RSS Facebook LinkedIn Twitter MySpace

BirlikteForum. Kültürel Bilgi Paylaşım Platformu

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Altın fiyatları 2013 grafikler analizler yorumlar altının akıbeti  (Okunma sayısı 338141 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı elcas

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 7
MZ hocam ben devamlı takip ettim de ne oldu? gözümün önünde dk dk eridim 6 aydır.

yani her an toparlayacak diye zarardan çıkamayınca zararımız katlanıyor. bu işi tahmin etmek imkansız.

ben evi aldım. anlaşmam gereği son peşinatım 2014 yaz aylarında. 54 bin vermem gerekiyor. bu işe girerken bütün satış işlemlerimi ve üstüne yapacağım masrafları karşılayacak param vardı. şimdi satışı zor alıyorum.  hahahahahha

ama yapacak bir şey yok. gerekirse eve girince kalan eksikler için küçük bir tüketici kredisi yada kredi kartına altın alıp bozdurarak bu işi çözeceğiz.  ôtut

TEK UMUDUMUZ CENK HOCAMIN 2014 BEKLENTİSİ. OLMASA DA ...  CANIMIZ SAĞOLSUN.

Çevrimdışı elcas

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 7
bu arada konut kredisi ödemem olduğu için maliyet de düşüremiyorum.

dün cenk hocanın yaptığı işlemi (blokeli nakit bulma işi) hatuna söyleyince dövecekti nerdeyse.  hahahahahha

Çevrimdışı MZ

• IV. (G@L@P@GOS lu ÇİLEKEŞ ZİYANKAR CORTİNGEN DALGACI ARAP SON DİKDATÖR)SON PALA
  • Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 1322
    • birlikteforum
MZ hocam ben devamlı takip ettim de ne oldu? gözümün önünde dk dk eridim 6 aydır.

yani her an toparlayacak diye zarardan çıkamayınca zararımız katlanıyor. bu işi tahmin etmek imkansız.

ben evi aldım. anlaşmam gereği son peşinatım 2014 yaz aylarında. 54 bin vermem gerekiyor. bu işe girerken bütün satış işlemlerimi ve üstüne yapacağım masrafları karşılayacak param vardı. şimdi satışı zor alıyorum.  hahahahahha

ama yapacak bir şey yok. gerekirse eve girince kalan eksikler için küçük bir tüketici kredisi yada kredi kartına altın alıp bozdurarak bu işi çözeceğiz.  ôtut

TEK UMUDUMUZ CENK HOCAMIN 2014 BEKLENTİSİ. OLMASA DA ...  CANIMIZ SAĞOLSUN.

orası öylee vermeyincee mabuddd neylesin sultan mahmutt...

ama 1521 lerin altı boşşturrr 1300 lere gider diee USTANINN ÇARŞAFF ÇARŞAFF GRAFLARI YOK MUUU...ARŞİVDEE... UĞRAŞSAM ASARIM BURAYAA BOYY BOYY....GÜMÜŞÜN 17 LERE GİDER DİE GRAFLARIMIZZ YOKMUUU..ARŞİVDEE VARR....

SATARSIN SATAMAZSIN ALIRSIN ALAMAZZSINN BURALARDAA NASİPPP İŞTEE...SADECEE BİLMEKKK TAKİPP ETMEKK TAHMİNİ TUTTURMAKTAA YETMİYOO YANİİİ... ZORR....İŞŞŞ

FİYATLARI BÖYLEEE ŞİŞİRİPPP SONRAA İNDİRENLERR UTANSINN....UTANIRLARMIKİİİ....

MEVLAM GÖRELİM NEYLER..NEYLERSE GÜZEL EYLER....YAZDIKLARIM KENDİ FİKİRLERİM OLUP YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.KELİN İLACI OLSA BAŞINA SÜRER....

Çevrimdışı MZ

• IV. (G@L@P@GOS lu ÇİLEKEŞ ZİYANKAR CORTİNGEN DALGACI ARAP SON DİKDATÖR)SON PALA
  • Birlikte Üyesi
    • birlikteforum

dün cenk hocanın yaptığı işlemi (blokeli nakit bulma işi) hatuna söyleyince dövecekti nerdeyse.  hahahahahha

DÖVMEDİNE ŞÜKRETTTT  :D

ERİTTİN ALTINLARII BUHARLAŞTIRDINN...HANIMA BARNİYİ ANLATT...BEN YAPMADIM DEE...MÜKEMMEL İNSAN PROFÖSÖR..HEYKELİ DİKİLECEK İNSAN.....BARNİ...

Çevrimdışı dincpro

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 3
Yorumcular acayip acayip şeyler diyorlar altın ons 1000 doların altına inebilir diyorlar, Altının çıkarım maliyetinin 1200 dolar olduğu söyleniyor böyle ise bu bahsedilen rakamları görmesi mümkün değil bence, para babaları, küçük yatırımcıları tedirgin edip ellerindeki altınları da sattırıp kendi depolarını fullemek peşindeler, acil nakit ihtiyacı olmayan arkadaşlar az sabretsinler. YTD.
Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde.
Nush ile yola gelmeyeni etmeli tekdîr. Tekdîr ile uslanmayanın hakkı kötektir.
                                            Ziya Paşa

Çevrimdışı ttes

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 19
Son veriler QE'lerin sürmesi ihtimalini yükseltti.
ABD ve Euro-bölgesinde açıklanan son enflasyon verileri dev ekonomilerde fiyat baskılarının iyice azaldığını ortaya koydu. IMF ise Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nda enflasyonun umulmadık ölçüde zayıf seyrettiğini saptadı.  Dünyada Ebedi-QE dönemi başlamış olabilir mi?  Bilmiyoruz, ama zayıf makro- veriler ve enflasyonun düşük seyretmesi bu yıl Fed’in QE3 varlık alımlarını azaltması olasılığını iyice azalttı.

IMF Raporu ayrıca gelişmekte olan ekonomilerde de korkutucu ölçüde enflasyon baskısı bulamıyor. ABD’de TÜFE Y/Y %1.5, çekirdek TÜFE %1.9’a geriledi.  Euro-bölgesin’de ise  TÜFE %1.8’den %1.7’ye gerileyerek  2010 Ağustos’ndan  bu yana dibini gördü. AMB’nın açık enflasyon hedefi %2.  Financial Times’e göre ise Fed QE varlık alımları ile aylık 85 milyar dolar likidite pompalamasına rağmen,  enflasyona endeksli ve sabit faizli DİBS arasındaki getiri farkından ölçülen 5 ve 10 yıllık enflasyon beklentileri %2.20 ve %2.40’e düştü.

Bize göre; düşük seyreden ücretler ve verimlilik artışına yatırım yapan şirketlerin maliyet artışlarını tüketiciye yansıtmamaları ile gerileyen manşet enflasyon aktörlerin beklentilerini çok uzun süreliğine çıpalamış olabilir.

Enflasyon rakamları ardından 2 Fed guvernörü bu yıl da varlık alımlarının devam etmesi yönünde görüş bildirirken, IMF de AMB’nin politika faizini indirmesini istedi.  IMF, ayrıca Japon Yeni’nin değerinin çok düşük olmadığını kaydetti ve Kuroda’ya destek verdi. Brent ise bugün 100 doların da altına gerileyerek  enflasyon baskılarının bir süre daha gündemden uzak kalacağını müjdeledi. Bloomberg’in bir yorumuna göre, ise altın fiyatlarında çöküş bu fiyatı enflasyonist kaygıların barometresi olarak gören bir çok merkez bankasının yeniden parasal gevşemeye geçme iştahını körüklemiş olabilir.

G-3 merkez bankalarının çok uzun süre QE yapacak olması piyasalar için çok olumlu  bir ortam oluşturuyor.  Uzun vadeli faizler tabii ki çıktı açığının kapanması ve fon talebinin canlanması ile bir miktar yükselecektir, fakat bu artışlar geçmiş ekonomik döngülere nazaran sınırlı kalacak ve  büyümeye engel teşkil etmeyecek.

Atilla Yesilada

Çevrimdışı madi

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 0
Teşekkürler mz blokeli kredi nasıl bir şey

Çevrimdışı akhenaton

• "Yürürken başımın yerde olması sizi rahatsız etmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takılmamak." -Mevlana
  • Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 209
    • @akhenaton9

aman diyeyim..KİMSE BANA ÖZENEREK İŞLEM YAPMASIN...BENİM İŞLEMİM KENDİ PARA GİRİŞİME GÖREDİR..KREDİNİN TAKSİT KARŞILIĞI MEVCUTTUR...30.000 TL LİK 23 AY VADELİ KREDİDE SON 7 ÖDEME KALDI...15.000 LİK ÖDEME MAYISTAKİ TAHSİLATIMLA EŞTİR...KAPANMIŞTIR...17.000 LİK SON BLOKE KREDİ KARŞILIĞI EŞİMİN ALDIĞI MAAŞIN KARŞILIĞIDIR...24 AYDIR...ARALIKTA İNŞALLAH KALAN 7 ÖDEME BİTTİĞİNDE 17.000 LİK 24 AY VADELİ ÖDEME AYLIK 3 ER TAKSİT ÖDEME İLE 7-8 AYDA BİTECEK NASİPSE...BUDA 2014 BAHARA BİTER KISMETSE...KREDİLİ SİSTEM ZORDUR...LAZIM OLMAYANLA YAPILIR...EVİN RIZKIYLA DEĞİL...BİZ 2 KİŞİ 10 AY BUNUN İÇİN ÇALIŞICAZSONRASI SELAMET.İNŞALLAH...BURADA STRATEJİMİ AÇIK AÇIK YAZMAM..AİLE OLDUĞUMUZDANDIR...BELKİ PARASI OLUP AKLINA BÖYLE BİRŞEY GELMEYENLERİ UYANDIRMAKTIR BİRAZDA...FAYDA SAĞLAMAKTIR...GRAM ARTIRMAYA MALİYET DÜŞÜRMEYE YARDIMCI OLMAK İÇİNDİR..YOKSA BORCA GİRİN ALTIN ALIN KAÇIRMAYIN DEMEK DEĞİLDİR..TAMAMEN ARAMIZDAKİ SAMİMİYETE GÜVENDENDİR...UKALALIK HİÇ DEĞİLDİR..KENDİ KARARNIZI KENDİ ÇIKARLARINIZA GÖRE VERİN..BAŞKASI ŞÖYLE YAPIYOR CAZİP DEMEYİN ZORA DÜŞMEYİN...AMAN DİYEYİM..
rızkın girdiğin risk kadardır
Seni iki şey anlatır; hiçbirşeyin yokken gösterdiğin sabır, herseyin varken gösterdiğin tavır. Mevlana

Çevrimdışı akhenaton

• "Yürürken başımın yerde olması sizi rahatsız etmesin. Benim tek derdim; yere düşen edebinize takılmamak." -Mevlana
  • Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 209
    • @akhenaton9
Teşekkürler mz blokeli kredi nasıl bir şey

BENDE CEVAPLAYAYIM DEDİM...

ÖRNEĞİN 200 GR ALTININIZ VAR ..BANKAYA ŞÖYLE DEDİM

BEN ALTINI BLOKE EDİP KREDİ İSTİYORUM...AYLIK 700 TL ÖDEMELİ KAÇ AY VADE YAPARSINIZ...

İŞİNİZE GELİRSE ALIRSINIZ..

BANKA BANA TL DEĞERİ 23.000 OLAN ALTINIMI 800 TL TAKSİTLE 24 AYDAN BLOKE KOYARAK %30 MARJLA 17.000 KRADİ AÇTI..

MARJ YÜKSELMİŞ DEDİM DAHA ÖNCE  %30 DEĞİLDİ DEDİM...ONLARDA ALTIN HIZLI DÜŞTÜĞÜ İÇİN GENEL MÜDÜRLÜK MARJI ARTIRDI DEDİ...
YANİ 23.000 TLLİK HESABINIZA ENFAZLA 17.000 VEREREK KENDİNE 6.000 TL KOYARAK GARANTİYE ALIYOR...TAKSİTLER BİTİNCE BLOKE ÇÖZÜLÜYOR...VE HESABINIZ GENE 23.000 OLARAK GERİ GELİYOR...BU ARADA ALDIĞINIZ ALTINDA ARTTIĞINDA SİZE KAR KALIYOR
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2013, 14:11:09 Gönderen: akhenaton »

Çevrimdışı MZ

• Birlikte Üyesi
    • birlikteforum
yani bir nevi teminat oluyoo bankayaa diosunn al altınımıı sende dursunn kitleee değeri 30 000 lira bana 15 000 kredi verr kredimi ödemeden altınımı vermee....

önemli olan krediyi nasıl ödiycennn....

krediyideee birazz pra koycann yükselirse yükseldikçe altınları geri satacann....

önemli olan krediyi ödeyebilmekkk

Çevrimdışı he-man

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 5
Yorumcular acayip acayip şeyler diyorlar altın ons 1000 doların altına inebilir diyorlar, Altının çıkarım maliyetinin 1200 dolar olduğu söyleniyor böyle ise bu bahsedilen rakamları görmesi mümkün değil bence, para babaları, küçük yatırımcıları tedirgin edip ellerindeki altınları da sattırıp kendi depolarını fullemek peşindeler, acil nakit ihtiyacı olmayan arkadaşlar az sabretsinler. YTD.

hocam ben bu dediğinizi çok araştırdım altının topraktan çıkış onsu 600 dolar artık varın siz düşünün yani 600 ham altın hadi 1500 üretim işleme felan onsu olur sana 2100 dolar yani ben yuvarlak hesap yaptım ki gerçek maliyeti 1800 dolar felandır onsu 1900 e düşer mi düşer ama oradan basar fırlar boğaya bağlar.

Çevrimdışı MZ

• Birlikte Üyesi
    • birlikteforum
Usta merhaba yaptığın işlemleri sorgulamak bize düşmez sakın yanlış anlama sadece merakımdan soruyorum

12xx bekliyoruz bunları grafiklerle ve yorumlarla anlattın ALLAH razı olsun benim tek aklııma takınlan dünkü alışı neden yaptın

25 + 3 neden beklemedin

ABİ 1200 LER İHTİMALDİRR BU İŞİN GARANTİSİ YOKTUR KESİN OLACAK DİE BİŞEY VARMIKİİİ.... USTADA BENCE BUNU DÜŞÜNMÜŞTÜR KENDİ KARARIDIR...

SONUÇTA RİSKTİR...BELKİDE YATAYA BAĞLAYIP BURDAN DÖNER.... BELKİ DE 900 EE GİDERR...HER ŞEYY OLABİLİRR...

TOPRAKTAN ÇIKAR MA MALİYETİ.....FABRİKASINA GÖRE DEĞİŞİRR ABİİ YANİ MADENİ NE GÖREEE ÇIKAN ALTININ KALİTESİNE GÖREE TOPRAKTAN ÇIKARMA  MALİYETİ 300/500/700 ....GERİSİ KAĞITT ORTAMINDA SATILANLARRR....

KAĞIT ORTAMINDAA ALANLARINKİDEE BUHAR OLDUUU UÇTUU İŞTEEE... DAHADA UÇARMII BELLİİ OLMAZZ...

BELKİDE YENİDEN ŞİŞİRRİRRLERR KİM BİLİRRR....

« Son Düzenleme: 17 Nisan 2013, 15:43:53 Gönderen: MZ »

Çevrimdışı oyun

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 11
ABİ 1200 LER İHTİMALDİRR BU İŞİN GARANTİSİ YOKTUR KESİN OLACAK DİE BİŞEY VARMIKİİİ.... USTADA BENCE BUNU DÜŞÜNMÜŞTÜR KENDİ KARARIDIR...

SONUÇTA RİSKTİR...BELKİDE YATAYA BAĞLAYIP BURDAN DÖNER.... BELKİ DE 900 EE GİDERR...HER ŞEYY OLABİLİRR...

TOPRAKTAN ÇIKAR MA MALİYETİ.....FABRİKASINA GÖRE DEĞİŞİRR ABİİ YANİ MADENİ NE GÖREEE ÇIKAN ALTININ KALİTESİNE GÖREE TOPRAKTAN ÇIKARMA  MALİYETİ 300/500/700 ....GERİSİ KAĞITT ORTAMINDA SATILANLARRR....

KAĞIT ORTAMINDAA ALANLARINKİDEE BUHAR OLDUUU UÇTUU İŞTEEE... DAHADA UÇARMII BELLİİ OLMAZZ...

BELKİDE YENİDEN ŞİŞİRRİRRLERR KİM BİLİRRR....

Haklısın Mz Dostum bende okuduktan sonra gereksiz olduğunu anladım sildim

FORUM KURALLARI
Yasal Uyarı: Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, bf@birlikteforum.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Şikayet incelenip ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Birlikteforum.com SMF 2.0.8 | SMF © 2011, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal