Gönderen Konu: Farkli olmak  (Okunma sayısı 2544 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• Birlikte Üyesi
Farkli olmak
« Yanıtla #13 : 01 Ekim 2012, 22:55:27 »
Herkesden daha zeki olabileceğimi düşünürdüm bir vakitler. Ama şimdi herkes kadar zeki olmak yeterliymiş onu öğrendim.

Hayatta hiç bir şeyi elde etmek için fazla denilebilecek gayretim olmadı ne yazık... Çoğu şey zaten benim için hazırlanmıştı, ben sadece o şeyleri sahiplendim.

Yani farklılıktan kasıt eğer KILÇIK'ın yukarıda yazdıklarıysa, ben son derece sıradan bir adamım.

Keşke farklı olmak adına bir şeyler için mücadele etmem gerekseymiş.

Tabi bunları söylerken güllük - gülüstanlık, çok rahat bir ömür sürdüm demiyorum. Ama elimdekinden fazlası için hiç mücadele etmedim. Bu açıdan düşünülünce çok hırslı olmayan, tembel bir adamım. Tek farkımda herhalde bu tembelliğim. :)

Bu konuya bugün Esma hanım vasıtasıyla cevap yazarken senin açtığın mecradan yola çıkacağımı düşünmemiştim değerli dostum...
Gel gör ki, konuya birileri yazdıkça konunun mecrası da anlık iletilerle değişebiliyor.İyi de oluyor , konunun gelişmesi açısından.Birde seninle ve diğer dostlarla hasbihal etmek için de hoş bir bahane olduğunu itiraf etmeliyim.Açıkcası özlemiyor değilim:)

Yukarıda yazdıklarında biraz (bana göre) tevazu yapmakla birlikte aslında kendinle de barışık olduğunun itirafını yapmışsın.Bilemem ,  belki de bana öyle geliyordur...

Şimdi sen yazınca bu fakirin de yaşadıkları bir anda film şeridi geçti birden:)

Aslında seninle kendimi "ruh ikizi" addediyordum, lakin yaşadıklarımız ters orantılı imiş!

Azizim sen bizim biraderlere ne kadar da benziyorsun:)

Not; kendimle ilgili ve yaşadıklarımla alakalı uzun bir yazı yazmıştım ama beni, benden daha iyi tanıdğını bildiğim için sildim.Umarım yanlış anlamazsın  '^^cicek '^^cicek
Bir kişi ALLAH (c.c)'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, ALLAH (c.c)' da onu başkasına muhtaç etmez.

Çevrimdışı mutekit

• Birlikte Üyesi
  • Rabbin seni terketmedi ve sana darılmadı da...
Farkli olmak
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2012, 02:07:29 »
Bir yerde "binlerden biri" durumundayken, bir başka yerde "çöldeki devekuşu" gibi kalabiliyor insan...

Farklı olmak her zaman olumlu anlamda olmuyor, en azından kendim için söylersem grubun genelinden "farklı" görüntü verdiğim on yerin yarısı olumluysa yarısı da olumsuzdur.

Aslına bakılırsa çok da iyi veya kötü birşey değil farklı olmak. Her halükarda geçici bir durum, bir yerde herkesi ağzı açık hayran bırakırken kendinizi, öbür tarafta "bu biraz gerizekalı galiba" denilebilir hakkınızda.

Farklı olmak pek iyi ve önemli gelmiyor bana...
Rabbin seni terketmedi ve sana darılmadı da... (Duha 3)