Birlikteforum Kültürel Bilgi Paylaşım

Reklamlar
Fark AkademiFark Akademi

Windows XP'de İki Bilgisayar Arasında Doğrudan Kablo Bağlantısı Kurmak

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı freelife

  • *****
  • Cinsiyet: Bay

Fark Akademi

Doğrudan Kablo Bağlantısı Yapma
1. Başlat'ı ve sonra Denetim Masası'nı tıklatın, sonra da Ağ Bağlantıları'nı çift tıklatın.
2. Ağ Görevleri altında, Yeni bağlantı oluştur'u ve sonra İleri'yi tıklatın.
3. Gelişmiş bir bağlantı kur'u ve sonra İleri'yi tıklatın.
4. Doğrudan başka bir bilgisayara bağlan'ı ve sonra İleri'yi tıklatın.
5. Bu makinenin iletişimde üstleneceği rolünü seçin. Bu bilgisayarda erişmek istediğiniz bilgiler varsa, Ana Bilgisayar'ı tıklatın. Bu bilgisayar başka bir bilgisayardaki bilgilere erişecekse, Konuk'u tıklatın.

Ana Bilgisayarı Kurma
1. Bu bağlantı için kullanmak istediğiniz bağlantı aygıtını tıklatın (paralel veya seri bağlantı noktası ya da bir kızılötesi bağlantı noktası), sonra da İleri'yi tıklatın.
2. Uygun onay kutularını seçerek bağlanmasına izin verilen kullanıcılara erişim izinlerini atayın ve arkasından İleri'yi tıklatın.
3. Son'u tıklatıp yapılandırma işlemini tamamlandırın.

Konuk Bilgisayarı Kurma
1. Bu bağlantıyı belirten bir ad yazın ve sonra İleri'yi tıklatın.
2. Bu bağlantı için kullanmak istediğiniz bağlantı aygıtını tıklatın (paralel veya seri bağlantı noktası ya da bir kızılötesi bağlantı noktası), sonra da İleri'yi tıklatın.
3. Bağlantının tüm kullanıcılar tarafından mı (Herkes için'i tıklatın), yoksa yalnızca sizin tarafınızdan mı (Yalnızca benim için'i tıklatın) kullanılacağını belirleyin ve İleri'yi tıklatın.
4. Son'u tıklatıp kurulum işlemini tamamlayın.

Sorun Giderme
• Ana bilgisayar gibi davranan bir doğrudan ağ bağlantısı oluşturmak için, Administrator olarak oturum açmış veya Administrators grubunun bir üyesi olmanız gerekir. Konuk olarak yapılandırılan doğrudan ağ bağlantılarında yönetici düzeyinde haklar gerekmez.

• Bağlantınızı oluştururken onu ana bilgisayar olarak belirlerseniz, bağlantı Ağ Bağlantıları klasöründe Gelen Bağlantılar olarak görünür.

• Ağ Bağlantıları klasöründe bağlantıları kopyala***** birden çok doğrudan bağlantı oluşturabilirsiniz. Daha sonra, bağlantıları yeniden adlandırabilir ve bağlantı ayarlarını değiştirebilirsiniz. Böyle yaparak, birden çok bağlantı noktası, ana bilgisayar vb. için farklı bağlantıları kolayca oluşturabilirsiniz.

• Doğrudan bağlantılar, kimlik doğrulaması gereksinimlerini atlayabilir. Bu, el bilgisayarları gibi aygıtlar için kullanışlıdır. Bu ayarı, ana bilgisayarın gelen bağlantılarında yapılandırmalısınız.

• Doğrudan bağlantıyı bir seri (RS-232C) kablo kullanarak oluşturursanız, Yeni Bağlantı Sihirbazı'nda seçtiğiniz bağlantı noktası kukla modem kullanan bağlantılar için etkinleştirilir.

• Doğrudan bağlantı oluştururken bilgisayarınızda Administrator veya Administrators grubunun bir üyesi olarak oturum açtıysanız, bilgisayardaki tüm paralel bağlantı noktalarını, yüklenmiş ve etkinleştirilmiş olan kızılötesi bağlantı noktalarını ve COM bağlantı noktalarını içeren bir bağlantı aygıtları listesi görüntülenir. Administrators grubunun üyesi olmayan bir kullanıcı olarak oturum açtıysanız ve bir doğrudan bağlantı oluşturursanız, aygıt listesinde bilgisayarın paralel bağlantı noktaları, yüklenmiş ve etkinleştirilmiş olan kızılötesi bağlantı noktaları ve yalnızca kukla modemlerle yapılandırılmış olan COM bağlantı noktaları bulunur.

Doğrudan bağlantı için bir COM bağlantı noktası kullanmanız gerekiyorsa, sistem yöneticinizden Denetim Masası'ndaki Telefon ve Modem Seçenekleri'ni kullanarak bilgisayarınızdaki COM bağlantı noktalarından birini kukla modemle yapılandırmasını isteyin.

alıntı