Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10
1


Erdoğan Trumpu ve İSLAMİ TERÖR söylemlerini eleştirmiş.

Bu konuda Erdoğana aynen katılıyorum, destekliyorum.

İSLAMİ demek İslama uygun demektir, terör İslama uygun olmadığına göre İslami Terör diye bir şey yoktur, olamaz!

İslami terör İslami terör diye zırvalayan hiç bir kimse bir hristiyanın, bir yahudinin yaptığı olaydan sonra asla çıkıp da HRİSTİYANİ TERÖR demiyor, YAHUDİ TERÖRÜ demiyor.

Bu da gösteriyor ki İSLAMİ TERÖR söylemi İslam düşmanlarının söylemidir.
 
Yalnız şu da var; Hem bu sözleri söyleyip hem de bu sözlerin muhataplarıyla KANKA olursanız bu sözlerinizin bir değeri olmaz.Bu aralar KERKÜK TÜRKÜSÜ pek moda!

Akpnin minik destekcisi mustafa destici de Kerkük Türküsü söyleyenler kervanına katılmış.

Kerküke iran destekli hasbi bilmem ne örgütü, ırak ordusu giriyor bizimkiler de TÜRKÜ söylüyor!Avusturyalılar sadece TÜRK yolcularına özel muamele yapmış ve Türk yolcuları köpeklere aratmışlardı.

Bizimkiler de buna tepki olarak SADECE AVUSTURYALILARA özel olmak üzere yolcuları köpekle aratmışlar.

Aferin bizimkilere, kısasa kısas.
ABD Türkiyenin ısrarla BUNLAR TERÖRİST dediği örgütleri tebrik etmiş!

İlk habere yazdığım gibi; Bİzim yetkililerimizin sözleri İCRAAT ile DESTEKLENMEZSE, YAPTIRIM İLE DESTEKLENMEZSE o sözlerin hiç bir değeri olmaz, kimse tınlamaz, sonuç böyle olur.

Aylardır konuşuyoruz, terörist bunlar diyoruz ama abd bunlara binlerce tır silah yağdırdı, biz sadece konuşmak yerine mesela incirlik üssündeki ve türkiyedeki bütün abd askerlerini sınır dışı edeceğiz deseydik abd bunları yapar mıydı?İTrail ordusunun, Suriye'nin Kuneytra bölgesinde bulunan rejim güçlerine ait üç askeri noktayı vurduğu belirtiliyor.

Kudurdu hain İTrail!


Akpde belediye başkanları zorla istifa ettiriliyor.

belediye başkanlarından sonra sıranın bürokraside olduğu haberleri var.

Olabilir, belediye başkanları, bürokrasi ve SEÇİMLER İYİCE YAKLAŞIP; TBMM KAPANDIĞINDA DA MİLLETVEKİLLERİ sırada bence.

Şu an tbmmde oya ihtiyaçları var vekillere dokunmazlar ama seçimler yaklaşınca, tbmm çalışmayı bırakınca biz fetöyle mücadele ediyoruz, kendi vekillerimizi bile atıyoruz vs. diyerek akpli bazı vekiller hakkında işlem yapılabilir.

"İSTANBULA İHANET ETTİK; BEN DE BUNDAN SORUMLUYUM"

Bu sözler sürekli KANDIRILAN akp genel başkanı erdoğana ait.

Peki bu sorumluluğun bir cezası, bir müeyyidesi, bir yaptırımı yok mu?

SORUMLUYUM, İHANET ETTİK de, bitti mi??BBP genel başkanından müthiş!!! bir yorum gelmiş: BARAJ KALKARSA BBP BARAJI AŞAR diyor!

Müthiş gerçekten!


ABD'de Harvey Kasırgası'nın vurduğu Teksas eyaletinin Dickinson kentindeki mağdurların, yardım alabilmeleri için İTrail'i boykot etmeyeceklerini yazılı olarak beyan etmeleri gerekiyormuş.

Yuh olsun be yuh olsun!

Bunlara insan diyenin, bunlara devlet diyenin bunlara MEDENİ diyenin suratına tükürmek lazım!

KÜLAHIMIN MEDENİLERİ!Kayseride bir KİTAP FUARI düzenlenmiş.

Yazar İhsan Eliaçık da bu fuara katılıp imza günü düzenliyor, ancak kayseri belediyesi ihsan eliaçıkın kayseriye gelip bu fuara katılmasına karşı çıkıyor.

Eliaçık buna rağmen geliyor ve fuara girmek istiyor, bu sırada da ihsan eliaçıka fiili saldırılar oluyor.

Eliaçık "Kayseriyi fetöye parsel parsel satan ben miyim?" diye soruyor kayseri belediye başkanına.

İhsan Eliaçıkı hiç sevmem, fikir ve düşünce olarak hiç bir birlikteliğim yoktur fakat saldırı nedir ya???

Her aynı düşünmediğimiz insana saldırırsak bu ülkede yaşanır mı?

Saldırıyı kınıyorum.
AKP kulislerinde  Melih Gökçek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir kez daha görüşmeyi deneyip önümüzdeki hafta istifa edeceği, Balıkesir ve Bursa belediye başkanları için ise ‘abi’ pozisyonundaki bazı isimlerin devreye sokulacağı konuşuluyomuş.

Çok ilginç hakikaten: Erdoğanın sözünü dinlemeyenlere ABİler devrede, çok garip!

Erdoğandan daha büyük birileri mi var akpde?

Ve hala mı ABİler devri devam ediyor???
2


Erdoğan yıllar önce Gökçek’in yanında bunları demişti: ‘Beni Belediye Başkanlığına halkım getirdi halkım indirir’

Türkiye günlerdir Erdoğan'ın hiç bir gerekçe göstermeden Belediye Başkanlarının istifasını istemesini tartışıyor. İstifa etmeyen Belediye Başkanlarıyla ilgili Erdoğan'ın ‘istifa edecekler yoksa bedeli ağır olacak’ sözlerini söylemesine sosyal medyada cevap 22 yıl önce yine bir Erdoğan'ın açıklamasıyla geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının istifasını istedi. Halkın oyları ile seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Erdoğan’ın istifa çağrısı sonrası gerekçe göstermeden bir basın toplantısıyla görevini bırakmıştı.

Topbaş’ın istifasının ardından Erdoğan, Ankara, Bursa ve Düzce Belediye Başkanları’nın da istifasını istedi. Erdoğan’ın eski dostu olan Melih Gökçek, Bursa BŞB başkanı Recep Altepe ve Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur istifa etmedi. Erdoğan ise geçtiğimiz günlerde bu isimlerin istifasıyla ilgili ‘istifa edecekler yoksa bedeli ağır olacak' dedi.

YILLAR ÖNCE GÖKÇEK’İN YANINDA : “HALKIM GETİRDİ HALKIM İNDİRİR”

Sürekli “seçimle gelen seçimle gider”, ve sandık vurgusu yapan Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanlarının seçimle değil de Erdoğan’ın isteğiyle gitmesi durumuna karşı muhalefet tarafından yapılan çok sert eleştiriler sürerken, sosyal medya yıllar önce Erdoğan’ın 22 yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyken yanında Melih Gökçek ile birlikte katıldığı televizyon programında söylemiş olduğu “Beni Belediye Başkanlığına halkım getirdi halkım indirir.” sözleri konuşuyor.
Erdoğan’ın Belediye Başkanı olduğu dönemde sosyal medyada bu video ile birlikte gündeme getirilen gazete haberi:KAYNAK
3


"Kuzey Irak'taki referanduma açıkça destek veren tek lider olan İsrail Başbakanı Netanyahu, Kerkük'te hezimet yaşayan Barzani için dünya liderlerini arayıp lobi faaliyetinde bulunuyor."

Haber aynen böyle.

İSRAİL BİZİM DOSTUMUZ, İSRAİLE İHTİYACIMIZ VAR diyenlere duyurulur!!!
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Mavi Marmarada 10 vatandaşımızı alçakkkca şehit eden İTrailli askerler için İsrail ile Türkiye arasındaki anlaşmayı karara gerekçe göstererek takipsizlik kararı vermiş.

Bir üstteki haber ile aynı gün geldi bu haber.

Mavi Marmara şehitlerini para ile satanlara duyurulur!

Yazıklar olsun başka bir şey demiyorum!Türkiye kadın dernekleri federasyonu diye bir federasyon varmış, onun başkanı olacak hatun kişi müftülere de resmi nikah kıyma yetkisinin verilmesiyle ilgili olarak "Atatürkün kadınlara verdiği haklar GASP ediliyor" açıklaması yapmış.

ALLAH akıl fikir versin.

Şimdi bu hatuna sorsan ki; "KABUL EDİLEN YASANIN HANGİ MADDESİYLE HANGİ HAK GERİ ALINIYOR??"

Eminim TISSSSSSS olacaktır.

Çünkü yok öyle bir şey.

Bazı hazımsızlar İslam, Din, Müslüman, MÜFTÜ, Cami, Kuran Kursu gibi kelimeleri görünce adeta kırmızı görmüş deli danalar gibi oluyorlar, olay bu.

Yoksa bu yasa ile kadın haklarının geri alındığı vs. tümüyle uydurulmuş ahlaksızca bir yalandır.
 
Allan BEYİN versin bu  yalancılara!


Erdoğan Rakka'da açılan apo itinin posterine ilişkin 'ABD bunu nasıl izah edecek' diye sormuş.

İyi de abdnin bunu izah etme gibi bir sıkıntısı yok ki, biz Türkiye olarak aylardır pyd-ypg pkakanın bir kolu, bunlar terör örgütü diyoruz ama abd bütün bunlara rağmen binlerce tır silah göndermiyor mu_?

Eeee binlerce tır silah gönderen abdyi bir poster  sorusuyla mı sıkıştıracağız?

Böyle kuru kuruya laflar yerine icraat yapsak, mesela incirlik üssü olayı, ordaki bütün abd askerlerini sınırdışı etsek?

Abdye tepki böyle olur, icraat ile olur.

Gerçek tepkiyi, yaptırımı yapamazsan lafların kuru laf olarak kalır, onlar da hem silah vermeye devam ederler hem de alay eder gibi tebrik ederler terör örgütlerini!


Sanal alemde son zamanların en çok konuşulan konulardan birisi olan  ve KHK kararname ile işlerinden atıldıkları için açlık grevi yapan ve bilahare tutuklanan semih özakça ve nuriye gülmen davasına devam edildi dün.

Dünki duruşma sonunda Semih Özakça'ya tahliye kararı verilirken Nuriye Gülmen’in ise tutukluluğuna devam kararı çıktı.

Özellikle semih özakça için haklarında müthiş iddialar vardı, terörist, terör örgütü mensubu, felan yerde eğitim gördü vs.vs. deniliyordu ama tahliye kararı çıkmış.Fatih Erbakanın parti kuracağı, bunu da 29 ekimde ankarada yapacakları toplantıda açıklayacağına dair haberler var.

Daha önce de yazmıştım, fatih hayatının hatasını yapıyor, bazılarının özellikle de AKPNİN oyununa geliyor.

Has partiden hiç bir farkı olmaz kuracağı partinin.

Numan gibi kendine bir koltuk da bulamaz!!!

Akp onu kullanılmış bir mendil gibi bir köşeye bırakır, haberi olsun, dost acı söyler!


Devlet bahçeli Galatasarayın 11 yabancı futbolcu oynatmasıyla  ilgili eleştiri yapmış ve GAlatasaray adını değiştirsin gibi abuk subuk şeyler söylemişti.

Dün de taze spor bakanı karışmış bu konuya, İÇİM ACID demiş.

Bahçeli efendinin  sözlerie basketbol koçu ergin ataman cevap vermiş yukarıdaki yazıyı yazmış.

Hakikaten çok fena kapak olmuş bahçeliye.

Beşiktaş aylar önce tümü yabancı statüsünde futbolcularla maça çıktı hiç gündem bile olmadı, bu çakma milliyetçilerni hiç birisi bi şey demedi ama GS’nin yabancıları iyi çıkınca, başarılı olunca hoooop hepsinin milliyetçilikleri tuttu!

Ayrıca TÜRK milli takımının başında yabancı hoca var!

Bir sürü yabancı sporcu (atlet, boksör vs.vs)  DEVŞİRME yapıldı TÜRK MİLLİ TAKIMLARI adına koşuyorlar, oynuyorlar.

Onlara niye hiç kimsenin sesi çıkmıyor da Gsye konuşuyorlar???

İÇİM ACIDI diyen spor bakanı beyefendi bunlar olurken niye için acımadı?


Cübbeli Ahmet ismiyle tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir sohbetinde giyelerin Hz. Muhammed (s.a.v.)'i rüyasında göreceğini öne sürerek 130 TL'den terlik sattığı görüntüler tekrar gündeme gelmiş.

"Bulunduğu eve hırsız girmez, düşmanların galibiyetinden, şeytanların şerrinden, sihir ve büyülerin ulaşmasından emin olur” diyormuş.

Hakikaten bu görüntüde bir oynama, montaj vs. yoksa gerçekten böyle bir şey yapılıyorsa bu gerçekten çok çok çirkin bir davranış.

Ayıptır.

Yazık, çok yazık.

Abdulkadir Selvi, "3 belediye başkanının beraber hareket ettiklerini ve istifa etmeme kararı aldıklarını" söylemiş.

Bu iddia doğru çıkarsa, gerçekten istifa etmezlerse gerçekten efsane olurlar ve Tayyip Erdoğanın tüm karizması da çizilir, Akp de büyük yara alır.

Ben Bursa, Balıkesir ve Ankara başkanlarının GÖNÜLLÜ olarak ASLA istifa etmeyeceklerini, fakat; direndikleri takdirde de fetöcü, yolsuzluk suçlaması  vs. gibi şeylerle tehdit edilerek de olsa istifalarının olabileceğini düşünüyorum.

Bakalım neler olacak.
“Beni Belediye Başkanlığına halkım getirdi HALKIM İNDİRİR.”

"PARTİM DAHİL HİÇ KİMSE BENİM YETKİLERİME KARIŞAMAZ"

"PARTİME BİLE REST ÇEKERİM"

Hadi bilin bakalım bu sözler kime ait?

22 sene önceki  İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN!

Hani bugün belediye başkanlarını zorla istifa etmeye çalışan Erdoğan var ya, işte o erdoğan İstanbul belediye başkanı iken aynen bunları söylemiş!

“Halkım getirdi ancak halkım indirir”den, “istifa edecekler yoksa gerekeni yaparız”a!

Eeee o zamanlar gömlekli idi, şimdi gömleksiz!

Gömlek farkı!

Erdoğan unutsa da arşivler unutmuyor!

4

AKP milletvekili mehmet metiner "namahrem kadın ve erkeklerin tokalaşmaları, yalnız kalmaları dinimizce uygun değildir" diyen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Gönüllüye tepki göstermiş ve "Sen rektör müsün, müftü mü? Haram-helal bahsinde haddini aşarak konuşan bu adamın rektörlük koltuğunda oturması üniversiteye saygısızlıktır" demiş.

Ben de metinere diyorum ki SEN VEKİL MİSİN MÜFTÜ MÜSÜN?

Üstelik o rektör bir üniversitenin rektörü ve ona bağlı bir İLAHİYAT FAKÜLTESİ bile var, peki sen kimsin de konuşuyorsun?

Yuh olsun sana, BİR YERLERE YARANABİLMEK İÇİN inancınızı bile inkar edecek hale geldiniz ya yazıklar olsun size be!

Asıl saygısızlık senin gibilerin vekil diye TBMM’de bulunmasıdır!

Akpnin minik ortağı Devlet efendi eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile atışıyordu  şimdi de Galatasaraya sataşmış.

Maça 11 yabancı ile çıkan Galatasaray için "Galatasaray ismini değiştirsin. Böyle takım mı olur canım?" demiş.

Hay hay efendi hay hay!

AKGalatasaray yapsa nasıl olur BİAT eder misin???

Bu arada TÜRK milli takımının başına YABANCI hoca getirilirken ağzını açtın mı devlet efendi?

Lucescu TÜRK MİLLİ TAKIMININ BAŞINDA değil mi? O osmaniyeli mi?

Hemşehrin mi?

TÜRK MİLLİ TAKIMININ başında yabancı hoca var kimsenin gıkı çıkmıyor, sözkonusu Galatasaray olunca herkes milliyetçi kesiliyor!

KÜLAHIMIN MİLLİYETÇİLERİ!"Doğu Perinçek: Darbeden bizim de, MİT'in de, Melih Gökçek'in de önceden haberi vardı

"Dugin bize Türk askerinin olağanüstü bir hareketlilik içinde olduğunu söyleyince, bunu hükümete söylemesini belirttik. O da bize söylediklerini Ankara'ya gittiğinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e söyledi" ifadelerini kullandı. Perinçek, Hükümetin darbe girişiminden önceden haberi olduğunu iddia etti."

Haber aynen böyle.

Derin derin çok derin doğu perinçek bunları söylemiş.

Gerçekten çok garip, Perinçek bunu aylardır söylüyor (aylardır haberimiz vardı, hükümete ilettik vs. diyor, bu sefer gökçeki eklemiş sadece) ama bir tane savcı da çıkıp arkadaş sen ne diyorsun, ver şu belgeleri, kanıtları, kimler önceden haberi olduğu halde bunu saklamış her şey ortaya çıksın vs. demiyor!

Garip!akp de çok sürpriz bir istifa haberi geldi dün.

Herkes gökçekin ve diğer belediye başkanlarının istifasını bekliyordu ama kısa süre önce Erdoğan tarafından akp genel başkan başdanışmanlığına getirilen 15 temmuzun en önemli isimlerinden darbeci mehmet dişlinin kardeşi şaban dişli bu görevinden "PARTİME VE CUMHURBAŞKANIMA DAHA FAZLA ZARAR VERMEMEK" gerekçesiyle istifa etmiş.

Çok ilginç değil mi, şaban dişli bile akpye ve erdoğana zarar vereceğini düşünüyor ama onu oraya atayan Erdoğan bunu düşünemiyor!

Ne de olsa REİS!Erdoğan "3 belediye başkanına istifa talepleri TEBLİĞ EDİLDİ" demiş.

Seçimle gelen bu seçilmiş başkanlar suç mu işlemişler?

Yasal olmayan, kanuni olmayan şeyler mi yapmışlar? Öyle ise yasal işlem yapılsın, kanunu işlem yapılsın.

Böyle bir şey yapmamışlarsa ne diye istifaları isteniyor?

Erdoğan bu davranışıyla TEK ADAM iddialarını bizzat kendisi kuvvetlendiriyor.

Diyelim ki bunlar başarısız başkanlar, iyi de bu BAŞARISIZ kişileri defalarca aday gösteren Erdoğan da hatalı olmaz mı bu durumda?

Partiye bunlar (atananlar) zarar veriyorsa asıl zararı bunları aday gösteren Erdoğan (atayan) da veriyor olmaz mı?
Sakarya müftülüğünde bazı kitaplar ve özellikle de kutsal kitabımız Kur'anı Kerim maalesef çöpe atılmış.

Müftülük bunu yapan duyarsız görevliler hakkında soruşturma açmış ve bazı kişiler açığa alınmış.

Gerçekten çok çirkin çok yanlış bir davranış olmuş.

Dilerim tekrarı olmaz.

İstifası sözkonusu olan başkanlardan melih gökçek'in son bir kez erdoğanla görüşmek istediği, erdoğanın buna pek yanaşmadığı, gökçekin 10 Kasım'da yapılacak Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı sonrasında istifa etmeyi ve  istifa kararını duyururken gövde gösterisi yapmayı planladığı iddia ediliyor.

10 Kasıma daha çok var,  bence Erdoğan bu kadar ciddi ise 10 kasıma kadar uzamaz bu iş.Bahçeliye müftülere de belediye memurları gibi RESMİ NİKAH kıyma yetkisi verilmesi sorulmuş, LAİKLİK NE ALAKA? demiş.

Bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösterirmiş ya, bahçeli de bu konuda doğru konuşmuş, katılıyorum.

Eğriye eğri, doğruya doğru; aferin bahçeli.
Bir cep telefonu markasının yeni modeli piyasaya çıkmış ve onlarca insan gece yarısı kuyruğa giderek telefon almaya çalışmış.

8.4199 TL ile 5549 TL arasında satışa sunulan telefonu ilk alan Asrın Köklü isimli vatandaş "Çok mutluyum aylardır bekliyordum" demiş.

Ne diyelim?

ALLAH akıl fikir versin.

Tuzu kuru olmak böyle bir şey demek ki!!Fatih Portakal "AKP’li başkanların istifa etmeleri veya istifalarının istenmesi -başka bilmediğimiz neden yoksa- övünülen AKP belediyeciliğinin de çöküşüdür." demiş.

Haber sitesi akpliler kızacak demiş ama bence son derece doğru söylemiş portakal.

Türkiyenin en büyük en önemli şehirlerinin belediye başkanları BUNLAR BAŞARISIZ denilerek  ZORLA istifa ettiriliyorsa başka ne denebilir ki?

Akp belediyecilikte başarısız, akp belediyeciliği çöküyor!

Ben demiyorum, bu yapılanlarla REİS öyle diyo!Chp müftülüklere resmi nikah kıyma yetkisi verilmesini anayasa mahkemesine götürüyormuş.

Tam olarak akpnin istediği bir şey.

Chp adeta akpnin ekmeğine yağ sürmek için her şeyi yapıyor, bu kadar ahmak bir siyaset tarzı eminim ki başka ülkelerde yoktur.

AKP CHPYE MİNNETTAR!Bütün Müslüman kardeşlerimin mübarek cumalarını kutluyorum.

ALLAH hayırlara vesile kılsın inşaallah.

HAYIRLI CUMALAR

5

Kuzey ırakta pkakalı hainlerce şehit edilen Piyade Uzman Çavuş İlhan Sezer'in 10 gün önce evlendiği eşi gelinliğini şehidin mezarının üzerine bırakmış.

Hakikaten çok çok üzücü, çok iç acıtıcı bir kare.

Öncelikle bütün şehitlerimize rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun, ailelerine ALLAH sabırlar versin.

Bu insanlara, bu ülkeye  bu acıları yaşatan o şerrrefsiz hainlerin de ALLAH bin türlü belasını versin.Başbakan yıldırım yeni TEOG sisteminin bir haftaya kadar açıklanacağını söylemiş.

Yeni sistemin ne zaman açıklanacağı değil NE ZAMAN İPTAL EDİLECEĞİ önemli!

Malum akp eğitimde aklına ne gelirse onu yapıyor, bi bakıyorsunuz A diyorlar bi bakıyorsunuz A çok kötüdür W olsun diyorlar.

Teog’u da bunlar getirmişti ama sanki kendilerinin hiç haberleri yokmuş gibi teog için bir sürü laf söylediler.

Bakalım getirecekleri yeni sistem ne kadar dayanacak!!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türküm demek en tabi hakkındır ama Türkçülük yapmak hakkın değildir. Çünkü bunlar bölücülüktür" demiş.

Böyyyük Türk milliyetçisi devlet bahçeli beye duyurulur. Gerçekten bu sözlere devlet bahçeli ne diyecek veya bi şey diyebilecek mi?
Akpli mehmet metiner, “Parti liderimiz gerekli gördüğünde, değişim isteği doğrultusunda her türlü tasarrufta bulunabilirler. O belediye başkanı arkadaşımız da der ki; eğer ben partime, davama zarar veriyorsam, ‘Bir Melih Gökçek değil bin Melih Gökçek feda olsun der." demiş.

Yağcılıkta zirve!!!

Abdden heyet gelmiş, görüşmeler devam ediyormuş, vize kriziyle ilgili OLUMLU gelişmeler varmış, erdoğanın sözcüsü kalın da krizin çözülmesinden yanayız açıklamasında bulunmuş.

Çözülürrrr, merak etmeyin, bir iki bağırdık çağırdık hani barzaninin VANASINI KAPATACAKTIK ya, işte o VANA İŞİNİ VİZE KRİZİ İLE UNUTTURDUK...

Maksat hasıl oldu, yakında çözülür!!!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in istifa etmesinin ardından istifa edeceği konuşulan belediye başkanları arasında ismi geçen AKPli niğde belediye başkanı istifa etmiş.

Basında, medyada adı geçenler birer birer gidiyor, demek ki melih gökçek de her ne kadar müze konusunu görüştük vs. dese de o da yolcu.

Yüzbinlerce, belki milyon oy alarak belediye başkanı SEÇİLEN insanlar patır patır istifa ettiriliyor.

Demokrasi demek ki böyle bir şey!!!

Seviyorum ulan bu DEMOKRASİ denilen şeyi!

Milyonlarca insan oy verip seçtirmiş bile olsa TEK BİR KİŞİ çıkıyor ve yallah deyince iş bitiyor!

YAŞASIN DEMOKRASİ!!!!

Aynı konu iki ayrı haber sitesinin aynı konuyu veriş şekli.

Suriyeli Tümgeneral İssam Zahreddin öldürülmüş.

Bu kişi için birisi "suriyede tarih yazmıştı, suriye halkı onun için ağlıyor" diyor, diğer haberde ise aynı kişi için  "parçalanmış cesetleri tavana astırıp fotoğraf çektiren katil esatın katil komutanı" diyor.

Bizim medyamız işte bu kadar acaip farklı, aynı şeye birisi A derken öbürü rahatlıkla W diyebiliyor.Davutoğlu Bahçelinin eleştirilerine ,"Türkmen'e Türklük dersi vermeye çalışmak, hayatları boyunca bir kez Kerkük'e uğramamış olanların haddine değildir." demişti.

Mhpden semih yalçın "Davutoğlu’nun himayeci politikaları yüzünden FET֒cüler 15 Temmuz’un zeminini hazırlayabilmişlerdir. Sahi, Sayın Davutoğlu 15 Temmuz 2016 gecesi nerede saklanmıştır?" demiş.

Atışmalar sertleşecek anlaşılan, bu arada mhpli yalçının “himayeci politikalar yüzünden fetöcüler 15 temmuzun zeminini hazırladılar” sözü neden sadece davutoğluna soruluyor anlamadım, davutoğlundan çooook daha uzun başbakanlık yapanlar ve davutoğlunun daha da üzerinde makamda olanlar var değil mi?

Böyle bir soruyu, böyle bir eleştiri oraya yapabilir mi mhpli yalçın?


"IKBY bölgesinde yapılacak her türlü iş birliğini merkezi hükümete değil, o bölgenin esas sahibi olan Barzani yönetimiyle yapacağız."

Bu cümle 11 ay önce Türkiye cumhuriyeti başbakanlığı resmi twetter hesabında yazılmış bir cümle.

YORUMSUZ.Erdoğan diyor ki "ECDADIMIZ MUSTAFA KEMAL Misakı milli ile bu hattı çizmişti, Kerkük'e nasıl sırtımızı döneriz"

Mutad muhtarlar toplantısında konuşmuş ve bunları söylemiş.

Dikkat çekici.Akp genel başkanı erdoğana "başkanlar istifa etmezse??" diye sormuşlar, aynen SONUÇLARI AĞIR OLUR demiş.

Yukarıda dediğim gibi sen istersen milyonlarca insanın oyunu al, seçil fark etmiyor, yarın tek bir kişi çıkıyor hiçbir yasal suçun vs. yokken hadi sen git diyor ve gidiyorsun, yoksa sonuçları ağır olur diye de tehdit ediliyorsun!

Seviyoruz ulan bu demokrasiyi; YAŞASIN DEMOKRASİ!!!!!
LAİK Türkiye cumhuriyetinin bir MEMURU oluna Müftülere de AYNEN belediye memurları gibi nikah kıyabilme yetkisi veren yasa TBMM'de kabul edilmiş.

Olumlu bir gelişme, hayırlı olur inşaallah.
6
Sizden Gelenler / PEKALA ÖLMÜYORMUYUZ
« Son İleti Gönderen: anahro 18 Ekim 2017, 10:44:20 »


Tasavvura değilde, tasavuffa sahibim   
Soyut'un ‘y'si seni yanıltır, beni asla.
Somutunda, soyutunda tek sahibi Rabbim
Soyut'un ‘y'si seni yanıltır, beni asla.

Diyorsun ki ahrette, tanrıda soyut kavramdır
Somut kavrama göre, bu düşünce tamamdır.
Dünyaya gelişimiz ahrete imtihandır.
Ölmemek için ,hangi güç bir nasıl imkândır.?

Nasıl şekillendirirsin aklını, canını.-
Ruhmu, canmı, kanmı sayarsın söyle kanını
Dirilt somut ölüyü, kullan somut imkânı
Ahiret; somut dünyanın soyut olan yanı.

Tasavvur yoksa eğer tasavvuf sanma yoktur.
Somut insanda, soyut deliller pek çoktur.
O Felsefeli aklında somut bağlantı kur.
Bir yerden sonra bitiyor değimli tasavvur.?


Haklısın, Var olanın görülmesi gerekir–
Ancak ahiret için ölünmesi gerekir.
Dönüşüne izin verirse Münker'le Nekir.
Benden daha iyi anlatırsın soyut nedir.

Bir sözün daha var ‘din korku psikolojisi..''
Tasavvur, tasavvuf deyince ölmüyormuyuz.?
Tasavvufsuz tasavvur, korku mitolojisi
Hırsla birbirimizi öldürmuyormuyuz.?İzmir-17.04.2011Orhan Afacan
7


Türk Silahlı Kuvvetleri, dün iki askerin Kuzey Irak'ta yaşanan çatışmada şehit olduğunu açıklarken, bugün de 2 askerin yaşanan patlama sonucu şehit olduğunu kaydetmiş.

ALLAH rahmet eylesin şehitlerimize, mekanları cennet olsun.

Farkında mısınız bu aralar sürekli şehit haberi, saldırılar vs. geliyor.

Ama buna rağmen şehitlerimiz medyada, televizyonlarda yer almıyor, görmezden geliniyor.

Yazıklar olsun şehitleri görmeyenlere, görmezden gelenlere.


Mersinde Polis servis aracının geçişi sırasında yapılan bombalı saldırıda 12 polisimiz yaralanmış.

Yaralı polislerimizin hayati tehlikelerinin olmadığı belirtiliyor.

Elhamdülillah can kaybımız yok.

Çok çok büyük geçmiş olsun.

ALLAHın lanete de bu hainlikleri yapanların üzerine olsun.Şırnakta bir kömür ocağında göcük meydana gelmiş, 6 işçi hayatını kaybetmiş. (bazı haberlerde hayatını kaybeden işçi sayısı 7 deniyor)

BU ÜLKEDE EN UCUZ ŞEY maalesef İNSAN HAYATI!

Bakanlık ocağın RUHSATSIZ, KAÇAK OLDUĞUNU açıklamış.

Ya ALLAH aşkına arkadaş bu meret maden ocağı, kömür ocağı öyle su bidonu gibi bir şey değil ki, koskoca ocak, bu devletin hiç mi istihbaratı yok, bu devletin hiç mi vergi müfettişi, çalışma müfettişi vs.vs. yok?

Koca maden ocakları, koca koca kömür ocakları nasıl ruhsatsız, nasıl kaçak çalışabilir?

BİRİLERİ GÖZ YUMMUYORSA tabi!!!"MHP ve CHP'li Meclis üyelerinin Gökçek'e, "Seçimle gelen seçimle gitmeli. Partimizin görüşü de budur" mesajı verdiği,  Bu sözler karşısında Gökçek’in yorum yapmadığı, ziyaretten memnuniyet duyduğunu söylemekle yetindiği" belirtiliyor.

Bugün yarın istifası beklenen Gökçek Erdoğandan, akpden bakanlık gibi, yetkili güzel bir yer sözü aldıysa istifa eder ama böyle bir şey söz verilmediyse baya bir sıkıntı çıkartacaktır diye düşünüyorum.

Bekleyelim.
İsmail küçükkayanın "bakan kaya'nın eşinde bylock çıktı" iddiasının haberleri devam ediyor.

İddianın muhatabı bakan yalanladı, emniyet de yalanladı ama ismail küçükkaya "iddiamın arkasındayım, bakanın eşinin ismini bylock listesinde gördüm" diyor.

Bu bylock, fetö vs.vs. iddiaları bir çok kişinin başını yakıyor, huzursuz ediyor.

Devlet bylock listesi tespit etmişse resmen açıklasa bu tip dedikodular vs. olmaz diye düşünüyorum.LAİK TURKİYE CUMHURİYETİNİN RESMİ BİR KURULUŞU OLAN Müftülüklere DE aynen belediyelere verilen RESMİ NİKAH KIYMA YETKİSİNİN verilmesine tepki gösteren yobazlar var.

TBMMye kadar gitmişler, gözaltılar vs. de olmuş.

Sanal alemde bir kaç tanesine NİYE KARŞI ÇIKIYORSUNUZ, SEBEP NE? diye sordum, emin olun bir tanesi bile MAKUL BİR SEBEP gösteremiyor, tamamen bilip bilmeden sırf akpye muhalefet ediyoruz mantığıyla karşı çıkıyorlar.

Müftüler de aynen belediye memurları gibi ŞUAN MEVCUT OLAN YASALARA GÖRE RESMİ NİKAH KIYACAKLAR.

DEVLET MEMURU olan belediye memuru kıyınca normal, müftü kıyınca anormal diyen kafalara acıyorum.YÖK BAŞKANI ÜNİVERSİTEYE GİRİŞTE YENİ SİSTEMİ AÇIKLADI.

Bu haberin tarihi 12 Ekim.

Yani sadece 5 gün önce.Bu da bugünün haberi.

Akpnin küçük ortağı devlet bahçeli "üniversiteye giriş sınavı TAMAMEN KALDIRILSIN" demiş, binali yıldırdım anında DÜŞÜNÜLEBİLİR demiş.

5 gün önce yeni sistem getiriyorlar, 5 gün sonra tamamıyla kaldırılması düşünülebilir diyorlar.

Biraz kaba olacak ama delinin aklına geleni işlediği gibi bunlar da akıllarına ne gelirse söylüyorlar!

ALLAH aşkına eğitim sistemi oyuncak mı yahu?

ALLAH sonumuzu hayır eylesin.Melih gökçek yarın (bugün) spor salonunda Ankaradaki amatör kulüplere yardım yapacakmış, büyük bir gövde gösterisi olacakmıştı.

Ancak son dakika gelişmesine göre bu program iptal edilmiş.

Bu iptal de gökçekin istifasının her an olabileceği şeklinde yorumlanıyormuş.

Beşiktaş şampiyonlar liginde Monaco'yu deplasmanda 2-1 mağlup ederek 3 de 3 yaptı.

Gerçekten çok iyi bir başarı.

Tebrikler kara kartallar ve özellikle hususi bir tebrik de 2 gol birden atan cenk tosun'a.

Helal olsun sana Cenk Tosun.

2 gündür hastanede tedavisi devam eden chpli deniz baykalın beyin ölümünün gerçekleştiğine dair haberler var.

Çok geçmiş olsun.


Devlet bahçeli grup toplantısında eski başbakan ahmet davutoğlunu hedef almıştı.

Davutoğlu bahçeliye çok sert sözlerle cevap vermiş.

"TÜRKMEN OLAN BENİM, KERKÜK'E HİÇ GİTMEMİŞ OLAN SENSİN; HADDİNİ BİL" demeye getirmiş bahçeliye. “17-25 SAATİYLE POZ VEREN SENSİN…” diyor.

Bahçeli davutoğlu nasıl olsa susar, cevap vermez diye sallamıştı ama görünen o ki davutoğlu baya dişli çıktı, çatır çatır cevaplıyor.

Sıra bahçelide.

Bu arada: Sahi Bahçeli 5 bin kişi Kerkük için hazır demişti, ne oldu onlar yola çıktılar mı?
8Hakkari'nin Çukurca ilçesinin Irak sınırında askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 şehit oldu.

Operasyon için Kuzey Irak'ın Zap Bölgesi'nde bulunan askerlerle pKAKA'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu, 1'i ağır 3 asker yaralandı.

Maalesef bugün şehit haberleri peşpeşe geldi, ALLAH şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Şehitlerimizden birisi 10 günlük, bir diğeri de 37 günlük evlilermiş.

Askerimize, polisimize, vatanımıza uzanan hain eller kurusun.

Farkında mısınız artık 3-5 şehit haberi gündem bile olmuyor, ne iktidar partisinin ne sözde milliyetçi geçinen partinin gündeminde şehit haberleri yok.

Yazık, çok yazık.Dün haberlerde akpli bir bakanın eşinin bylock kullanıcısı çıktığı, bu sebeple boşandıklarına dair iddialar vardı.

Ve bu kişinin de bakan fatma betül sayan olduğu iddia edilmişti, fatma betül sayan bir açıklama ile bu iddiaları kesin bir dille yalanlamış ve hukuki yola başvuracağını açıklamış.

Her kim hakkında olursa olsun farketmez; İDDİA SAHİBİ iddiasını ispatlamakla mükelleftir.

İspatlayamazsa müfteri olur.

"AKP hükümetlerinin FETÖ ile mücadele ettiğini hatta dershaneleri bile kapattığını ballandıra ballandıra anlatan Bozdağ, konuşmasını ilgili kısmında duraksaması gözlerden kaçmadı.

Muhtemelen o anda geçmişi gözlerinin önüne geldi."


Haber aynen böyle.

Ben YORUMSUZ deyip geçeyim!

Akp ve Melih Gökçek sıkıntısı haberleri peşpeşe geliyor ve akp kanadından, Erdoğan kanadından da bu iddialara ciddi bir yalanlama gelmiyor.

Ankara belediyesindeki akpli meclis üyelerinin hiç bir projeye onay vermeyecekleri, erdoğanın gökçeke "benim canımı daha fazla sıkma" dediği haberleri var.

Bu haberler doğruysa  bu yapılanlar tek kelime ile AYIPTIR.

Milyonlarca insanın oyuyla, SEÇİMLE gelen insanları zorla istifa ettirmek hangi demokrasi kafasıdır?

Belediye başkanları suçlu, il başkanları suçlu, felan suçlu, feşmekan suçlu… hep başkaları kötü.

Peki bu insanları buralara getiren? Bu insanları buralara ATAYAN?

O’nda hiç suç yok mu, hata yok mu?
Irak ordusunun Kerkük operasyonu başladı ve neredeyse 1 günde tüm Kerkük düşmüş durumda.

Çok garip değil mi?

Gerek Kerkük olsun gerek diğer şehirlerde olsan işid için peşmergeler vs. için büyük silahları var, büyük güçleri var vs. deniyordu, üzerlerinde ağır silahlar dolu acaip acaip konvoylar gösteriliyordu ama operasyon başlayınca hepsi vınnn!

Hatta Kerkük valisi DİRENİRİM diyordu, yine Kerkük için pkakalıların da ağır silahlarla dolaştıkları vs. söyleniyordu  ama ilk günde valinin odasına kadar girdiler!

Ulen BİRİLERİ DÜNYAYI KEKLİYOR MU yoksa???

Bu arada ABD'li Cumhuriyetçi Senatör John McCain, “Irak ordusunun ABD'nin verdiği silahlarla Kürt güçlerine karşı operasyon yapamayacağını, aksi halde bedelinin ağır olacağını” söylemiş.

KÜRT GÜÇLERİ dedikleri tabi ki pyd, ypg, pkaka vs.vs.

İT İT’İ KORUYOR yani!

CHPli Deniz Baykal hastanede ve yoğun bakımda, hastane yetkilileri iyiye doğru gidiş var diye açıklama yapmış.

Erdoğan ve bir çok siyasi ziyaret edip, geçmiş olsun demişler.

Geçmiş olsun.
Bir süredir MÜFTÜLERE DE BELEDİYE MEMURLARI GİBİ, MUHTARLAR GİBİ RESMİ NİKAH KIYMA YETKİSİ VERİLMESİ tartışılıyor.

Akpli bülent turan müftülere nikah yetkisi laikliğe aykırı diyen YOBAZLARA "Müftülerin nikah kıyması laikliğe aykırı ise MEMURLUKLARI NİYE AYKIRI DEĞİL?" diye sormuş.

Doğru söylüyor.

Müftü dediğimiz insan LAİK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN BİR DEVLET MEMURU.

Nikah kıyması laikliğe aykırı ile devlet memuru olması da öyle olmalı değil mi?

Müftülerin de belediye memurları gibi, muhtarlar gibi resmi nikah kıymasına karşı çıkanlar yobazdır, gericidir, hazımsızdır.Abdden bir heyet gelmiş, vize sorunu da görüşülecekmiş.

Zaten geçen yüzlerce abdli turist VİZELERİ OLMAMALARINA RAĞMEN Türkiyeye gelmişlerdi, hiç bir sıkıntı çıkmamıştı.

Muhtemelen biraz gürültü çıkarıp vize olayı da kapanıp yeni KRİZLERE doğru yol alacağız!!

9
Şehitler….

Şehitler…

Maalesef hemen hergün şehit haberi geliyor, şehit haberiyle başlıyoruz.

Dün hakkaride pkakalı hainlerin askeri aracın geçişi sırasında EYP'yi infilak ettirmeleri sonucu 4 askerimiz şehit, 4 askerimiz de yaralı.

Şehitlerimizin mekanı cennet olsun, yaralı askerlerimize şifa diliyorum.

10 eylül tarihinde içişleri bakanı "İHA'larla teröristlerin kol saatlerinin markalarını dahi görecek kabiliyetteyiz" demişti.

Yine Süleyman soylu 10 gün kadar önce "'İHA'larla yaptığımız operasyonlarda bir şehit bile vermedik' demişti.

Güzel, umut verici, moral verici açıklamalardı.

Ama sadece  son bir haftada 20 civarında askerimizi şehit verdik, ALLAH aşkına bu nasıl bir iş?

Yöneticilerimiz, ilgililerimiz konuştukca şehit haberi daha fazla gelmeye devam ediyor.

YETER YAHU YETER!
SAVUNMA BAKANI Birleşmiş Milletler (BM) adına Mali'de görev yapan iki askerin kaza sonucu yaşanan patlama nedeniyle yaşamını yitirmesinde siyasi sorumluluğu bulunduğu gerekçesiyle İSTİFA ETMİŞ!

Durun durun!

Türkiyede değil bu olay, Hollandada olmuş!

Türkiyede böyle bir şeyin  olmasının imkanı yok zaten değil mi?
Sayıştay raporuna göre Erdoğanın sarayının yıllık temizlik gideri 2 MİLYON TL.

Ve diğer harcama kalemlerinden de bahsediliyor.

Tek kelime ile İSRAF diyorum.

Yine aynı rapora göre Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın maaşı 2016 yılında 43 bin 750 TL’den, 49 bin 250 TL’ye çıkmış.

Erdoğan, 2017 bütçesine göre ise 53 bin 300 TL aylık alacakmış.

2015 sonu ile 2017 maaşı arasında yaklaşık 10 BİN TL fark var!

Asgari ücretlinin maaşı 100 lira artsın mıııııı artmasın mıııııı, çalışana-emekliye yüzde 3,5 mü verelim yoksa 4 müüüüü diye göbekleri çatlayanların maaşlarına bakın!

Vah Türkiyem vah!

Bu aralar İranla pek bir sıkı fıkıyız.

Genel kurmay başkanı iranda, C.başkanı Erdoğan İranda.


Erdoğan'a suikast davasında karar açıklandı. Gökhan Şahin Sönmezateş ile birlikte 34 sanık hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmiş, Eski yarbay Hüseyin Yılmaz beraat etmiş.Bu görüntü SİSDAĞI YAYLASIndan.

Mantar gibi oraya buraya dağılmış yüzlerce ev.

Bizim köylerde bırakın yaylaya, ormana ev yapmayı köyün içindeki yapılı evi tamir ettirmek için bile bir sürü yerden izin, ruhsat alınırken buralara bu evler nasıl bu kadar rahat yapılmış???

İçişleri bakanı süleyman soylu TEK TEK YIKILACAK demişmiş buralar için.

Ama benim buna hiç inanasım gelmiyor nedense!Bu inanılmaz görüntü Antalyada.

Köpeği öldürüp patilerinden tel örgüye asmışlar.

Yuh olsun artık yahu.

Ben de sevmiyorum köpekleri, sokaklarda, parklarda çok fazla sayıda köpek gezdirilir oldu, etrafı pisletiyorlar, çocukları korkutuyorlar ama her ne olursa olsun bu şekilde bir şey tasvip edilebilir mi?

Rahatsız olduysanız şikayet edin yahu.

UNUTMAYIN: MERHAMET ETMEYEN MERHAMET EDİLMEZ!

Yazıklar olsun.
Melih Gökçekin yerine şu anki Altındağ belediye başkanı veysel tiryakinin geleceği iddia ediliyormuş.

Şimdi gelir mi bilemiyorum ama ilk yerel seçimlerde bence akpnin ankara büyükşehir belediye başkan adayının veysel tiryaki olması büyük ihtimal diye düşünüyorum kişisel olarak.

O zamana kadar büyük süprizler vs. olmazsa benim tahminim bu yönde.AKP'li Gökçek: Ümmetin lideri Erdoğan'dır.

CHP: Ümmetin lideri Peygamberlerdir.

ALLAH aşkına buna nasıl bir yorum yapayım???

YORUMSUZ diyeyim, yorumu siz yapın!NOT: Bir hafta kadar şehir dışında olacağım, şöyle bir İZMİR civarında gezmeyi düşünüyorum. ALLAH izin verirse bir hafta sonra görüşmek umuduyla.
10
Alıntı
Vergiye yüzde 40 zam olayı konuşuluyor.Akp genel başkanı maliye bakanına fırça atmış ve HESABI DOĞRU YAPIN demiş.Öyle görünüyor ki MTV'ye yapılan yüzde 40 vicdansız zam olayında  Maliye bakanı GÜNAH KEÇİSİ olacak, Erdoğan da KAHRAMAN!Akp hükümetinin yaptığı vergi artışından haberi olmayan akp genel başkanı erdoğan!Haberi olur olmaz da anında müdahale ediyor!Müthiş değil mi!


Güzel tespit hocam. Aynı şeyi düşündüm. Hemde daha zammın ilk gününde
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10