RSS Facebook LinkedIn Twitter MySpace

BirlikteForum. Kültürel Bilgi Paylaşım Platformu

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: EN KORKUNÇLAR  (Okunma sayısı 15566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunusemre

• Yeni Üye
  • **
  • Teşekkür Sayısı: 7
EN KORKUNÇLAR
« : 19 Nisan 2008, 12:58:09 »
Arkadaşlar herkes en korkunç anısını anlatabilir mi?

Çevrimdışı kolejli88

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 114
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2008, 13:31:08 »
Bikeresinde denize gitmiştik.
Deniz yatağına 6 kişi oturunca battık.
Denizin altı yosunlu taşlarla doluydu.
Haliyle kimse ayakta duramıyordu.
Nerdeyse boğulucaktık.
Zor kurtulduk...
Verilmiş sadakamız varmış....

Çevrimdışı ***ß!r!c!k***

• ...€dep Ya Hu...
  • Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 461
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2010, 16:12:43 »
Hiç hatırlamıyorum öyle bir anımı...

Ama güncelleyelim vardır belki hatırlayan...
Maşuku aramaktaydı marifet , ehl-i dil olana.
Umman olurdu sevda , ilm-i aşk'ı okuyana.
Ruh t'Ene c'An ,ruh t'Ene ömür...
Ayan faslıdır bu ,
Tenden sıyrıl , c'An da gör'ül ...!

ß!r!c!k

Çevrimdışı elekci

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 575
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2010, 16:18:23 »
Benim en korkunç anım üzerime kedi fırmalası..ALLAH beterinden saklasın.. :o :o :o :o

"Ekmek su aş bulmak gecikebilir,
Temele taş bulmak gecikebilir,
Devlete baş bulmak gecikebilir,
Adalet gecikmez tez verilmeli!"

Çevrimdışı KILÇIK

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 1465
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2010, 20:51:08 »
   Bir deniz kıyısı pikniği dönüşü... 10 gün önce sahip olduğum ilk arabam....

40 km lik yolun son 2 km'si içindeyiz... Ben şoförüm, hanım 8 aylık hamile, Zeynep 2 yaşında ve annem de arabada...

Bir önceki gece 2'ye kadar muhabbet edip sabah da 6'da kalkıp yola çıkmışız ve akşama kadar full yüzmüşüz... Güneş batmakta... Güneş tam karşımdan bağrıma bağrıma vurmakta... Hava boğuk araba klimasız... Arabada ben hariç herkes uyumakta... Müzikten sıkılıp kapatmışım... Hızım 50-60 falan...

Uyumuşum....

Uyandığımda otomobil ağaçların arasından hızla yoldan yaklaşık 5-6 metre aşağıdaki şarampolden aşağı iniyordu... O anda kendimden "nefret ettim"... Pişmanlığım dayanılmazdı...

Annemin feryadı, arabadakilerin şaşkınlığı ve ömrümün belki de en uzun 2-3 saniyesi...

O uzun saniyelerin ardından otomobilin ters dönmesi....

Takla atmış otomobilin içinde yönüm (nevrim) dönmüş olarak kapı kolu arayışım...

Zeynep'in ağlayışı....

Ters dönmüş vaziyette olduğum için kapı kolunu bulamayışım....

Dolu tüp depolu arabanın dumanlar atarak çalışmaya devam etmesi...

Ya tüp patlarsa korkusu....

En sonunda kapıyı buluşum....

Yoldan gelenlerin yardımıyla otmobilden inişimiz....

Sonra hemen hastane....

Sonrasında bana ve aileme 2. bir şans verdiği için yaradana sonsuz teşekkür...

O günden sonra da "trafiğin hiç mi hiç şakası olmadığını hiç unutmayış"....
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2010, 20:52:54 Gönderen: KILÇIK »
KÜÇÜK BİR HATAYI BÜYÜTMEK İSTİYORSAN, O HATAYI SAVUN...                                                                                                        LENİN

Çevrimdışı hedef

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 855
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2010, 21:53:05 »
Benim en korkunç anım üzerime kedi fırmalası..ALLAH beterinden saklasın.. :o :o :o :o
Kardesim süpersin...  hahahahahha  hahahahahha  hahahahahha
Aşk Işıktır Görene, Ama Işıktan Köre NE !! MEVLANA

Çevrimdışı ADSIZ

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 780
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2010, 22:00:40 »
Bende gencken birgün denize gitmiştim...
Huyum kurusun illa bi cinslik yapacam ya
millet kıyıda yüzer eglenir, ben yorulana kadar denize
acılırım, sonra ulaştığım en derin yerde kulaklarıma basınc gelene kadar
suya dalarım (su orda buz gibi oluyor bende ondna zevk alıyorum),
sonra cıkar 20 dk da gittim yeri1.5 saatte geri dönerim..
Neyse birgün yine böyle daldıgımda sag bacagıma kramp girdi
alışık oldugum için önemsemedim, fakat alışık olmadığım durum
diğer bacağıma da kramp girmesiydi...Neyse ki panik yapmadan
bana saatler gelen bir süreyi sadece ellerimi kullanarak gecirdim...
(Allahtan ellerime de kramp girmedi)
O günden sonra da bir daha o sekilde yüzmedim...
Bize gelince: Biz kendi değerlerimizi yok sayıp yabancının değerlerine eklemlenmeye bayılırız. Bu çerçevede kendi padişahlarımızın kimisine "ayyaş", kimisine "sarhoş", kimisine "kızıl", kimisine "hain" derken, Batılı krallara "Aslan Yürekli (Richard) " Korkusuz ( Jean ) "Güzel" ( Philippe ) ve "Büyük" ( İskender ) diyoruz...

Asıl büyük olan İskender filan değil, Kanuni Sultan Süleyman'dır...

Çevrimdışı çeyrekasırlıkadam

• Kahreyleme sevgili şâd eyle beni...Görsem ne çıkar bir kere memnun olarak...
  • Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 235
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2010, 01:07:45 »
Yıl 1999..Yaş 15.Mahalleden arkadaşlarla beraber bir arkadaşın babasının arabasıyla Antalyaya tatile gittik.2. gün ben yüzme bilmediğimden dolayı deniz yatağı aldım.Deniz yatağını denize attım kıyıya yakın bir yerde  sırtüstü yatağa uzandım. kollarımıda gözüme kapadım saldım kendimi güneşin altına.Bir müddet sonra kıyıdaki sesler bağırış çağırışlar kesildi.Bende merak ettim kollarımı yüzümden çekip kıyıya doğru bir göz attım.Birde ne göreyim ben kıyıdan epeyce uzaklaşmışım ve herkes kıyıya dizilmiş bana bakıp bir yandanda birşeyi işaret ediyorlar.Ben heyecanda kafamı çevirip birde öbür tarafa baktımki bir de ne göreyim -yaşıma ve yüzme bilmeyişime göre- dev bir dalga geliyor ve benim yapacak birşeyim yok dua etmekten başka..biraz sonra dalga geldi ve beni alabora etti tabiki..sonra kendimi denizin dibinde buldum .... ömrüm aynen film şeridi gibi geçti gitti önümden ağzıma sular doluyordu bende şahadet getirmeye çalışıyordum ALLAHım diye bağırmaya çalışıyordum....sonra bacağımdan birşey yakaladı beni ve iyice telaşlandım sonra kolumdan yakaladı ve beni çekmeye başladı yukarı doğru bir de baktım biraz sonra gökyüzünün görüyorum...ALLAH ondan razı olsun kıyıdan birisi durumu farkedip dalga bana yaklaşmadan önce denize atlayıp beni kurtarmaya gelmiş.Beni omuzuna attı yüzerek kıyıya çıkardı sonrada malum ayaklarım yukarı dikip mideme hafif hafif bastırdılar biraz su çıktı rahatladım o günden sonra 5 yıl denize gitmedim....işte resmen boğuluyordum ve kurtuldum en korkunç andı benim için

Çevrimdışı HüMa

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 287
EN KORKUNÇLAR
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2010, 01:52:11 »
Denizdeki korkunç anılar hiç iyi olmadı yahu yaz yaklaşırken  :( 

Kılçık abi ALLAH korumuş,  uyuyakalma olayından çok korkarız ki bu yüzden gece yolculuğundan hep çekinmişizdir..Bu konuda canımız yanmıştır zaten..

Yaşadığım en korkunç olay nedir? seçemedim aralarından  :)
Sanırım dün gibi hatırladığıma göre yaşadığımız yangın hadisesi
Amcamlarda kaldığımız bir gece evin ilk katını saran alevlerden habersiz oturuyor oluşumuz
babamın kapıyı vurma anı ve sonrasında o tarifsiz yangından neyi kurtarabiliriz ki çaresizliği..
itfaiyeler,ciğerlerimize dolan dumandan dolayı yenilen yoğurtlar,komşunun sığınılan evi.. vs vs

'Akıl ve Vicdan' aktif ve aktüel değilse yoksayılır...

FORUM KURALLARI
Yasal Uyarı: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bf@birlikteforum.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet incelenip ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Birlikteforum.com SMF 2.0.9 | SMF © 2011, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal