Birlikteforum

Gönlümüz cam gibimi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« : 03 Nisan 2011, 23:34:49 »
Gerçekten çokmu çabuk kırılıyoruz acaba?
Gönül kırıcımıyız? Yoksa gönlümüzmü hassas?
Belkide dostluk ilişkilerindeki hassasiyettendir ???

Mısır'da kimler darbe yaptı,uyanalım

Çevrimdışı KILÇIK

• *
  • 6.012
  • Düşündüğümü söylerim, düşünmem gerekeni değil...
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2011, 23:38:20 »
Prensip olarak kırılmam...  ;)

Kırarım  :-[ ama asla kırılmam...

O yüzden üyeler bana rahat yazabilirler...

Kırılırsam da bu yazımı alıntılayıp yüzüme çarpsınlar... ;)
KÜÇÜK BİR HATAYI BÜYÜTMEK İSTİYORSAN, O HATAYI SAVUN...                                                                                                        LENİN

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2011, 23:39:17 »
Prensip olarak kırılmam...  ;)

Kırarım  :-[ ama asla kırılmam...

O yüzden üyeler bana rahat yazabilirler...

Kırılırsam da bu yazımı alıntılayıp yüzüme çarpsınlar... ;)
Kırmanın yolu yokmu yani? :-*

Çevrimdışı KILÇIK

• *
  • 6.012
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2011, 23:48:31 »
Kırmanın yolu yokmu yani? :-*

Kırmaya niyetlenenlerin "kılçıklara ve kıllıklara" dayanma gücüne bağlı olarak var tabi... :-*

Beni ancak benden daha "kırılmaz" biri kırabilir... Öyle biri de henüz bu forumda yok... :)
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 23:48:52 Gönderen: KILÇIK »
KÜÇÜK BİR HATAYI BÜYÜTMEK İSTİYORSAN, O HATAYI SAVUN...                                                                                                        LENİN

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2011, 23:53:35 »
Kırmaya niyetlenenlerin "kılçıklara ve kıllıklara" dayanma gücüne bağlı olarak var tabi... :-*

Beni ancak benden daha "kırılmaz" biri kırabilir... Öyle biri de henüz bu forumda yok... :)

Ya hocam sizde biraz katı yüreklilik var galiba. :D
O halde çabuk kırılmak ile çabuk kızmak arasındaki detayı buldukmu ne ???
Bizim genel sorunlarımızdan birisi çabuk kırılmak galiba.
Çokmu az kötü olaylarla karşılaşıyoruz acaba...
Çünkü bir esnaf arkadaşım kötü şeylerle çok karşılaşmaktan artık umursamamayı öğrendiğini söylemişti.
Zaten esnaf adam geniş olmalı.

Konu esnaflığada dayandı :)
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 23:53:51 Gönderen: gezginn »

Çevrimdışı KILÇIK

• *
  • 6.012
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2011, 00:02:20 »
  Forumlardaki kırılmalarda temel sorunun "başkalarının okuması" olduğunu düşünüyorum. (Şahsi görüşümdür beni bağlar.)

Mesela işin teknik bir yolu bulunsa da kırılmaya yaklaşan tartışmalar, yazıların sadece ilgili iki kişi tarafından görülebileceği bir platforma taşınsa sorun en kısa zamanda çözülür...Uzamaz...

Ama başkalarının gözü önünde cereyan eden tartışmada ego incinince "daha fazla incitme" eğilimine giriliyor... Farketmeden de olsa "tribündekilere göz kırpmalar" başlıyor... Hele de tribünden sahaya bir şişe falan düştüyse o zaman iş meydan savaşına dönüyor...  :)

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2011, 00:08:41 »
  Forumlardaki kırılmalarda temel sorunun "başkalarının okuması" olduğunu düşünüyorum. (Şahsi görüşümdür beni bağlar.)
Çok mantıklı.

Çevrimdışı Savtegin

• 5.184
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2011, 00:38:40 »
Belkide dostluk ilişkilerindeki hassasiyettendir ???

Benim ki kesinlikle bu... Dost olarak bildiğim birisinden gelen farklı yorumlara tahammülüm çok az oluyor.

Eğer karşımdaki kişiyi böyle değerlendirmiyorsam kırılmam. Ama kırmayada çalışmam. Sonuçta yazdıkları onunla olan ilişkilerimi belirlerim. İyiyse iyi, kötüyse kötü. Özellikle art niyet hissedersem hiç esirgemem... Böyle bir kişiye sinirlendimmi kırılmış, kırılmamış hiç umursamıyorum.

Yazdıklarımın beğenilmesi ve ya birisinin beni desteklemesi hiç önemli değildir. Övgüler beni değerli kılmayacağı gibi yergilerde benden bir şey götürmez diye düşünüyorum.
Dünyanın en tehlikeli hali,
cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2011, 00:49:44 »
Benim ki kesinlikle bu... Dost olarak bildiğim birisinden gelen farklı yorumlara tahammülüm çok az oluyor.

Kırma kırılma meselesi bizim zaafımızmıdır acaba....
Bunu aşmanın bir yolunu bulamayızmı?
Ya hatayı bulamıyoruz,ya profesyonelce düşünmüyoruz (mu?)
Bir yerde bir hatamız varki,çözüm bulamayıp aynı yerde dönüp duruyoruz.
Forum için konuşursak...Şuna karar vermemiz gerekir.
Yönetimiyle üyesiyle devam etmesi gereken bir birliktelik var.
Kırık-dökükte olsa,düşe-kalkada olsa gittiği kadardandan öteye  devam etmeli.
Tamir etmeyide,yeniden başlamayıda alışkanlık edinmeli
(bence)

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2011, 00:55:59 Gönderen: gezginn »

Çevrimdışı mendakka5

• 5.847
  • KİM SÖYLERSE KENDİNE SÖYLER !
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2011, 19:19:18 »
benim yemel prensibim şu idi..

kimseyi kırmamak için yazmadığım gibi elbette kırmak içinde yazmaz..dım..

şimdi kırmamak için yazıyorum.

ehtiyarlık işte!

Çevrimdışı Hasretiz

• Önce Vatan!
  • **
  • 38
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2011, 21:55:32 »
O eskiden di gecti.Ben artik kirilmiyorum, kirmak yada kirilmamak icin de yasamiyorum!
Gönlüm betonarmeye döndü sonunda. :D Sebep olanlar sagolsun, ne diyelim .. :)

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2011, 22:06:16 »
O eskiden di gecti.Ben artik kirilmiyorum, kirmak yada kirilmamak icin de yasamiyorum!
Gönlüm betonarmeye döndü sonunda. :D Sebep olanlar sagolsun, ne diyelim .. :)

Kırılmamayı öğrendiniz yani...
Her şeye kırıldığımızda olan yine kendimize olmuyormu?
Yani kendi hayatımızı kendimize zehir etmiş olmuyormuyuz?
Kırılmamak içinde iyi düşüncelere yönebilmek gerekir.
Zor ama olması gereken bu...
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 19:25:28 Gönderen: gezginn »

Çevrimdışı Hasretiz

• Önce Vatan!
  • **
  • 38
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2011, 22:31:59 »
Kırılmamayı öğrendiniz yani...
Her nşeye kırıldığımızda olan yine kendimize olmuyormu?
Yani kendi hayatımızı kendimize zehir etmiş olmuyormuyuz?
Kırılmamak içinde iyi düşüncelere yönebilmek gerekir.
Zor ama olması gereken bu...

Kirilmamak icin iyi düsüncelere mi yönelmek gerekir?
Pardon ama ne demek istediginizi anlamadim?

Ben kirmayi sevmem ama kirilmamak icin de yasamiyorum Dedim Hepsi bu .. =)

Çevrimdışı ADSIZ

• 1.578
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2011, 23:45:57 »
Cam gibi olan gönlümüz değil aslında egomuzdur...
Bize gelince: Biz kendi değerlerimizi yok sayıp yabancının değerlerine eklemlenmeye bayılırız. Bu çerçevede kendi padişahlarımızın kimisine "ayyaş", kimisine "sarhoş", kimisine "kızıl", kimisine "hain" derken, Batılı krallara "Aslan Yürekli (Richard) " Korkusuz ( Jean ) "Güzel" ( Philippe ) ve "Büyük" ( İskender ) diyoruz...

Asıl büyük olan İskender filan değil, Kanuni Sultan Süleyman'dır...

Çevrimdışı Hasretiz

• Önce Vatan!
  • **
  • 38
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #14 : 05 Nisan 2011, 00:06:54 »
Ego ve Gönül.. Bu  kavramlar nasil karistirilabilir ki ?  :)

Çevrimdışı ADSIZ

• 1.578
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #15 : 05 Nisan 2011, 00:53:00 »
Ego ve Gönül.. Bu  kavramlar nasil karistirilabilir ki ?  :)

Bilmem nasıl karıştırabilir?
Bize gelince: Biz kendi değerlerimizi yok sayıp yabancının değerlerine eklemlenmeye bayılırız. Bu çerçevede kendi padişahlarımızın kimisine "ayyaş", kimisine "sarhoş", kimisine "kızıl", kimisine "hain" derken, Batılı krallara "Aslan Yürekli (Richard) " Korkusuz ( Jean ) "Güzel" ( Philippe ) ve "Büyük" ( İskender ) diyoruz...

Çevrimdışı elekci

• 2.872
  • ...BİRLİKTEFORUM BAĞIMLILIK YAPAR...
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #16 : 05 Nisan 2011, 09:46:54 »
Forum üzerinden söylersem kırılmaların sebebi bana göre yazışarak ifade ettiğimiz için kendimizi birbirimizi anlayamıyoruz..

İfadelerimiz nasıl değişir, yüzümüzdeki mimikler nasıldır, gülerek mi söyleriz yoksa sinirli mi?Bunları çokta iyi kestiremiyoruz bence..

Mesela örnek vereyim..Mendakka abi kusura bakma örnek senin üzerinden olacak ilk aklıma gelen buydu.. :) Şimdiden çiçekleri göndereyim.. "Kırılma" olmasın..  '^^cicek '^^cicek

Mendakka abim bir kaç defa yazdığım yorumlara sadece "ne alaka yav" yazmıştı.. Nasıl söylediğini çokta iyi kestiremediğimden ne zaman böyle yazsa cevap vermek istemiyordum sonra ifadeyi farklı farklı okuyarak sinirli falan olmadığını düşünmeye başladım ve cevap verdim.. Yazışarak anlaşmak zor oluyor anlayacağınız..
(Bu örneğe de ne alaka deme abim :) )

Tabi sadece yazışmadan kaynaklanmıyor..Ego ve karşındaki insana olan dostluğunda etkisi var..

"Ekmek su aş bulmak gecikebilir,
Temele taş bulmak gecikebilir,
Devlete baş bulmak gecikebilir,
Adalet gecikmez tez verilmeli!"

Çevrimdışı Hasretiz

• Önce Vatan!
  • **
  • 38
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #17 : 05 Nisan 2011, 17:01:59 »
Bilmem nasıl karıştırabilir?

O zaman bir bilene soralim .. :)
Bu kadar yogun üye kitlesine sahip bir forumda bir cikan olur elbet..

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #18 : 05 Nisan 2011, 19:26:56 »
Belkide ego cam gibi değil,hatta çelik gibidir. :)

Çevrimdışı mendakka5

• 5.847
  • KİM SÖYLERSE KENDİNE SÖYLER !
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #19 : 05 Nisan 2011, 19:42:23 »
Forum üzerinden söylersem kırılmaların sebebi bana göre yazışarak ifade ettiğimiz için kendimizi birbirimizi anlayamıyoruz..

İfadelerimiz nasıl değişir, yüzümüzdeki mimikler nasıldır, gülerek mi söyleriz yoksa sinirli mi?Bunları çokta iyi kestiremiyoruz bence..

Mesela örnek vereyim..Mendakka abi kusura bakma örnek senin üzerinden olacak ilk aklıma gelen buydu.. :) Şimdiden çiçekleri göndereyim.. "Kırılma" olmasın..  '^^cicek '^^cicek

Mendakka abim bir kaç defa yazdığım yorumlara sadece "ne alaka yav" yazmıştı.. Nasıl söylediğini çokta iyi kestiremediğimden ne zaman böyle yazsa cevap vermek istemiyordum sonra ifadeyi farklı farklı okuyarak sinirli falan olmadığını düşünmeye başladım ve cevap verdim.. Yazışarak anlaşmak zor oluyor anlayacağınız..
(Bu örneğe de ne alaka deme abim :) )

Tabi sadece yazışmadan kaynaklanmıyor..Ego ve karşındaki insana olan dostluğunda etkisi var..
bu  çok doğru ama. beni biraz tanıdıktan sonra yav,ın BİR SİNİR FALAN DEĞİL BİR SAMMİYET GÖSTERİSİ olduğu anlaşılır.

evet sanalda mimik yok ama birbirimizi tanıdıkça artık mimikleride sanki görüyor gibi oluyorsun..

6 veya 7 tane üyemiz için bunu iddia edebilirim. öyleki, bunu yazarken pis pis gülmüştür falan(kılçık için)bile diyebiliyorum..

haklı olduğumu bilerek!!

Çevrimdışı ADSIZ

• 1.578
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #20 : 05 Nisan 2011, 22:06:34 »
Belkide ego cam gibi değil,hatta çelik gibidir. :)
Aslında gönlümüzün çelik gibi olması gerekir...
Gönül verdiğine kırılmaz insan...Öyle şey olur mu?

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #21 : 05 Nisan 2011, 22:12:40 »
Gönül derken... Başbakan Gönül ve gönül yoldaşlığının nasıl olması gerektiğini güzel anlatmış.

"12 Haziran'da aday gösterilmeyecek milletvekillerine seslenen Erdoğan, bir ara duygulandı ve şunları söyledi: ""Burada hepinize en kalbi şükranlarımı sunarken, şunu tüm kalbimle ifade ediyorum: Bu mübarek yolda bana sizin gibi yol arkadaşları nasip ettiği için Rabbime hamd ediyorum. Yanlışlar, hatalar olabilir. Ben sizlerden razıyım, inanıyorum ki millet sizlerden razıdır. ALLAH da sizlerden razı olsun diyorum. Bizim dünyamızda, kardeşler arasında hesaplaşma olmaz, helalleşme olur. Eğer üzerimde hakkınız varsa ben sizlere hakkımı helal ediyorum, lütfen sizler de bana ve birbirinize hakkınızı helal edin.

Böyle bir yolda ikbal hırsı olamaz, şahsi beklentiler öne çıkarılamaz. Böyle kutlu bir yolda küslüğe, kırgınlığa, dargınlığa asla yer olamaz. Hani üstat diyor ya; 'İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal/ Hamallık ki sonunda, ne rütbe var, ne de mal/ Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan/ Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan.' Bu kadro böyle bir misyonla, hissiyatla donanmış bir parti. Hesap günü bizim aklımızdan bir an olsun çıkmadı, çıkmayacak da. Biz, ilklerin olduğu kadar ilkelerin partisiyiz.

Partimizin tüzüğüne koyduğumuz o maddeden hareketle, biliyorsunuz son kez aday oluyorum. Sonra ara veriyorum, gerisi ALLAH kerim. Bu bir bayrak barışıdır, koltuğuna yapışanları kıyasıya eleştirdiğimiz bir noktada biz de onlardan olamayız, onlar gibi davranamayız.
"
http://www.ntvmsnbc.com/id/25199810/

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2011, 22:13:41 Gönderen: gezginn »

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• 3.164
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #22 : 06 Nisan 2011, 13:16:26 »
Gönlüm cam gibi değil, taş gibi de hiç değil... :-*

Olsa olsa duygusal'a yakın yüfka yüreklidir benim gönlüm.Bazen hiddetiyle beni bile şaşırtır.Bazen naif yüzüyle karşımdakini bile şoka sevkeder benim naçiz gönlüm.Tabi bu hiddet ve şefkat yüzünü hep aynı kişilere göstermediği gibi dostuna bazen küser,hiddetini içine atıp çekip gitmeyi tercih eder.Düşmanına hiddetini göstermekten bir an bile geri durmaktan imtina etmeyecek kadar da şiddetlidir benim naçiz gönlüm...

İstikameti de, Yüce ALLAH'ın buyruğuna uygun şekilde,samimi, dürüst ve temiz kalpli olma yolunda acizane gayretkar olmaktır...

Bir kişi ALLAH (c.c)'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, ALLAH (c.c)' da onu başkasına muhtaç etmez.

Çevrimdışı Hasretiz

• Önce Vatan!
  • **
  • 38
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #23 : 21 Nisan 2011, 21:45:16 »
Aslında gönlümüzün çelik gibi olması gerekir...
Gönül verdiğine kırılmaz insan...Öyle şey olur mu?

Haklisiniz.. Gercekten gönül vermisse tabi ki öyle olur ..
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2011, 21:46:00 Gönderen: Hasretiz »

Çevrimdışı ***ß!r!c!k***

• ...€dep Ya Hu...
  • 3.532
  • ...Aşk Olsun...
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #24 : 21 Nisan 2011, 23:13:00 »
Evvel zamanında çok çabuk kırılıp, çoğu şeyi olduğunun ötesinde yanlış anlayıp yorumlayan bir yapım vardı...
Zamanın hayattan götürdükleri ve hayatın zamanla getirdikleri sayesinde anladım ki , kırılmamak için Pollyanna'cılık oynamadan "optimist" olmak gerek...
Muhattap aldığınız ve olduğunuz kişinin ağzından dökülen kelimeleri cımbızla ayıklayıp "kesin bunu demek istiyor" yerine...
"Bunuda demek istemiş olabilir"  diyerek duruma birde empatiyi sokuşturmak lazım...
Kendin yorumlayıp onaylamak basit iş...
Ve bu yolu seçenlerde en basitinden kırılan kişilerdir..

Amma ve lakiinnn...
İnsan  yaratılışı gereği hassasta yaratılmıştır...
Gönül dediğimiz ,  hissiyatlar çerçevesinde ilerler.. Var olan duyguların barındığı tek adrestir o zat-ı muhterem ..=)
Bu nedenle, bu hakikat değiştirilemeyeceği gibi insanlardaki "kırılganlık" olgusunun kesin tabirle sağlamlığından da söz edilemez..
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2011, 00:42:56 Gönderen: ***ß!r!c!k*** »
Maşuku aramaktaydı marifet , ehl-i dil olana.
Umman olurdu sevda , ilm-i aşk'ı okuyana.
Ruh t'Ene c'An ,ruh t'Ene ömür...
Ayan faslıdır bu ,
Tenden sıyrıl , c'An da gör'ül ...!

ß!r!c!k

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• 3.164
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #25 : 07 Eylül 2011, 19:12:12 »
benim yemel prensibim şu idi..

kimseyi kırmamak için yazmadığım gibi elbette kırmak içinde yazmaz..dım..

şimdi kırmamak için yazıyorum.

ehtiyarlık işte!

Nedense son günlerde kimse kimseyi, kırma-ma-mak için (mi?) yoksa başka sebepten dolayı mı? hiç kimse yorum/yazı yaz-mı-yor-lar...  ???

Çok az kişi hariç, herkes ziyaretçi modunda...  :azn:

Neden acaba...?  8)
Bir kişi ALLAH (c.c)'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, ALLAH (c.c)' da onu başkasına muhtaç etmez.

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #26 : 07 Eylül 2011, 20:11:59 »
Nedense son günlerde kimse kimseyi, kırma-ma-mak için (mi?) yoksa başka sebepten dolayı mı? hiç kimse yorum/yazı yaz-mı-yor-lar...  ???

Çok az kişi hariç, herkes ziyaretçi modunda...  :azn:

Neden acaba...?  8)
Çok yaşayasın.
Kaç gündür soracaktım..
Arkadaşlar tası-tarağı toplayıp uzlete çekilmenin zamanı değil.
Konuşacak çok şeyimiz var.
İhtiyarladık derken bu kadarda değil.

Çevrimdışı KILÇIK

• *
  • 6.012
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #27 : 07 Eylül 2011, 20:48:55 »
   Valla bende küskünlük, kırgınlık veya kırmaktan korkmak gibi kaygılar pek olmaz...

Kereste gibiyim bu konularda, mobilya olanlar düşünsün... :azn:

Sanki Tuğrul abi ve gezginn hocam tam kapasite yazıyorsunuz da burada ona buna laf sokuyorsunuz... 8)

Ben ilk fırsatta Savtegin hocama cevap yazacam....

"Yorum yazabileceğim konular " olursa fırsat bulduğum zamanlarda klavye oynatmaya gayret ederim, sayın yöneticim ve sayın genel modum... :)

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2011, 20:51:27 Gönderen: KILÇIK »

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #28 : 07 Eylül 2011, 21:13:00 »
Hocam bu işi boks gibi değilde futbol gibi düşünsek  halı sahada bile en azından 6 kişi lazım.
İki kişi ancak penaltı çeker.

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• 3.164
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #29 : 07 Eylül 2011, 21:59:24 »
   Valla bende küskünlük, kırgınlık veya kırmaktan korkmak gibi kaygılar pek olmaz...

Kereste gibiyim bu konularda, mobilya olanlar düşünsün... :azn:

Sanki Tuğrul abi ve gezginn hocam tam kapasite yazıyorsunuz da burada ona buna laf sokuyorsunuz... 8)

Ben ilk fırsatta Savtegin hocama cevap yazacam....

"Yorum yazabileceğim konular " olursa fırsat bulduğum zamanlarda klavye oynatmaya gayret ederim, sayın yöneticim ve sayın genel modum... :)

Kılçık hocam , hiç kusura bakma ama aradan bana laf sokmaya çalışma... :)

Yahu günde 5 vakit foruma uğrayıp " ben burdayım " dedikten sonra " kısa , kısa " paragraflar yazmaya gayret ettiğimi görmezden göremezsin... :)
İlave olarak; şu " tam kapasite " tanımını da biraz açman lazım.(Önce senden başlayalım,mümkünse  :) )

Ha şunu bana;  " Abim sen roman tadında ve hikaye uzunluğunda misali upuzun yazı/yorumlar yazmıyorsun " dersen, bak işte onda haklı olabilirsin kısmen...

Uzun olunca da bana da millete de sıkıntı olmasın diye bu aralar "kısa kısa ama sık sık " formülünü devreye almış bulunmaktayım.Malumun; volümlü yazılar yazmak için hacimli zamana ihtiyaç vardır...

Not; "bilinmeyen eylem" e takılmayı sevmedim, kolay kolayda sevemeyeceğim... :)

Hala buradayım yav!

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• 3.164
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #30 : 07 Eylül 2011, 22:02:59 »
Hocam bu işi boks gibi değilde futbol gibi düşünsek  halı sahada bile en azından 6 kişi lazım.
İki kişi ancak penaltı çeker.

Hocam boks'tan futbol'a yatay geçiş yapmışsınız:)

Biliyordum. ^^yuppi

Sizin de futbol'a kayıtsız kalamayacağınızı biliyordum:)

Kaleci kim olacak peki...? :D

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• 3.164
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #31 : 07 Eylül 2011, 22:34:38 »
Bir kaç gündür TWİTTER'e merak saldım?  8) 

(Ben ki, Face'yi bile takip etmezken twitter falan bana uzak kalsın:) )

Milleti Facebook kesmedi de oraya mı takılyorlar acaba...? :)

Çevrimdışı gezginn

• *
  • 3.187
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #32 : 07 Eylül 2011, 23:29:56 »

Hocam boks'tan futbol'a yatay geçiş yapmışsınız:)

Biliyordum. ^^yuppi

Sizin de futbol'a kayıtsız kalamayacağınızı biliyordum:)

Kaleci kim olacak peki...? :D

Bizde de kalecilik yapacak kimse yok ki, maşaallah hepsi forvet.
Bence maça seyrek gelen kaleye geçsin. :D
Savtegin hocam yapabilirmi acaba?

Bir kaç gündür TWİTTER'e merak saldım?  8) 

(Ben ki, Face'yi bile takip etmezken twitter falan bana uzak kalsın:) )

Milleti Facebook kesmedi de oraya mı takılyorlar acaba...? :)

Biraz aleyhlerinde atalımda öğrenelim :azn:

Burada sahada oynamak varken kenardan topmu topluyorlar acaba.... ???

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2011, 23:36:09 Gönderen: gezginn »

Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #33 : 04 Temmuz 2012, 17:59:27 »
ben kırılmam erkedeş

Çevrimdışı MZ

• IV. (G@L@P@GOS lu ÇİLEKEŞ ZİYANKAR CORTİNGEN DALGACI ARAP SON DİKDATÖR)SON PALA
  • 3.422
  • ACI ÇEKMEK RUHUN FİYAKASIDIR. SON PALA
    • birlikteforum
Gönlümüz cam gibimi?
« Yanıtla #34 : 05 Temmuz 2012, 10:00:24 »

ego gönlün içinde yaşayan olmaması gereken bir duygudur.Daha doğrusu olan ama yenilmesi gereken ezilmesi yok edilmesi gereken bir duygudur.

duydum dost yaralanmış yine gönlüm hoş değil her yanı parelenmiş yine gönlüm hoş değil..

selam olsun dostlaraa....

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....YAZDIKLARIM KENDİ FİKİRLERİM OLUP YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.KELİN İLACI OLSA BAŞINA SÜRER....