne su serpen, Gayretullaha dokunan Başbakan.  Üstelik bu Başbakan için ya Kahhar ya Kahhar diye toplu beddualara bile var. Buradan anladığımız şey kuran kursları ve camiler kapanıyor, başı örtülü kızlar okuldan atılıyor. Namaz kılan akademisyenler, memurlar, bürokratlar fişleniyor, imam hatipler kapatılıyor bile olabilir. Bu kadar içli içli Kahhar çekildiğine göre öyledir değil mi? Aslında bunları ve daha beterlerini dönem dönem yaşadı bu ülke ve Tayyip Erdoğan için şimdi bunları söyleyenler o zamanlar hiç Kahhar çekmedikleri gibi üstüne sessizce beklediler. Küçük fırsatlarda İslam alemini hayal kırıklığına uğratan demeçler verdiler. Sonra unuttuk hepsini!


Ez cümle…
Çaresi var mı? Var tabi hem de onlarca. Örneğin okul açın mesela. Veliler hazırlık adıyla çöpe attıkları dershane parasıyla çocuklarını okutsunlar. Okul! İşte burada herkes geri adım atıyor. Niye biliyor musunuz? Okul işi eğitim çünkü. Dershane eğitim değil ki. Öğrenci sınavı kazanırsa bizim eserimiz kazanmazsa onun tembelliği pazarlaması üzerine kurulu bir ucubelik dershane. Sorumluluğu yok, dünya denkliği, sınavdan başka bir yerde işe yarar öğrettiği bir şey yok vs. derken en dibinde aslında gereği de olmayan ara bir pozisyon. Okul öyle mi? Okul açın efendiler. Devlet diyor ki size ben öğrenci göndereceğim parasını da vereceğim. Hizmet mi dedi biri. Hizmet budur.
Siyaset mi dedi biri. Hoş geldiniz dikkatli olun derim çünkü men dakka dukka.« Son Düzenleme: 20 Kasım 2013, 10:09:12 Gönderen: Wolt »

Çevrimdışı KILÇIK

  • *
  • Cinsiyet: Bay
İslam’ın son kalesi Dershaneler
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2013, 11:11:43 »

  Şahane bir yazı... Satır aralarında verilen mesajlar da çok önemli...


  Yazıyı okurken sevdiğim bir insanın bir tarifi aklıma geldi.

  Demişti ki "8 dili anadili gibi konuşan bir adamın kendi öz anadilinin ne olduğunu nasıl anlarsın?

  Cevap: Nasırına basarak...

  Nasırına bastığında hangi dilde "of anam!" diye bağırıyorsa o dili anadilidir..."

   28 Şubat sürecinde gördük biz bunları... Hocanın ilk tepki beyanatında "darbe" olarak dahi sunmadığı 28 Şubat sürecinde sürecin aktörlerine cennetten arsa dağıtıyordu Fethullah hoca. (Hatırlamayanlara hatırlatayım Fethullah hoca eğer şefaat hakkı olsa ilk şefaatı Bülent ECEVİT hakkında kullanacağını söylemişti zamanında...)

  Onlara hiç "Kahhar" diyerek beddua etmemişlerdi...

  Mavi marmara'daki 9 şehit de İsrail'e "kahhar" dedirtememişti bunlara... Aksine "İnsani yardım için bizim deyimimizle hayvanlardan hocanın deyimiyle İsrail'den izin alınmalıydı...

   Ama şimdi Erdoğan için "Kahhar" öyle mi?

   Nasırlarına basılınca ana dillerini görmüş olduk böylece... :)

Çevrimdışı mendakka

  • ****
  • Cinsiyet: Bay
İslam’ın son kalesi Dershaneler
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2013, 20:19:38 »

bir çok tanımlama duymuştum ama en güzellerinden birisini yazmışsın. :)

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

  • *****
  • Cinsiyet: Bay
İslam’ın son kalesi Dershaneler
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2013, 00:09:38 »

Selamlar,sevgiler...

Gözlerim kapalı, derin bir huzurla saygıdeğer Kılçık hocayı takip ediyorum.Bir kaç gündür yazdıklarına yeni şahit oldum.Açıkcası geldiği nokta benim için şaşırtıcı bir nokta olsa da (esasında ben Kılçık hocanın bizim gibi düşünenlerle bir gün aynı fikre tevafuk edeceğine inancım tamdı.) geldiği bu durumu sevinçle karşılıyorum.

Neyse asıl konumuza dönersek; cemaatin derdinin dersaneler olmadığını biliyorum.Dersane kozuyla malum cemaat kendisinin gölge kabine hükümet ara elemanları ve yatay Yargı geçişler ile çoktandır ilgilendiğinin bir çok canlı şahitler ile mevzuya epey bir vakıf olduğumu biliyorum dersem abartmış olmam.

Şimdi dershane için günlerdir Türkiye'yi ayağa kaldıran "iman hizmeti" yapan kardeşler (!), HZ.Peygamber efendimize (s.a.v) yine bir cemaat yazısı ve tiwitırı yapılan terbiyesizliğe karşı neden suspuslar?

Vakti zamanında ceberut Çevik bir'e "size dervredelim" derken şart koşul öne sürmüyorlardı da. şimdi de şartsız "size devredelim" demek için bunca küfür -kıyamete gerek varmıydı?
Terörist israil, 9 sivil vatandaşımızı katlederken  otorite'den izin almak akıllarına gelirken beğenmeseler de T.C hükümüetinin otorite olduğunu kabül etmek niçin bu kadar zordu?
Hani bu kardeşler, her işlerinde otorite'den izin alırlardı?
Yoksa bir tek israil.'den mi izin alırlardı?

Ve yine bu kardeşlerin hükmettiği sermaye ile kurabildiği üniversite(ler)in akademik itibarı ve çapı arasındaki uçurumlar, sözüm ona  eğitimdeki iddialarıyla çelişmiyor mu?
Bu kardeşlerin dershanelerinden Türkiye derecesi ile üniversiteleri kazanmasına vesile oldukları (!) çocuklar; bir Bilkent,Koç ve Sabancı Ünv. gibi marka olmayıp niye- neden Fatih gibi üniversitelerini tercih etmiyor?
Eee be mübarekler paraysa para, personelse personel vs hepsi var bu kardeşlerde. Dershanelerde de Türkiye 1.lerin var. Eeee  neden üniversitede nal topluyorsun,marka olamadınız diye sormazlar mı adama...???

Ve son olarak; Sayın Başvekile "firavun" imasında bulunan Gülen Hocanın bu çıkışların aksine  Ecevit "şefaatlik", Demirel "söz sultanı", Kenan Evren'e "cennetlik" demesini tesadüf mü sanıyorsunuz?

Hulasa; hocası sayın Başbakana "firavun" diyerek açıkca ima da bulunursa cemaati de karşı çıkan herkesi sınırdışı eder herhalde??