Birlikteforum

Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10
1
Eğitim / Araştırma: Çocuklar İlgi ve Güven İster
« Son İleti Gönderen: Wolt Dün, 09:36:50 »
Araştırma: Çocuklar İlgi ve Güven İster

Harvard Tıp Fakültesi araştırmacılarına göre küçük çocuklara yönelik “bırakalım ağlasınlar” şeklindeki tutum, yetişkinlik döneminde daha fazla korkuya ve gözyaşına neden olabiliyor.

Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü araştırmacılarından Michael L. Commons ve Patrice M. Miller’e göre ebeveynler bebekleri ağlatmak yerine bebeklerini yakınlarında tutmalı, ağladıklarında avutmalı ve bebeklerin kendilerini güvende hissetmeleri için beraber (birlikte ya da aynı odada) uyumalıdır.

İkili Amerika’daki ve diğer kültürlerdeki çocuk yetiştirme uygulamalarını incelediler ve özellikle Amerika’da yaygın olarak kullanılan, bebekleri ayrı yatakta uyutmak – hatta ayrı odalarda – ve ağlamalarına hemen yanıt vermemek gibi uygulamaların çocukların yetişkinlik dönemlerine post travmatik stres bozukluğu ve panik atak problemlerine sebep olabileceğini öne sürdüler.

Commons ve Miller, ayrılıktan kaynaklanan bu erken dönemde yaşanan stresin, bebeklerin beyinlerinde değişikliğe neden olduğunu ve onları yetişkin hayatlarında strese daha fazla duyarlı hale getirdiğini söylüyorlar.

“Ebeveynler bebeklerini gereksiz yere ağlatmanın onlara kalıcı hasarlar verdiğini anlamak zorundalar,” diyor Commons. “Bu durum sinir sistemlerini değiştiriyor ve böylece gelecekteki travmalara karşı aşırı hassas hale geliyorlar.”

Florida State Üniversitesi Travmatoloji Enstitüsü direktörü Charles R. Figley’e göre, Harvard’lı araştırmacıların bu çalışması, beyin fonksiyonlarının incelenmesinin, bebeklerdeki duygusal öğrenmenin ve kültürel farkların, disiplinlerarası yaklaşım ile ortaya koyulmasından dolayı benzersiz bir çalışma.

“Bu tür disiplinlerarası ve multidisipliner bir araştırma raporu çok sıra dışı ve inanılmaz kıymetli,” diyor Figley. “Çalışma, çocukların duygusal tepkilerini ve travmatik stres de dahil çocukların stresle baş etme becerilerini kültürel farkları da hesaba katarak değerlendirmiş.”

Araştırmacılardan Commons, 1987 ‘den beri Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümünde öğretim görevlisi ve araştırmacı. Miller ise Salem State Üniversitesi’nde psikoloji doçenti. Yüksek lisans ve doktorasını ise insan gelişimi üzerine Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde yaptı.

İkili, bu tür (Amerikan tarzı) çocuk yetiştirme uygulamalarının, çocukların bağımlı bireyler olarak yetişmeleri korkusundan etkilendiğini söylüyor. Ancak araştırmacılar ailelerin yanlış yolda olduklarını öne sürüyor: Fiziksel temas ve güven vermek çocukları daha fazla güvende tutacak ve sonunda kendi başlarına kaldıklarında daha iyi yetişkin ilişkileri kurabilecekler.

“Bağımsızlığa o kadar fazla vurgu yapılıyor ki, bunun bazı çok olumsuz yan etkileri de oluyor,” diyor Miller.

Commons ve Miller, Amerikan tarzı çocuk yetiştirme yöntemleri ile diğer ülkelerdeki,  özellikle Kenya’daki Gusii halkının yöntemlerini karşılaştırdılar. Gusii anneleri bebekleriyle birlikte uyuyor ve bebekleri ağladığında hemen onlarla ilgileniyorlardı.

“Amerikalı annelerin videolarını izleyen Gusii anneleri, ağlayan bebeğe karşılık vermenin bu kadar uzun sürmesinden dolayı çok üzüldüler,” diyor araştırmacılar.

Araştırmacılara göre yetiştirilme tarzımız, toplumun tüm dokusunu etkiliyor. Örneğin Amerikalılar dokunulmaktan genellikle hoşlanmıyor ve zorlu ve stresli bir dönemden geçiyor olsalar bile yapayalnız kalma noktasına varan bir bağımsızlıktan gurur duyuyorlar.

Bebeklerin yalnız kalmayı öğrenmeleri gerektiğine dair geleneksel düşünceye rağmen Miller birçok ebeveynin – en azından ilk zamanlarda – bebeklerini odalarında tutarak bu konuda ‘hile’ yaptığına inanıyor. Miller’a göre zaten bebekler bir kere emeklemeye başladılar mı, çoğu ebeveynlerinin odasına kendi kendine gitmenin yolunu bir şekilde bulabiliyor.

Commons ve Miller’a göre ebeveynler bebekleriyle birlikte uyumak ya da onları yakınlarında yatırmak – belki yatak odasına küçük bir yatak koymak – ve bebekleri ağladığında onları sakinleştirmek konusunda kendilerini rahat hissetmeliler.

“Bebeklere travma yaşatmadan da onları büyütmenin ve bağımsızlaştırmanın yolları var,” diyor Commons. “Benim önerim çocuklara güven hissini yaşatmaktan yana ki, böylece onlar da büyüyebilsinler ve bazı riskleri alabilsinler.”

İkili, bağımlılık korkularının yanı sıra çocuk yetiştirme tarzımızı etkileyen başka faktörlerin de olduğunu söylüyor. Örneğin ebeveynleriyle aynı odayı paylaşan çocukların, ebeveynlerinin cinsel hayatına müdahale edecek olması endişesi ya da doktorların, çocuğuyla aynı yatağı paylaşan ebeveynin uyurken çocuğun üzerine yuvarlanıp onu incitebileceği yönündeki uyarıları gibi. Ayrıca toplumumun artan refahı da daha geniş evlere taşınıp çocuklara ayrı oda vermeyi mümkün kılarak, bu oda ayırma eğilimini destekliyor.

Sonuç olarak Commons ve Miller, kendi çocuklarıyla ilgilenmekten hoşlanmayan toplumların, zayıf ve yüzeysel ilişkilerin hakim olduğu şiddet içeren bir toplum haline geleceğini söylüyorlar.

“Sanırım bu kültürde (Amerikan kültürü) çocuk bakımıyla ilgili ciddi bir direnç var,” diyor Commons. “Ancak cezalandırma ve yalnız bırakma; sıcakkanlı, ilgi dolu ve bağımsız insanlar yetiştirme konusunda hiçbir zaman iyi bir yol olmadı.”

http://konyafarkakademi.com/makaleler/82-makalelerimiz/292-araştırma-çocuklar-ilgi-ve-güven-ister.html
2

 
16 senedir tek başına iktidar olan ve SÜREKLİ KANDIRILAN akpnin genel başkanı erdoğandan yine bir itiraf daha gelmiş; EĞİTİMDE GERİ KALDIK diyor, DEMEK Kİ BİR ŞEYLERİ EKSİK BIRAKMIŞIZ diyor!!!
 
Eğitimde zırt pırt sistem değiştiren bunlar, her meb bakanı değiştiğinde sınav sisteminde, eğitim sisteminde oynama yapanlar bunlar ama şikayetci olan da yine bunlar!
 
Hakikaten acaip bunlar ya!!!
 
Gerçi bunlardan daha acaipleri de var, kim mi onlar; Bunlar “A” yaptıklarında ALKIŞLAYAN, bunlar bir müddet sonra “O ‘A’ YANLIŞMIŞ; KANDIRILDIK” deyip B yaptıklarında yine ALKIŞLAYANLAR, yani ŞAKŞAKCILAR!
 
 
 
 
 
 

 

 

 
Akp medyasının saadet partisiyle ilgili ALGI operasyonu son hızla devam ediyor.
 
Üstteki üç haberi de yapan akp yağcısı ensonhaber sitesi ama  dün  saadet partisini sanki chp ve hdp ile ittifak yapıyormuş gibi göstererek  hemde edepsizce KAYIK ITTİFAKI yazarak bir haber yaptı!!
 
Bunlar bu kadar utanmaz işte.
 
Defalarca kendileri bile saadet aday çıkartacak dediği halde rezilce, ahlaksızca, edepsizce   kayık ittifakı yazabildiler dün!!!
 
 
 
 
 

 

 
SONAR araştırma şirketi sahibi Hakan Bayrakçı "önümüzdeki seçimin anahtarı ve yıldızı Saadet Partisidir" demiş.
 
Bayrakçı ayrıca "Saadet Partisi, İyi Parti ve diğer sağ partilerle bir ittifak içine girerse, AK Parti'yi beklediğinin çok altında oy oranına itebilir." diyor.
 
İşte bu durum saadeti cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yanlarına alamayan  akp yanlısı medyayı çıldırtıyor.

 
Bknz. YUKARI!!!!
 
 
 
 
 

 
Tutuklu selahattin demirtaş MAHKEMEDE ifade vermiş ve REFERANDUMDA EVET OYU VERMEMİZİ İSTEYEN ABDULLAH ÖCALANIN MEKTUBUNU BİZE AKPLİ BİR BAKAN GETİRMİŞTİ demişti.
 
Ve akpden bu iddiaya hiç bir yalanlama gelmemişti.
 
Şimdi de O BAKAN KİM?? deniyor, ÖCALANIN MEKTUBUNU HDPYE GETİREN AKPLİ BAKAN KİM???
 
Soru bu.
 
Bakalım ne zaman ortaya çıkacak bu sorunun cevabı.
 
Demirtaşa tahliye çıkarsa belki de bu bakanın adı hiç ortaya çıkmayabilir!
 
Ne dersiniz????
 
 


 
 

 
Akşenerin yardımcısı ümit özdağ İYİ PARTİ KİMSE İLE İTTİFAK YAPMAYACAK açıklamasında bulunmuş.
 
Akp medyası iyi parti için de algı operasyonu yapıyor sürekli ve devamlı olarak iyi partiyi hdpnin yanındaymış gibi göstermeye ve yıpratmaya çalışıyordu.
 
Özdağ kimseyle ittifak yapmayacağız diyerek bu algıları bir kez daha yalanlamış.
 
 
 
 
 
 

 

 
Galatasaray kulübü geçen haftası maçtan sonra maçın hakeminin yanlı yönetimine dikkat çekmek için bu paylaşımı yapmıştı.
 
Vaaaay, nasıl yaparsın, futbol disiplin  kurulu tam 100 BİN TL (Eski parayla YÜZ MİLYAR) ceza kesmiş galatasaraya.
 
Yok artık dedirten bir ceza!
 
Eleştireye tahammül yok, konuşmaya tahammül yok.
 
Küt ceza, pat ceza!
 
Ulan arkadaş siz DEREBEYİ MİSİNİZ????
 
 

 
 

 
Chpli muharrem ince akp ve mhpnin önce MİLLİ ittifak deyip sonra MİLLİlikten vazgeçip CUMHUR İTTİFAKI dedikeri ittifak için "AKP, MHP ve YSK İTTİFAKI" diyor, "Er meydanlarında kaçanların ittifakı bu" diye de ekliyor.
 
Ben de KOLTUK İTTİFAKI demiştim!!!!
 
 
 


 

 
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu "Abdülhamid yaşasaydı Amerikan askerlerinin İncirlik'te konuşlanmasına izin vermezdi" demiş.
 
Karamollaoğlunun bu sözlerini eleştiren AKP'li Külünk, "Abdülhamid yaşasaydı, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın durduğu yerde dururdu" demiş.
 
Bu Külünk daha geçenlerde de "Erdoğana GAZİLİK ÜNVANI VERİLSİN" diyebilen bir tip, gerisini siz düşünün artık!!!
 
 
 
 
 
 

 

 

 
TSK afrine giden yaklaşık 40 araçlık bir terör konvoyunu vurmuş.
 
Büyük şeytan abd Türkiyenin bütün tepkilerine rağmen şeytanlığa devam ediyor, menbiçte abdnin teröristlere askeri eğitim verdiği görüntüler ortaya çıkmış.
 
 
 
 
 
 

 

 
Hollanda’da 1915 olaylarıyla ilgili ‘soykırım tasarısı’ mecliste kabul edilmiş.
 
Daha önce bu ermeni soykırım vs.vs olaylarıyla ilgili olarak şöyle demiştim:
 
"Türkiye (başlarım sizin tasarınıza, her kim ermeni soykırım tasarını kabul ederse o ülke ile diplomatik ilişkimi kesiyorum) demediği sürece, sizin tasanızın da, sizin de, yasanızın da diyerek REST ÇEKMEDİĞİ sürece, YABANCI ÜLKE PARLEMONTOLARINDA ÇIKAN BU KARARLARI REDDEDİYORUZ; HİÇ BİR GEÇERLİLİĞİ YOKTUR demediği sürece  bu mereti bizim başımızda boza pişirir gibi durmadan tekrarlayacak bunlar"
 
Ve işte aynen öyle oluyor.
 
Bi bakıyorsunuz felan, bi bakıyorsunuz feşmekan ermeni tasarısı, yok bilmem ne tasarısı.
 
Dediğim olmazsa  bunlarla daha çooook karşı karşıya kalırız.
 
 
 
 
 
 

 
İngilterede vietnamlı bir kadına tecavüz ediyorlar,  sonra arabaya koyup DİRİ DİRİ yakıyorlar ve BUNLAR OLURKEN DE SELFİE ÇEKİYORLAR!
 
Bazen belgesel izlerken o yavru ceylanları vs. yakalayan aslanlar için, çakallar vs. için NE KADAR VAHŞİ vs. diyoruz ya....
 
Emin olun İNSAN KADAR VAHŞİ BİR YARATIK YOK bence!!!
 
Bu nasıl bir vicdansızlıktır, bunlar nasıl bir yaratık yahu?
 
İnsanın haberi okurken bile kanı donuyor değil mi?
 
 
 

 
 

 
HAYIRLI CUMALAR dostlar.
 
Cenabı hak cumamızı hayırlı eylesin, hayırlara vesile eylesin inşaallah.

3Kendi haberini kendi yalanlayan habercilik anlayışı pes dedirtti

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 2019 seçimlerinde bir ittifak yapmayacaklarını, kendi adaylarını çıkaracaklarını açıklamış olsa da kendi okurlarına yalan haber vermekten sıkılmayan ve utanmayan bir haber sitesi bugün ahlaksızlığını bir kere daha kanıtladı.


AKP ve MHP arasındaki "Cumhur ittifakı"nı bir tarafa koyan site, diğer tarafa (böyle bir şey olmamasına rağmen) "Kayık ittifakı" adı altında CHP, HDP ve Saadet Partisi'ni koydu.Bu siteyi daha önce girdiği haberlerini okumaya ve anlamaya davet ediyoruz. Boşa bir çaba olsa da tarihe not düşüyor, okurlarına da sabırlar diliyoruz.


İşte daha önceki haberleri...

KAYNAK
4


 

 
Yine şehit haberi, yine acı haber.
 
Kuzey ırakta hainlerle çıkan çatışmada 2 askerimiz şehit düşmüş.
 
Mekanları cennet olsun, kederli ailelerinin, sevenlerinin başısağolsun, ALLAH sabırlar versin.
 
 
 
 
 

 


[URL=http://"https://www.cnnturk.com/turkiye/karamollaoglu-beyaz-ak-partili-adam-beton-ve-asfaltin-yenmedigini-anlayacak"]

 

 
"Nakliyecisini, çapacısını, mevsimlik işçisini, küspecisini, gübrecisini, hayvancısını, fabrika da çalışanını da kattığınızda doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 10 milyon kişiyi ilgilendiren bir sektör.
 
Bir Kızılderili deyişiyle bu arkadaşlara seslenmek istiyorum: “Son fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, 'beyaz Ak Partili adam,' beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!”

 
Bu sözler Saadet lideri Temel Karamollaoğluna ait.
 
Akpnin şeker fabrikalarını satışa çıkarmasını eleştiriyor ve bunları söylüyor.
 
Haksız mı?
 
Dilerim; AKP inadı bırakır ve bu uyarıları dikkate alarak şeker fabrikalarının satışını iptal eder, bırakın satışı yeni yeni fabrikalar yapılmalı, yeni iş alanları üretilmeli.
 
Vatana, millete hizmet hazır fabrikaları satarak değil tam tersi yenilerini yaparak olur.
 
 
 
 

 
Erdğanın sözcüsü ibrahim kalın ŞAMLA TEMAS KURABİLİRİZ diyor.
 
"Dolaylı bir trafiğin olduğunu biliyoruz" diyor.
 
Yok kurabiliriz, yok istihbarat kurar biz kurmayız, yok dolaylı trafik var vs.vs.
 
Bizimkiler çok gereksiz bir inatlaşma içindeler, suriyede ülkemize yönelik, askerimize yönelik sıkıntılarımız varsa suriye devleti  ile bi şekilde temas olacak, bu net görülüyor.
 
 
 
 
 

 
Erdoğan İNSANSIZ TANKLARI ÜRETİR HALE GELECEĞİZ demiş.
 
YERLİ İNSANLI TANKI henüz yapamadık ama  yine de hedef güzel, doğru, dilerim dediklerini yaparlar.
 
Her zaman söylediğimi söyleyeyim:
 
TÜRKİYE TANKINI; TOPUNU; TÜFEĞİNİ; HER TÜRLÜ SİLAHINI; HER TÜRLÜ SAVUNMA SİSTEMİZİ YÜZDE YÜZ YERLİ KENDİSİ ÜRETMELİDİR.
 
En ufak bir şeyde dışarı bağımlı olursak bu hiç doğru bir şey değil, en küçük bir sıkıntıda adamlar ambargo kor, silahı kullanmamızı engellemeye çalışır vs.vs.
 
KENDİMİZ ÜRETELİM KİMSEYE MUHTAÇ OLMAYALIM!
 
 
 
 
 

 
İYİ PARTİ sözcüsü Aytun Çıray eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "AKP'li bir bakanın referandumda 'evet' oyu kullanılması için Abdullah Öcalan'dan mesaj getirdiğiyle ilgili ifadesini AKP'li yöneticilerin yalanlayamadığını belirterek, savcıları göreve çağırmış.
 
Öyle bir savcı şu an Türkiyede yok sayın çıray,  savcılar İZİNDELER!!!
 
 
 
 

 
Akp ve mhp arasındaki 26 maddelik ittifak teklif metni belli olmuş.
 
MÜHÜRSÜZ ZARFLAR DA GEÇERLİ SAYILACAKmış teklife göre!
 
Garipliğe bakar mısınız, saçmalığa bakar mısınız;
 ZARFLAR MÜHÜRLENECEK fakat MÜHÜRSÜZ ZARFLAR DA GEÇERLİ OLACAK!!
 
Bu nasıl bir kafa ya???
 
MÜHÜRSÜZ ZARFLAR geçerli olacak ise zarfları niye mühürletiyorsunuz???
 
 
 
 
 
 
 

 
“yardımcı doçentlik” ünvanını kaldırıp, yerine “doktor öğretim üyesi” ünvanını getiren yasa teklifi meclisten geçmiş!
 
ALLAHım ya rabbim!!!
 
Ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı, bakanları, büyük millet meclisinin uğraştığı şeye bakın!
 
Erdoğanın aklına esti, YAR.DOÇ. neyin nesi dedi, hoooop yasa hazırlandı, kanun hazırlandı, meclis çalıştı ve yar.doç kalktı DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ getirildi!
 
Eee ne oldu şimdi???
 
A kadrosu yine var ama adı A değil de B!
 
La havle!!!
 
 

 
 

 
Dün esat güçlerinin afrine girdikleri ancak bizim topcuların atışı vs. sonucu geri çekildikleri haberleştirilmişti.
 
Ancak Suriye resmi ajansı SANA'nın  haberinde ''Hükümet güçlerinin yeni birlikleri Afrin'e ulaştı''  deniyormuş.
 
YENİ BİRLİKLER dediklerine göre dün de afrine girenler varmış ve hala oradalar demek ki.
 
Suriye devletinin birlikleri afrine girmişse bizim inatlaşarak onlarla da çatışırız, savaşırız dememiz bence son derece yanlış olur.
 
 
5


Ve yıllardır tartışılan bir konu sonunda netliğe kavuştu.

Yıllardır “akp zina yasağını kaldırdı” denildiğinde akpliler hep itiraz eder dururdu, hayır biz kaldırmadık, yok şöyle oldu, yok böyle oldu derlerdi.

Ve dün bizzat akp genel başkanı Erdoğan “AB İSTEDİ ZİNA YASAĞINI KALDIRDIK; YANLIŞ YAPTIK” dedi!!!

Duydunuz mu tröller???

“ÜMMETİN LİDERİ!!! ERDOĞAN AB İSTEDİ DİYE ZİNA YASAĞINI KALDIRDIK” diyor!!!

Aktröller Erdoğan’a da “HAYIRRRRR; BİZ KALDIRMADIKKKKK” derler mi?

Yalnız Erdoğan uyanık adam, “seçimler de yaklaşıyor” ya, şimdi “zinayı yeniden suç yapalım vs. diye bir hazırlık yapar, gündem oluşturur”, akpli tröller de hemen “ÜMMETİN LİDERİ ZİNAYI YASAKLIYORRRR” diye yine şak şak yapar!!!

adalet bakanı gül ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMARDA KİMYASAL HADIM KONUSU GÜNDEME GELEBİLİR demiş.

Kesinlikle İPE UN SERME olayı!

Hadım madım hikaye, tıp ilerledi, senin hadım ettim dediğin şerrrefsiz tecavüzcü gider tedavi olur ve aynı şerrrefsizlikleri yapmaya devam eder!

Bu konuda samimiyseniz idamı getirin, bütün SUÇU SABİT OLAN çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, ırz düşmanı namussuzlar ve asker-polis katili hainler istanbulda taksimde, ankarada Kızılay meydanında idam edilsin!

Buyrun, samimiyseniz bunu yapın!


Tesadüf müdür nedir bilemiyorum ama dün rus dışişleri bakanı lavrov "ANKARA ve ŞAM DOĞRUDAN DİYALOG KURMALI" diyor.

Aynı gün akpli milletvekili selçuk özdağ da "ESATLA GÖRÜŞME DEĞERLENDİRİLMELİ" diyor.

Akp genel başkanı erdoğan AKP GRUP TOPLANTISINDA konuşuyor.

Ve bir parti toplantısında Türkiye için SAVAŞ ilanı gibi bir şey olan açıklamalar yapıyor!

"ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AFRİN ŞEHİR MERKEZİNİ KUŞATACAĞIZ" diyor.

Nerede diyor: BİR PARTİ TOPLANTISINDA!!!

Eleştirince akpyi, erdğanı niye eleştiriyorsun diyorlar, ALLAH aşkına bu yapılacak bir şey mi ya???

Milli Güvenlik Kurulu değil, genel kurmay değil, milli savunma bakanlığı değil, BİR PARTİ TOPLANTISINDA bunlar açıklanıyor!

İkincisi AFRİN ŞEHİR MERKEZİ 500 BİN NÜFUSUN ÜSTÜNDE/B] nüfusu olan, oldukca geniş bir yer!

Böyle bir yerde kuşatma bize ne getirecek, ne götürecek???

Bu konu genel kurmayla, askerlerle, komutanlarla görüşüldü mü, yoksa direk BİR PARTİNİN TOPLANTISINDA ve kafamıza eseni mi söylüyoruz?????

Rusyanın şamla direk diyalog kurulmalı, akp  milletvekilinin esatla görüşme değerlendirilmeli dediği gibi akp genel başkanı bunları söylüyor, bunları yapıyor.

TÜRKİYE ÜZERİNE OYUNLAR OYNANIYOR!!!

ALLAH sonumuzu hayır etsin.İstanbulda kadir topbaş zorla gönderilmiş  mevlüt uysal gelmişti.

Yeni gelen başkan eski bazı metro ihalelerini iptal etmişti.

Şimdi de o iptali iptal etmişler!!!!

Her şeyi iyice çocuk oyuncağına dönderdiler.

AYNI PARTİDEN insanlar,  biri yapıyor, öbürü geliyor öncekinin yaptığını bozuyor, sonra kendi yaptıklarını geri bozuyorlar!

Bu nedir ALLAH aşkına ya????Ve akp ile mhp arasındaki ittifakın adını erdoğan koymuş: CUMHUR İTTİFAKI!

MİLLİ İTTİFAK vs. diyorlardı bazıları ama erdoğan CUMHUR İTTİFAKI dedi.Şampiyonlar ligi  maçında almanyada maçın başında kırmızı kart görerek 10 kişi oynayan beşiktaş bayern münih'e 5-0 yenilerek turu ilk maçta kaybetti.

Hayırlısı, yapacak bir şey yok.

Geçmiş olsun.Günlerdir suriye rejim güçlerinin Türkiyenin hedefindeki Afrine girip girmeyeceği konuşuluyordu.

Ve tam da Erdoğanın “afrin merkezi kuşatacağız” açıklaması yaptığı gün, yani dün rejim güçleri afrine girdi.

Afrindeki ypgli teröristler tarafından da DOSTANE bir şekilde karşılandı esatın askerleri.

Erdoğan "10 PİKAPLA geldiler, top atışı yapılınca geri çekildiler" diyor ama görüntüler hiç de öyle pikapla vs. gelme işine benzemiyor.

İlk baştan dediğimi tekrarlayım:

Suriyeye KARADAN GİRME, KARADAN ASKER SOKMA ve OPERASYON YAPMA konusunda BİN DÜŞÜNÜP BİR ADIM ATMALIYIZ!

Rusya orada, abd orada, esat orada, iran orada, pkaka orada.

Türk ordusuna her türlü pislik, her türlü tuzak yapılabilir.

Aman ha.

Hamasi nutuklarla, fevri davranışlarla bir şeyler yapmayalım.

Yukarıdaki duamızı tekrarlayalım:

ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN!


6
Redyellow'un Gözüyle / AB istedi zina yasağını kaldırdık, yanlış yaptık
« Son İleti Gönderen: redyellow 20 Şubat 2018, 20:33:35 »


[SIZE="4"Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB istedi zina yasağını kaldırdık, yanlış yaptık[/SIZE]
     
Avrupa Birliği'nin talepleri doğrultusunda zinayı serbest hale getirdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu adımların yanlış olduğunu belirterek, konunun yeniden ele alınacağını ifade etti.

Saadet Partisi tarafından özellikle eleştirilen zina konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tarihi bir itiraf geldi. AB yasaları doğrultusunda zinanın serbest olmasına izin verdiklerini söyleyen Erdoğan, bunun hata olduğunu ve düzenleme yapılması gerektiğini ifade etti.

Avrupa Birliği'nin talepleri doğrultusunda kaldırılan zina yasağıyla ilgili yanlış bir adım attklarını ifade eden Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı bu konunun yeniden ele alınmasının çok isabetli olacağını söyledi. Erdoğan AKP grup toplantısının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Malum şu anda tabi mevcut yasalar içinde idam yok. Ve böyle bir değişikliğin yapılabilmesi için ana muhalefetin de buna destek vermesi gerekir.

İdam ile ilgili konu özellikle terör suçlarıyla ilgili de bizim açımızdan çok büyük önem arz ediyor. Bu konu üzerinde çalışıp gerek terör gerek buna benzer konuşlar, yani bunlar bir anayasal düzenlemeyle gündeme gelebilir.

“ZİNA KONUSUNDA YANLIŞ YAPTIK”

Hatta hatta bu kapsamın dışında zina konusunun da yeniden ele alınmasının çok çok isabetli olacağı düşüncesindeyim. Çünkü bu toplumun manevi değerler noktasında farklı bir konum var. Biz AB sürecinde, bu bir özeleştiridir onu söylemek zorundayım, bu konuda bir yanlışımız oldu ki zina ile ilgili düzenlemeyi de yapmak suretiyle bu tacizler vesaire bunları belki de aynı kapsam içerisinde değerlendirmemiz lazım.

Bu, Türkiye’nin bir defa batı ülkelerinin birçoğundan farklı bir konumda olduğunu gündeme getirmesi bakımından önemli.

Diğer taraftan tabi idam konusunun terörle ilişkisi önemli. Ama bu çocuk tacizleri bunlar asla bağışlanabilir görmezden gelinebilir konular değil. Şu anda 6 arkadaşımız çalışmalarını başlattılar. Ve süratle bu konuda bir neticeye varıp ardından da hemen yasal düzenlemesini yapıp bunu parlamentoya taşıyacağız.

KİMYASAL HADIM
Bu konularla ilgili olarak aklımıza aklınıza ne geliyorsa bunların hepsinin bilimsel anlamda çözüme kavuşturulması çok çok önemli.

Bu tür bir uygulama veya çok daha farklı bir cezai müeyyide… Yani yapılması gereken, caydırıcılığı en öneme taşıyan neyse bunu bizim yapmamız şart. Bu gerekiyor. Ve konuyla ilgili şu anda görevlendirilen arkadaşlarımızın çalışması ardından da başbakan ve benim yapacağım müşterek çalışmayla bir yere varacağız.

“TOPLUMUMUZU ÇÖKÜŞE GÖTÜRECEK BİR ALÇAKLIKTIR”
Erdoğan grup toplantısında ise aynı konuyşla ilgili oalrak şunalrı söylemişti:

Son günlerde ardı ardına karşımıza çıkan çocuklara yönelik alçakça saldırılarla ilgili haberler bizi sorumluluklarımızla ilgili düşünmeye, sigaya çekmeye itti. Çocuklarla ilgili bu suçlar istismar değil alenen izmihlaldir. Toplumumuzu çöküşe götürecek bir alçaklıktır. Böyle bir duruma kesinlikle kayıtsız kalamayız. Göz yumamayız. Bakanlar Kurulu toplantımızda bu konuyu etraflıca ele aldık.

Dün Beştepe’de başkanlığımda toplanan Bakanlar Kurulu’nda bu meseleyi detaylı olarak ele aldık. Gerek kanunların kendilerinde, gerek uygulamadaki boşlukların giderilmesi, gerek ailelerde ve okullardaki eğitimdeki boşlukların hızla giderilmesi için çalışma başlatıldı. Görevlendirilen 6 bakan arkadaşımız hazırlayacakları raporu sunacaklar.

Ardından hızlıca hareke geçilecek. Burada caydırıcı olması bakımından en ağır cezai müeyyideler neyse bu müeyyideler de alınacaktır. Bu tür konuların beklemeye uzatmaya yeri yoktur. Mesela bu tür suçları işleyenlerin infaz sistemindeki tüm indirimlerin dışında tutulması da şarttır. Milletimizin gözünde bir çocuğun ruhunda bedeninde açılan yaralar bir insanı taammüden öldürmekle aynıdır. Dolayısıyla bu suçlara verilen cezalar da bu hissiyata uygun olmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB istedi zina yasağını kaldırdık, yanlış yaptık -*Milli Gazete
7

“NAZLI ILICAK, AHMET VE MEHMET ALTAN KARDEŞLERE VERİLEN MÜEBBET CEZA İÇİMİ BURKTU”

“KANTARIN TOPUZU FAZLA KAÇTI”


Bu sözler sizce kime ait_??

CHPli birine???

Saadet partili birine???


Yok yok, yanıldınız!

Bu sözler AKPLİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAŞDANIŞMANI İLNUR ÇEVİK’e ait!!!

Bu sözleri söyleyen chpli biri, kılıçdaroğlu veya saadet partili, temel karamollaoğlu olsaydı  bütün akp medyası ayaklanırdı, “fetöcülere sahip çıkıyorrrrrr” derdi değil mi?

Ama erdoğanın baş danışmanı söyleyince akp yalakası medyanın yüzde 90’ı haber bile yapmadı bu sözleri.


Suriye rejim güçlerinin afrine gireceklerine dair haberler vardı, bu konu dışişleri bakanına sorulmuş ve mevlüt çavuşoğlu “afrine ypgyi temizlemek için giriyorsa sorun yok, ypgyi korumak için geliyorlarsa DURMAYIZ, BİZİ KİMSE DURDURAMAZ” demiş.

Erdoğan da “REJİM AFRİNE GİRERSE SONUÇLARINA KATLANIR” diyor!

Bu haber yalanlanmış ama doğru olduğunu kabul edelim, Suriye devlet güçlerinin afrine girdiklerini farzedelim:

Suriye rejimi, esat güçleri (NEFRET EDERİM esatdan) ypgye vs. benzemez ki, sonuçda bunlar bir devlet, bir rejim.

Bu devletin, bu  rejimin uçakları var, helikopterleri var, tankları var, baya bir ordu yani.

Alenen Suriye devleti ile savaşı mı gireceğiz yani?

Hele erdoğanın rejim afrine girerse demesi ne kadar makul bir söz?

Beğeniriz beğenmeyiz ayrı bir konu ama afrin o rejimin toprağı değil mi? Kendi topraklarına girmek için bizden izin mi alacaklar?

Böyle hamasi sözlere, dayılanmalara gerek var mı?

Siyasiler böyle konularda çok düşünmeli, az konuşmalı bence, daha az hamasi sözler söylemeli.

Bu sözleri söylersin, yarın da bu sözleri yemek zorunda kalırsın.Yapılan araştırmalara göre akp tabanında KOALİSYON rahatsızlığı varmış.

Referandum döneminde en çok üzerinde durulan ve akp yandaşlarının EVET ÇIKARSA KOALİSYON DÖNEMİ KAPANIYOR diye sevindikleri olay tam tersine dönmüş durumda.

Seçimler gelmeden akp ile mhp koalisyonu kuruldu bile!

Akpye oy veren arkadaşlar:

Hani “EVET ÇIKARSA KOALİSYONLAR DÖNEMİ KAPANIYORDU”??

Yine KANDIRILDINIZ!

Yine KEKLENDİNİZ

Ben bu sistem koalisyonu sonlandırmaz dediğimde bana hakaret eden AKyandaşlar acaba özür dileyecek misiniz????Doğu Türkistanda, Çin zalimlerinin Uygur Türklerine, Uygur müslümanlarına yönelik zulümleri devam ediyor, hem de artarak.

Ama doğu türkistan unutuldu Türkiyede!

Tayyip Erdoğan çin'e bir gitti, çin devletiyle bir kanka oldu, akp medyası doğu türkistanı, çin zulmünü görmez oldu, gören gözler kör, duyan kulaklar sağır oldu!

Yazık, çok yazık.

15 temmuz darbe girişimiyle ilgili Genel Kurmay çatı davasında ifadeye çağrılan genel kurmay başkanı hulusi akar Afrin operasyonunu mazeret göstererek mahkemeye gelmemiş.

Kara ve hava kuvvetleri komutanları da aynı şekilde davranarak mahkemeye ifade vermeye gelmemişler.

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Salih Zeki Çolak mahkemeye gelerek nasıl derdest edildiklerine, akıncı üssüne  nasıl götürüldüklerine vs. dair ifade vermiş.

Keşke görevde olanlar da gitselerdi ve ifade verselerdi, 10-12 saat sürece değil ya, taş çatlasa 1-2 saatte biterdi mahkeme.

15 temmuz darbesi ve özellikle de Hulusi akar konusunda çok fazla dedikodu vs. var, Akar mahkemeye gelip her şeyi açık açık anlatsaydı bu dedikodular da son bulabilirdi.
Bilmiyorum bu aralar farkında mısınız, sürekli taciz, sürekli tecavüz, sürekli sapıklık haberleri var.

Hemen her gün sadece basına yansıyanları bir kaçtane ama yansımayan da yüzlerce belki.

Peki niye çoğalıyor bu sapıklıklar???

Birincisi  AHLAKİ, MANEVİ eğitimsizlik,

İkincisi Türkiyedeki yasaların, cezaların maalesef yetersiz olması.

Namussuz herif tecavüz ediyor, öldürüyor, yakalanırsa tutuklanıyor, hapis cezası alıyor ama bir müddet sonra iyi hal deniyor, af deniyor, şartlı salıverme deniyor bi şeyler uyduruluyor ve bu namussuz kafalı kişi dışarı çıkıyor!

İDAM olsa, bu tür haltı yediği zaman darağacında GEBERECEĞİNİ bilse bu ahlaksızlıkları bu kadar pervasızca yapabilir mi bunlar???
MHP'li Celal Adan akp+mhp ittifakının oyunun yüzde 65 olduğunu iddia etmiş.

Bence sallıyor.

Eğer yüzde 65 oy alacaklarını tahmin etseler ne bbpyi ne saadeti yanlarına almak istemezdi Erdoğan!

Suriyede katil esatın güçleri yıllardır abluka altında tuttukları Doğu Guta'ya saldırmışlar, onlarca ölü, yüzlerce yaralı var.

ALLAH belanı versin katil esat!

SOYUN KURUSUN İNŞAALLAH!

Hükümet bünyesinde 6 bakandan oluşan ÇOCUKLARA CİNSEL SALDIRILARLA İLGİLİ KOMİSYON kurulmuş.

Son günlerde bu konuda kamuoyunda bir hassasiyet oluştu, tepkiler vs. var ya, hemen bir komisyon kurmuşlar!!

Hikaye!

Toplanırlar, yerler, içerler,  kem küm ederler, gerekli tedbirler alınacaktır,  bu konuda asla tavizimiz yoktur vs.vs. derler, olay kapanır.

Komisyona felan gerek yok, samimiyseniz İDAM YASASINI HEMEN MECLİSE GÖNDERİN VE ÇOCUK İSTİSMARCISI ALÇAKKKLARI İDAM EDİN!

Var mı o yürek???
Bahçeli saraya çıkmış ve erdoğanla İTTİFAK konusunu  neticelendirmişlerdi.

Bu görüşmede bahçeli olacak ittifakın adının AY-YILDIZ olmasını önermiş.

Buraya kadar çok normal, olabilir.

Bahçeli ay-yıldız isminde MECLİSİ AY olarak ERDOĞANI İSE YILDIZ olarak benzetmiş!!

Vay vay vay vay!

Daha düne kadar Erdoğanı yargılamaktan bahseden adam şimdi aynı erdoğanı YILDIZ'a benzetiyor!!!

GÖZÜN KÖR OLSUN KOLTUKKKKKK!

8
Redyellow'un Gözüyle / Yine katliam yaptılar: 71 ölü, 325 yaralı!
« Son İleti Gönderen: redyellow 19 Şubat 2018, 19:49:01 »


Yine katliam yaptılar: 71 ölü, 325 yaralı!

Suriye'deki Beşşar Esed rejiminin, abluka altında tuttuğu Doğu Guta bölgesine düzenlediği saldırılarda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 71 kişi yaşamını yitirdi, 325 kişi de yaralandı.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Esed rejiminin son 24 saat içinde Doğu Guta'ya düzenlediği saldırılarda 71 kişinin öldüğünü,  325 kişinin de yaralandığını duyurdu. Yaklaşık 400 kişi, saldırılardan doğrudan etkilenmiş oldu.

Doğu Guta'daki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, Esed rejimi ve  destekçileri sabah saatlerinden itibaren Doğu Guta'daki sivil yerleşimlerden  Duma, Haresta, Hammuriye, Misraba, Merc, Sakba, Cisrin, Kefer Batna, Ayn Terma ve  Şifoniyye beldelerine hava ve kara saldırıları düzenledi.

Muhaliflerin kontrolünde bulunan Doğu Guta'da yaklaşık 400 bin sivil  yaşıyor. Doğu Guta, Astana anlaşmalarında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti.

Ancak Rusya'nın garantörlüğünü üstlendiği Esed rejimi, geçen yıl nisan  ayından itibaren bölgeye yönelik ablukasını yoğunlaştırarak son aylarda  saldırılarını şiddetlendirdi. İnsani krizin derinleştiği bölgede, yüzlercesi acil  durumda binlerce sivil hasta tahliye edilmeyi bekliyor. Bunların birçoğu çocuk  veya ileri evre kanser hastası. Doğu Gutalı çok sayıda bebek ve çocuk da açlık ve ilaçsızlık yüzünden yaşamını yitirdi.

KAYNAK
9
Bu arada forumun yeni yani, görsel hali çok güzel olmuş.
Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Ama forumun eski havası yok, eski arkadaşlar, eski dostlar gelmiyorlar, neden???


KAPIMIZ HERKESE AÇIK HOCAM.
iNŞALLAH GELİRLER  :)
10
Bu arada forumun yeni yani, görsel hali çok güzel olmuş.
Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Ama forumun eski havası yok, eski arkadaşlar, eski dostlar gelmiyorlar, neden???
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10