Gönderen Konu: esma41...  (Okunma sayısı 7201 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı esma 41

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #26 : 06 Şubat 2009, 23:14:40 »
tek bir soru
femenist değilim diyorsun peki sen ne anlıyorsun femizimden
sence nedir feminizm? öcümüdür...

Feminizim bazilari icin "erkek düsmanidir " ,
digerleri icin kadin haklarini savunandir v.s

Benim icin Feminizim :  Kadin erkek esitligini savunan kisidir.

Bende yine yaziyorum , sayin savtekinin  sorusunada ayni cevabi  yazmistim.

Kadinla erkek hic bir zaman esit olamazlar.

Ama bu kadinlara haksiz davranila bilir anlamina gelmez.

Ne yazikki ülkemizde ( ve her yerde )  kadinlara hala "haksizlik" yapiliyor,  hatta siddet bile  uygulaniyor.

Iste ben buna karsiyim , bunu hic bir bayan (insan ) hak etmiyor .

Kadinlar kendilerini "savunmasini " ögrenmeli.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2009, 23:15:07 Gönderen: esma 41 »
Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.

Çevrimdışı esma 41

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #27 : 06 Şubat 2009, 23:39:57 »
Esma hemşerum garadeniz kizu hırçın oli amma ki onin gibi kaya kopartır yerine hayat verir.Tüm hırçınlığıda evune girene kadar oli.
Sonrasında ise eşinin yardimcisi,uşaının anasi evinin hizmetcusi,atasının bir tanecik evladi oluyi ki bunların hepsude saygısından sevgisundenidir.Oysa senun yazilarından bunları küçümseduğun adına ise hizmetçuluk deduğunu anlayim ben.Ha hemşerum sölede bileyim daaa.senmi anlatamayin ben mi anlamayim.yoksa üstte deduğum gibimudur bakiş açın.

Sayin bekri  hemserim ,

aslinda sizin sorunuzu üstte yanitladim bile ama yinede birkac satir yazayim.
Esinin yardimcisi olan , cocuklarinin anasi ve evinin "hizmetcisi " saygidan ötürü zaten bir kadinin görevidir.
Sayin bekri benim hangi yazimdan " üstte yazilanlari " kücümsedigimi gördünüz ?
Asla kücümsemem hatta dedigim gibi bu bir kadinin görevidir.

Benim savundugum aslinda kizdigim  Konu ise bazi insanlarin  "Kadinlari "sadece  bir hizmetci " olarak  görmeleridir.
Kadinlara siddet uygulayan insanlardir.Erkege hersey serbest , kadina/kiza yasak(bazi konularda bu böyledir ) .

Kücük bir misal yazayim :   Bu düsünce cocuklari yetistirme tarziyla alakalidir. Erkek cocugun kücüklügünden itibaren, "erkekligi" ön plana sürülmeye calisilir. Anne ve babalar  cocugu yetistirirken benim oglum cok canlar yakacak demesi veya cocugun komsularla capkinlikla ilgili diyaloga girmesi ebeveynlerin tarafindan bu konuda cocuga gaz verilmesi, bunun iyi bir sey gibi sunulmasi, daha o yastan o cocuga bunun normal bir davranis oldugu bilincini yerlestirir. Haliyle cocuk büyüyünce, kücüklügünden itibaren normal bir davranis olarak algiladigi davranisi uygulamadan geri durmaz.Oysa kizlar, onlar dizlerini kirip oturmalilar. Yoksa adlari cikar ....

Bizim ülkemizde bazilari  örf - adeti  ve Islami   karistiriyorlar (yada islerine öyle geliyor ) .
Örf ve adetler, sosyal hayati düzenleyen kurallar sisteminin bir kismini olustu­rurlar.
Bu Kurallarida biz insanlar "ürettik "-koyduk ve hala dahada "üretiyoruz".
Dini kurallari koyan  ise ALLAHü tealadir.

Bu Konu hakkinda daha cok örnekler vere bilirim ama gerek yok bence.

Ne demek istedigimi simdi anladinmi sayin hemserum bekri ?  :)

Saygilar ...

Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.

Çevrimdışı bekri

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #28 : 07 Şubat 2009, 00:21:35 »

Sayin bekri  hemserim ,

aslinda sizin sorunuzu üstte yanitladim bile ama yinede birkac satir yazayim.
Esinin yardimcisi olan , cocuklarinin anasi ve evinin "hizmetcisi " saygidan ötürü zaten bir kadinin görevidir.
Sayin bekri benim hangi yazimdan " üstte yazilanlari " kücümsedigimi gördünüz ?
Asla kücümsemem hatta dedigim gibi bu bir kadinin görevidir.

Çerkez gelini ne oli.Orada gelenekleri hizmetçiluk olarak değerlendirmeye hazirlanusun gibi anladum hemşerum.

Erkege hersey serbest , kadina/kiza yasak(bazi konularda bu böyledir ) .

Kücük bir misal yazayim :   Bu düsünce cocuklari yetistirme tarziyla alakalidir. Erkek cocugun kücüklügünden itibaren, "erkekligi" ön plana sürülmeye calisilir. Anne ve babalar  cocugu yetistirirken benim oglum cok canlar yakacak demesi veya cocugun komsularla capkinlikla ilgili diyaloga girmesi ebeveynlerin tarafindan bu konuda cocuga gaz verilmesi, bunun iyi bir sey gibi sunulmasi, daha o yastan o cocuga bunun normal bir davranis oldugu bilincini yerlestirir. Haliyle cocuk büyüyünce, kücüklügünden itibaren normal bir davranis olarak algiladigi davranisi uygulamadan geri durmaz.Oysa kizlar, onlar dizlerini kirip oturmalilar. Yoksa adlari cikar ....

Ne demek istedigimi simdi anladinmi sayin hemserum bekri ?  :)

Saygilar ...

Anladım hemşerim anladım hemde en başından anladım demek istediklerini.bence sende bazı şeyler daha net oturmamış.üstte yazdıklarını bir daha oku istersen biliyorum ki bunu demek istemezsin.ama okuyunca anlaşılan şu oluyor.erkekler çapkınlık serbest ama kızlara değil.bu haksızlık.senin dediklerinden anlaşılan bu.oysa kadına ne kadar yanlışsa erkeğede aynı derecede yanlış desen sorun çözülecek.burdaki yanlış kızın yapmamasında değil erkeğin yapmasında.senin söylemen gereken asıl bu.diğer taraftan sevgili hemşerim kaçırdığın bir konuda sürekli olarak adalet ile eşitliği bir tutman.bazı yerlerde farklılığı vurguluyorsun ama bazan kaçırıyorsun bu dengesizliğe sabep olan adalet=eşitlik  anlayışını.kadın erkek eşit değildir.elmanın iki yarısıda değildir.bazan iki yarıda olurlar ama aslında yaşanılan olaya göre kimi yerde birisi elmanın4/3,kimi yerde ise3/2 si olur.bu yaratılışa göre şekillenir.
devam ederiz sevgili hemşerim.ben senin konunu daha fazla karıştırmayayım.sen en iyisi çerkez gelini konusuna yaz ki bende cevap vereyim.
saygıda benden.

Çevrimdışı esma 41

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #29 : 07 Şubat 2009, 00:36:40 »
ama okuyunca anlaşılan şu oluyor.erkekler çapkınlık serbest ama kızlara değil.bu haksızlık.senin dediklerinden anlaşılan bu.oysa kadına ne kadar yanlışsa erkeğede aynı derecede yanlış desen sorun çözülecek.

Bekri benim yazdiklarimi  biraz daha dikkatli okusaydiniz , sizin yazdiklariniz ile benim yazdiklarimin ayni anlama geldigini anlardiniz.

Esma der ki : Bizim ülkemizde bazilari  örf - adeti  ve Islami   karistiriyorlar (yada islerine öyle geliyor ) .
Örf ve adetler, sosyal hayati düzenleyen kurallar sisteminin bir kismini olustu­rurlar.

Üstte yazilanlar  ne demek sizce ?

Senin soruna cevabim bu yazi iste.

Çevrimdışı bekri

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #30 : 07 Şubat 2009, 00:43:56 »
Bekri benim yazdiklarimi  biraz daha dikkatli okusaydiniz , sizin yazdiklariniz ile benim yazdiklarimin ayni anlama geldigini anlardiniz.

Esma der ki : Bizim ülkemizde bazilari  örf - adeti  ve Islami   karistiriyorlar (yada islerine öyle geliyor ) .

Üstte yazilanlar  ne demek sizce ?

Senin soruna cevabim bu yazi iste.

Hemşerim senin demek istediğini çok iyi anladım ama gel gör ki çok büyük doğruları çok büyük yanlışlarla/örneklerle savunmaya çalışırsan ikisi bir arada garip olur.hem bak ben o çerkez gelinine yazdım bir şeyler hemşerim.yaz oraya beraber bakalım şu işin aslına esasına nedri deyi.İslam kadın için ne der gelenek görenek ne der ciddi güzel bir tartışma olsun.burdaki herkesde görür daa karadeniz pazisi ile uşaaı ne der ne anlatmaya çalışır.bu konuya be bir soru ile devam edeyimki amacından çıkmasın daaa.
yaş kaç,yeşil deyi medcezirle söyleşir durursunuz nedir bu yeşil?

Çevrimdışı esma 41

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #31 : 07 Şubat 2009, 00:45:16 »
diğer taraftan sevgili hemşerim kaçırdığın bir konuda sürekli olarak adalet ile eşitliği bir tutman.bazı yerlerde farklılığı vurguluyorsun ama bazan kaçırıyorsun bu dengesizliğe sabep olan adalet=eşitlik  anlayışını.kadın erkek eşit değildir.elmanın iki yarısıda değildir.bazan iki yarıda olurlar ama aslında yaşanılan olaya göre kimi yerde birisi elmanın4/3,kimi yerde ise3/2 si olur.bu yaratılışa göre şekillenir.
devam ederiz sevgili hemşerim.ben senin konunu daha fazla karıştırmayayım.sen en iyisi çerkez gelini konusuna yaz ki bende cevap vereyim.
saygıda benden.

Sayin Bekri ,

biz ayni Konudanmi bahs ediyoruz?
Benim yazilarimi ya siz anlamadiniz , yada ben anlatamadim.

bu dengesizliğe sabep olan adalet=eşitlik  anlayışını.kadın erkek eşit değildir.kadın erkek eşit değildir. diyorsun ...

Oysa ki ben yazimda : Kadin ile Erkek asla esit olamazlar ,
Adalet esitlik degildir  diye yazdim.

Cerkez gelininede gelecem birazdan , merak etme.  :)

Çevrimdışı bekri

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #32 : 07 Şubat 2009, 00:52:14 »
Sayin Bekri ,

Cerkez gelininede gelecem birazdan , merak etme.  :)

:-* :-* :-*  Bekliyorum :-* :-* :-*
                  :-* :-* :-*

Çevrimdışı esma 41

• Birlikte Üyesi
esma41...
« Yanıtla #33 : 07 Şubat 2009, 01:22:28 »
:-* :-* :-*  Bekliyorum :-* :-* :-*
                  :-* :-* :-*

Yazdim bile ama sen ortalikta yoksun ...  :-*
Hacen cekinimisun ....?   :D