Birlikteforum Kültürel Bilgi Paylaşım

Reklamlar
Fark AkademiFark Akademi

Steve Jobs öldü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Steve Jobs öldü
« : 06 Ekim 2011, 23:40:42 »

Fark Akademi

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden, Apple'ın eski patronu Steve Jobs hayatını kaybetti. 

Uploaded with ImageShack.us
 
2004 yılından bu yana pankreas kanseri ile mücadele eden Steve Jobs, 2005 yılında ABD'nin Stanford Üniversitesi'nde yaşamıyla ilgili yaptığı konuşmada, "Yaşamın en büyük buluşu belki de ölümdür" demişti.
Pankreas kanseri teşhisi konulduktan sonra ölüm üzerine daha fazla düşünme fırsatı bulduğunu belirten Jobs, "Hiç kimse ölmek istemez. Gökyüzünden gelen melekler bile ama sonuçta ölüm hepimizin tadacağı ortak bir kader.
 
 
'ÖLÜM YENİ OLANA YER AÇIYOR'

Eğer kimse ondan kaçamıyorsa o zaman şöyle denilebilir: 'Demek ki yaşamın en büyük buluşu belki de ölüm' sonucuna varabiliriz. Çünkü ölüm yaşamdaki değişikliğin temsilcisi. Eskisini ortadan kaldırıyor ve yeni olana yer açıyor" dedi.
 
2005'deki konuşmasında pankreas kanserini yendiği sırada bu konuşmayı yapan Steve Jobs, öğrencilere seslenerek sözlerini şöyle bitirmişti: "Bugün hepiniz yeniyi temsil ediyorsunuz ama çok uzak olmayan bir gelecekte siz de eskiye ait olacaksınız ve ortadan kaldırılacaksınız. Böyle duygusal olduğum için özür dilerim ama gerçek bu."
 
 
ÖLÜM HABERİNİ APPLE DUYURDUÖlüm haberini, dünyadaki en büyük şirketlerden biri olmasında başrol oynadığı Apple duyurdu.
7 yıldan bu yana mücadele ettiği kansere yenik düşen Jobs, bilgisayar çağında yeni bir devrim yaratmıştı.
"Steve Jobs'un aramızdan ayrıldığını derin üzüntüyle bildiriyoruz. Steve'in zekası, tutkusu ve enerjisi, hayatımızı zenginleştiren ve geliştiren sayısız buluşun kaynağı oldu. Dünya, Steve sayesinde ölçülemez derecede daha iyi bir yer."
Dünya Jobs'un ölüm haberini Apple'ın bu açıklamasıyla öğrendi.
 
 
İLKLERE İMZA ATTI

Apple'ın teknoloji dünyasında çığır açan iPod, iPone, iPad ve MAC bilgisayarlarının altında hep Steve Jobs’ın imzası vardı. Onun önderliğinde Apple, 2002'de iPod'ı, 2003'te iTunes'u, 2007'de iPhone, 2010'daysa iPad'ı piyasa sürdü.
Steve Jobs sağlığına daha fazla vakit ayırmak için ocak ayında CEO’luk görevine ara vermiş, Ağustos ayındada bu görevden ayrıldığını açıklamıştı.


Çevrimdışı KILÇIK

  • *
  • Cinsiyet: Bay
Steve Jobs öldü
« Yanıtla #1 : 06 Ekim 2011, 23:47:55 »

  Bu konuda tek anladığım ve bir daha kabullendiğim bir gerçek "para hayatı uzatmaz"... Dünyanın en iyi hastanelerinde, en iyi doktorlarından tedavi görsen de, en kaliteli ve sağlıklı gıdaları tüketip  sana en son bulunan tedavi yönetemleri uygulansa da ölüm gelmişse, 56 yaşında bir multi-milyarder de olsan alır götürür seni...

  Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi... Unutmayın , unutturmayın...
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2011, 23:54:14 Gönderen: KILÇIK »

Steve Jobs öldü
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2011, 23:54:16 »

  Bu konuda tek anladığım ve bir daha kabullendiğim bir gerçek "para hayatı uzatmaz"... Dünyanın en iyi hastanelerinde, en iyi doktorlarından tedavi görsen de, en kaliteli ve sağlıklı gıdaları tüketip  sana en son bulunan tedavi yönetemleri uygulansa da ölüm gelmişse, 56 yaşında bir multi-milyrder de olsan alır götürür seni...

  Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi... Unutmayın , unutturmayın...


Kader iste .
Ölümde 'mutlak kaderdir' elbette.

Peki neden saglikli beslenmeye o kadar önem veriyoruz ... sizce ? :)

Steve Jobs öldü
« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2011, 00:10:43 »

Biz önem vermiyoruz...

Dev gıda sektörü "daha çok kazanmak" için bizi tuzağa çekiyor... Artık "ucuz" gıdayı her merdiven altında yapıyorlar... Ama "pahalı ve sağlıklı (!)" gıdaları sadece "dev firmalar" üretiyor... Merdiven altı ürünlerin devlere bir faydası yok... O yüzden pahalı ve sağlıklı gıdalar tüketmeliyiz...

Mesela ineği olan sütçünün sütünü içmemeliyiz. Çünkü onun sütü mikropludur... Kutu sütler sağlıklıdır(!!)...
Mesela sağlıklı olsun için "yarım yağlı" ürünleri tercih etmeliyiz ki  devler o ürünlerden elde edilen yağları ayrıca satabilsin...
Mesela "form çaylar, form bisküviler vs."leri bolca tüketmeliyiz ki devler kazanmaya devam etsinler... (Lezzetli olan sağlıksız ürünler zaten satılıyor, iş lezzetsiz olan "sağlıklı(!)" ürünleri satmakta...Onu da bu yolla başarıyorlar...)

Şimdilik, bence...

Saglikli beslenme .. 'ömrü uzatmaz' diyorsunuz yani ?
Siz beslenmenize dikkat etmiyorsunuz yani .. öyle mi ? 

Steve Jobs öldü
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2011, 00:12:05 »



Bu adam sadece bir kaç cümleyle geçiştirilecek birisi değil. Yukarda Stanford Üniversitesi mezuniyet konuşması var. Çok ilginç tespitleri var ve bu tespitlerin tamamı adamın kişisel tecrübesiyle sabit.

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

  • *****
  • Cinsiyet: Bay
Steve Jobs öldü
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2011, 12:36:15 »

Savtegin dostum,

Aslında adamcağız diplomalı cahillere ibretlik mesajlar veriyor.Amma bu ibretlik mesajı algılayan fazla varmıdır sence...?

Bu video aslında diploma almayı yeterli görüp kendini geliştirmeyip hiç bir halta yaramayan nice insanlar için ibretlik bana göre...

Yanlış hatırlamıyorsam Microsoft'un milyarder sahibi de Üniversite'den diploma alamamış ama okuyupta bitirmediği Yale üniversitesine  sahip olacak kadar kendini aşmış bir girişimciydi...

Çevrimdışı mutekit

  • *****
  • Cinsiyet: Bay
Steve Jobs öldü
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2011, 20:01:03 »

Aslen Suriyeli olduğunu öğrendiğimde şaşırmıştım. Girişimcilik ruhu, bizim topraklardan gelme demek ki. (bizim topraklar derken suriye de anadolu sayılır)

Heralde bilgisayarı "kişisel kullanım" için geliştirmeyi yapan mı, yaptıran mı buymuş. Aklıma geldi de, teşbihte hata olmaz bizim köyde eski köy imamlarından biri kendi selasını okumuş derler. Sesini teybe kaydetmiş, oradan okutmuş diye duymuştum. Bu Steve Jobs'da öyle, geliştirdiği teknolojiyle tüm dünyaya öldüğünü duyurdu... :)

Ne işine yarayacak bilmiyorum da, toprağı bol olsun derler heralde yabancı biri öldüğünde. Toprağı bol olsun...