Gönderen Konu: Şeyhi Olmayanın Şeyhi Şeytan mıdır?  (Okunma sayısı 1563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SIR

• Yönetici
  • *
    • birlikteforum
Şeyhi Olmayanın Şeyhi Şeytan mıdır?
« : 11 Ocak 2012, 11:31:26 »
Nureddin Yıldız

http://www.sosyaldoku.com/tr/
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 22:27:15 Gönderen: SIR »
http://www.birlikteforum.com/googleara.html
Ben parayı görünce bozulmam.
Ama para beni görünce bozulabilir. "bunamı kaldım ben" diye
SIR

Saygısızlıkla Suçladığınıza Saygınlık Bahşedersiniz...
  Daha duru görebilelim diye gözlerin camını ara sıra yıkamak gerek!

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2012, 17:28:44 »
''Şeytan bize vesvese vermez'' diyen Yahudiye, Hz.Ali (r.a)'nin cevabı ; ''Boş eve hırsız girmez.! "
Bir kişi ALLAH (c.c)'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, ALLAH (c.c)' da onu başkasına muhtaç etmez.

Çevrimdışı KILÇIK

• Yönetici
  • *
  • Düşündüğümü söylerim, düşünmem gerekeni değil...
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2012, 21:56:11 »
ALLAH senden razı olsun SIR...

Senin vesilenle "aklı başında" görünen bir hocayla daha tanışma fırsatı buldum... Nureddin YILDIZ... Hiç duymamıştım...

6 dakika boyunca "potluk" yapan hiç bir cümlesine rastlamadım...

Birilerini tekfir etmek çok tehlikeli bir yol...

Videoda da hatırlatıldığı gibi Efendimiz'in Üsame bin Zeyd'e çok kızdığı o hadiseyi hiç akıldan çıkarmamak lazım...

Savaşta Üsame müşriğin boynuna biniyor, tam öldürecekken müşrik "lailahe illallah, muhammeden rasulullah" dese de Üsame boynunu kesiyor... Savaş sonrasında Üsame, "O, korkudan şehadet etti" diye yaptığı işi savununca, Efendimiz "kalbini yardın da baktın mı?" diyor... Hatta efendimiz ondan sonra sürekli bunu hatırlatınca Üsame "keşke o savaş günü müslüman olsaydım" diyerek yaptığı işin pişmanlığını yaşıyor hep...

Savaş anında ölüm korkusuyla edilen şehadette bile yaklaşım buyken birilerini tekfir etmede ne kadar da haddimizi aşıyoruz ve insanlar hadlerini aşıyorlar...
KÜÇÜK BİR HATAYI BÜYÜTMEK İSTİYORSAN, O HATAYI SAVUN...                                                                                                        LENİN

Çevrimdışı Savtegin

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2012, 23:28:13 »
Dinledim...

Aslında böyle kamera önünde konuşan her cemaat / tarikat müntesibine / liderine şüpheyle bakarım ben. Açıcası sevmemde o tipleri.

Nureddin Yıldız'ı da tanımıyordum yeni dinledim. Bu nedenle hakkında bir şeyler bilmediğim bu insan aleyhine bir şey yazmayacağım.

Ama söyledikleri hakkında bir kaç kelam etmekte lazım.

Açıkcası cemmatler / tarikatlara yaklaşımını gerçekten beğendim. Başkalarını yok saymayan, onların varlığını kendi varlığına eş değer gören bir yaklaşım içinde ki çoğu cemaat ve tarikat bu olgunluğu göstermez. Lafta hepsi diğerine saygılıdır ama aslında bir birlerine neredeyse can düşmanı gibi saldırmaktan hiç çekinmezler.

Bu nedenle bir türlü kendime uygun bir cemaat ve ya tarikat bulamadım desem yanlış olmaz sanırım.

İnsanlara üstten bakan, kendisini kurtulmuşlardan ilan edip, geriye kalanlara  zavallı ve uyandırılması gereken "insancıklar" diye nazar eden bu tiplerden hiç hoşlanmam.

Anadolu'nun kadim tarikatlarını çağ dışı ilkel ilan edip, kendisini çağı yakalamış, yaşadığı günün şartlarına göre güncellemiş görenlerin aslında yaptıkları güncellemelerin büyük ölçüde Hıristiyan kültürüne ait değerler olduğunu anlayamamalarını, farkedememelerini hayrtle izlemiştirim. Tam tersine olarak; cemmat mensuplarını sırf takım elbise giyiyor, kravat takıyor diye küçümseyip aşağılıyan zihniyetleride hiç anlayamadım bu güne kadar. Sanki dersin Resulullah Kutuplarda doğsaydı cübbe ile gezecekti...

Sonuç itibariyle; Kendi aklını ilim ile perdahlamayanın, başkasının parlayan zekasıyla kendine yol bulması imkansızdır.

Akıl imanın herşeyidir. Aklı ile iman etmeyenin şeyhi Resul olsa boştur.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 23:29:19 Gönderen: Savtegin »
Dünyanın en tehlikeli hali,
cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.

Çevrimdışı KILÇIK

• Yönetici
  • *
  • Düşündüğümü söylerim, düşünmem gerekeni değil...
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2012, 23:40:27 »

Aslında böyle kamera önünde konuşan her cemaat / tarikat müntesibine / liderine şüpheyle bakarım ben. Açıcası sevmemde o tipleri.

Hocam kamera önünde konuşanlardan hazzetmeme nedenin çoğunun, dinleyenleri kendi tarikatine, kendi mezhebine, kendi cemaatine, kendi aklına davet edip bu davete icabet etmeyenlere "pek de hoş bir gözle" bakmadıklarından olabilir mi? :)

Nureddin Yıldız ile ilgili ayrıntılı bilgi var linkte...

Boş adam değil... :)

http://www.ikradernegi.com/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=68
KÜÇÜK BİR HATAYI BÜYÜTMEK İSTİYORSAN, O HATAYI SAVUN...                                                                                                        LENİN

Çevrimdışı Savtegin

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2012, 23:57:55 »
Hocam kamera önünde konuşanlardan hazzetmeme nedenin çoğunun, dinleyenleri kendi tarikatine, kendi mezhebine, kendi cemaatine, kendi aklına davet edip bu davete icabet etmeyenlere "pek de hoş bir gözle" bakmadıklarından olabilir mi? :)

Abim güneş kendisini gösterme ihtiyacı hissetmez. Onu görmek isteyen başını yukarı kaldırır ve görür. Görünmek ve ya görünmemek güneşin umrunda bile değildir. Asıl olan ısıtması ve ışıklandırmasıdır. O sadece işini yapar. Oysa kameralar önünde ben güneşim diyenler ve ya bir güneş edasıyla oturup ahkam kesenlerin çoğu aslında Müslümanların kara deliği olan şan / şöhret hastalığına yakalanmış tiplerdir. Vaktiyle güneşten kopmuş bu meteor taşları değdikleri gönüle ışık indirmeyip ancak derin çukurlar açarlar. Mamur ediyorum dedikleri dünyaların hayat sahibi tüm canlılarını yok ederler.

Bana kalırsa bu kamera meraklıları her biri güneş değerinde olan alimleri perdeliyen zayıf ve yararsız taşlardan başka bir şey değiller.

Kur'an - ı Kerim defalarca "akıl etmemizi" önerirken bunlar akıl etmemizi istemezler ve kendi akıllarını bizim içinde yeterli görürler.

Bu açıdan bakınca Kur'an - ı Kerimin ve imanın en temel emirini adeta yok etmeye çalışırlar.

Bu adamlara karşı çok ama çok dikkatli olmak lazım.

Nureddin Yıldız ile ilgili ayrıntılı bilgi var linkte...

Boş adam değil... :)

Link için teşekkür ettim abim. :) Okudum hepsini.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 23:59:11 Gönderen: Savtegin »
Dünyanın en tehlikeli hali,
cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.