RSS Facebook LinkedIn Twitter MySpace

BirlikteForum. Kültürel Bilgi Paylaşım Platformu

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: Alparslan Kuytul Fetullah Gülen Hakkindaki fikirleri  (Okunma sayısı 6401 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mendakka5

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 849

epey düşündüm bu konuyu açıp açmamyı ama hatibin hem edepli olması hemde insaflı olması konuyu açmama vesile oldu..

şu son bir sene bu konuda tüm ezberleim bozulduğu halde hala net bir kanaata varamadım. bir dinleyin bakalım..

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2011, 16:00:37 Gönderen: mendakka5 »
GENELLEME FAŞİZME AÇILAN İLK KAPIDIR(mendakka)

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 310
Alparslan Kuytul Fetullah Gülen Hakkindaki fikirleri
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2011, 16:33:40 »
9 Ekim 2010'da bunları söylemişiz ve akabinde azar işitmişiz... :-*
Aynen alıntılıyorum;

Biz kendi adımıza "Saddam’ın füzeleri ile ölen Yahudi çocukları" ve "Dünya savaşlarında bombardımanlarda ölen Hıristiyan çocukları" kadar Mavi Marmara’da şehit düşen Furkan'lara da cümle kurabilecek adamları ciddiye alıyoruz...

Mümkünse; Otoritenizi de alın sizin olsun...!!! 

Ayrıca;"diyalog" siyasi bir kavram olarak karşı çıkılması düşünülemeyecek bir yöntemdir.Hatta barışın olmazsa olmaz şartlarından birisidir.Çünkü diyaloğun zıttı çarpışmadır.Çarpışmayı tercih etmediğimize göre barışa giden yolun diyalogdan geçtiğini bilmemiz gerekir.Ülkeler arası diyalog, milletler arası diyalog, insanlar arası diyalog, kültürler arası diyalog, vs... bütün bunlar dünya barışı için desteklenmesi elzem olan unsurlardır...

Amma velakin "dinlerarası diyalog" bu amaca hizmet etmekten çok, inançların yozlaşmasına yolaçacak gelişmelere kapı aralayan bir kavramdır.. ALLAH bizi diyalogla değil, tebliğle emretmiştir.. Çünkü Kuranı Kerim'de Hz. ALLAH;"ALLAH indinde tek din İslam'dır"  buyurmaktadır.
Bu ayete inancımız tam olduğuna göre; ben neyin diyaloğunu yapacağım Hristiyan ve Yahudiyle?!

Cevabı olan var mı???

http://www.birlikteforum.com/forum/gulen_ve_erdoganin_sucu_ne-t30804.0.html;msg154780#msg154780

Hulasa, Mendakka dostum fazlası bile var ama Alpaslan hoca nezaketi sebebiyle az bile söylüyor.Gülen grubu Müslümanları afyonlamaya devam ediyor.Başka bir misyonu da yok zaten.Ne dün,ne de bugün.Bana göre,Gülen grubu Müslümanların hakve özgürlük davasına hizmet etmiyor.Hizmet ettiikleri ve büyükttükleri tek şey;İçi boşaltılmış İslam davasını (!) kendi gettolarında hegomanyalarını büyütmek için basitce suitimal ediyorlar...

Bir kişi ALLAH (c.c)'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, ALLAH (c.c)' da onu başkasına muhtaç etmez.

Çevrimdışı mendakka5

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2011, 16:51:35 »
paki neden?

neden bunu yapsın. nerdeyse doğduğu günden beri kayıt altına alınan biri değilmi hoca..

doğduğu yer belli ana belli baba belli hocalar belli (cüppeli anlattı hocalarından biri alim hatta onun iddiasına göre veli biri.) ne olduda böyle oldu..

hiç anlamıyorum hiç   
neden..

Çevrimdışı yasmin

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 260
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2011, 17:37:16 »
tuğrul hocam dediklerinize noktadan virgülüle kadar katılıyorum...
bu insanların hocam diye tabir ettikleri adam bırakın islam dinine hizmeti islamı yerden yere vuruyor diyalog adı altında diğer dinlere teşvik ediyor ama şu bi gerçek bunu alenade yapmıyor o kadar planlı yapıyor ki.....
Yalnız, duymuş olduğunun sağırı, görmüş olduğunun körüdür..
Ölür, ölür öldürür.. Öldürür, öldürür ölür.
Duyduklarını unutur, duyacaklarını düşünür.

Çevrimdışı mendakka5

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2011, 17:55:29 »
daha nasıl aleni yapılırki..

her şey ortada..

Çevrimdışı yasmin

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2011, 17:58:39 »
daha nasıl aleni yapılırki..

her şey ortada..

mendakka abi çıkın dışarıyo sorun fettullah gülen kimdir diye cevaplar hoca efendi yurt dışında islamı ve Türkçeyi yayıyor olacaktır emin olun.....
acı ama gerçek bu.....

Çevrimdışı mendakka5

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #6 : 08 Mayıs 2011, 18:09:18 »
evet bende hali hazırda hüsnü zan da kalmaya çalışıyorum. bu arada karşı tezleri savunanlarında bunun nedenlerini açıklamaya davet ediyorum..

neden?

Çevrimdışı yasmin

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #7 : 08 Mayıs 2011, 18:13:57 »
ben bir arkadaşla bu meseleyi tartıştım ama bu durumu anlatamadım o adamı savunanlar nuh diyorlar peygamber demiyorlar hoca da hoca diyorlar.....
gözlerini öyle boyamış kı bu adam ve yandaşları, tabi birazda inanca bağlı diye düşünüyorum..... islamın kırmızı çizgileri vardır onlar aşıldı mı günahtır hoca yaparsa günah olmaz diye birşey yok günah herkese günühtır çünkü nefis hepimizde var ama onlar da hoca yapıyorsa doğrudur zihniyeti hakim.....

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #8 : 08 Mayıs 2011, 18:14:59 »
paki neden?

neden bunu yapsın. nerdeyse doğduğu günden beri kayıt altına alınan biri değilmi hoca..

doğduğu yer belli ana belli baba belli hocalar belli (cüppeli anlattı hocalarından biri alim hatta onun iddiasına göre veli biri.) ne olduda böyle oldu..

hiç anlamıyorum hiç  
neden..

Evet,bizde ağacı meyvasından tanırız...
Ağaç kötü değil,meyvası çürük'tür...

Bu ağaç genelde bu tip ikiyüzlü Müslüman yetiştirmiyor ama arada sırada bunlar gibi sınıfın arka penceresinden kaçan koruk öğrenciler misali gibi para ve rant meraklısı laf cambazlığından başka hiç bir şey bilmeyen kibirli ve bencil,;"en önde ben gözükmeliyim,arpadan hisseyi kapmam gerekir " diyen tipleri azda olsa kısmen aramıza sokabliliyor.

Amma biz bu tipleri;"yanlış bile olsa desteklediğim partime,liderime söz söyletmem" diyen ağızlardan tanıyoruz."Onlar ne yapmışsa,ne demişse doğrudur" diye Biat edip haksızlığın karşısında dut yemiş kilitlenmiş ağızlardan dolayı da geçde olsa farkedebiliyoruz...

Müslüman toplumu biçimlendirip güç ve iktidar hevesiyle iktidarın nimetlerinden faydalanmak için Demirel'i de ,Ecevit'in peşinden vakti zamanında koştukları gibi Müslüman toplumu yetmiş yedi fırkaya bölmekte herhangi bir sakınca görmemektedirler...
Müslüman'ların refleksleri ve zaaflarından yararlanıp gücün ve iktidarın yanında olmuşlardır.Hakkın ve Adaletin yanında pek olamamışlardır...

Hocasından cemaatine siyaset devlet adamına kadar Müslümanların feryadlarına ses vermedikleri gibi Dini istedikleri gibi siyasete alet edip Müslümanların içine truva atı sokmuşlardır.Sonra ;"en iyi müslüman biziz" demişlerdir.Bu haksız tutum karşısında itiraz edenlere de "kötü müslüman" (O da ne demekse) kendilerini Mürşid ilan etmişlerdir!!!

Müslümanlığı geçmişte Menderes'e oy vermekle eş değer tutan bu İyi Müslümanlar, orta vadede Ecevit ve  Demirel'e toz kondurmadıkları gibi bugün ise Gülen Hoca ve AKP'nin yanlışlarını dile getirenleri küfürbaz ilan edip sövgü'den bahsedebileceklerdir.Daha da ileri gidip bugün;Gülen ve Erdoğan hakkında tek satır eleştiriyi bile Müslümanlar arasında "tefrika" görüp İnsanların imanını manavdan kilo ile elma alıp verir gibi sorgulama aymazlığına düşeceklerdir...

Samimi Müslümanlar;herhangi bir topluluk içinde haksız bir tutumla  karşılaştıkları zaman;Zaliminin karşısında dimdik dururlar.Elleriyel,gönülleriyle imkanları nispetinde zalimlere meydan okurlar...

Ama bunlar; her daim güç ve iktidarın (adı akp,dp,dyp,dsp olsun hiç farketmez onlar için) bekçiliğini ve kollayıcılığını yaptıklarından oterite'den izin almadan tek kelime bile söylemezler.Kötülüklerin ayıplarını, yanlışlarını anlatmazlar.Edebiyle ve dusturuyla bu haksızlıkları,ikiyüzlülükleri anlatanları sevemedikleri gibi hristiyanla bile diyalok yapabilirler ama bu insanları "Yüzsüz" görüp Müslüman'lıktan çıkaran bu tiplerin asıl edepsizlerin olduğudur...

Küçük olsun benim olsun,yanlış olsun benim tayfa'dan olsun,hırsız olsun bizim takımdan olsun zihniyetinin getirdiği en tehlikeli nokta'larının en ağırı  ;bizim gibi düşünmeyen,bizim biat ettiklerimize eleştiri yapan herkes, "Zındık"tır mantığı bırakın Müslümanını insanlığın bittiği son noktadır.Ne olursanız olun ama önce karşınızdakinin de insan olduğunu önce bunların öğrenmesi gerektiğidir.Herkes hata yapabilir ama bunlar hata yapmaz!
"Ben böyleyim ,ben mükemmelim" demek yada böyle bir hava meydana getirmek beşeri bir olgu olmamakla birlikte Şeytan kibrine ateş odunu taşımaktır...

Herşey/herkes görüldüğü kadar masum değildir...

Selametle...

Çevrimdışı ***ß!r!c!k***

• ...€dep Ya Hu...
  • Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 461
« Yanıtla #9 : 08 Mayıs 2011, 19:08:28 »
Tuhaf...
Enteresan...
Ve hakikatten Ü-zü-cüüüü...

İpi hangi ucundan tutup hangi zan'ı beslesek içerimizde acep..?
Hangi gözle bakıp hangi sözleri işitsek...?
Peki ya , Su-i zan etsek Hüsn-i zan'ı hangi köşeye oturtacağız...?
Bilemedim...
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2011, 19:09:57 Gönderen: ***ß!r!c!k*** »
Maşuku aramaktaydı marifet , ehl-i dil olana.
Umman olurdu sevda , ilm-i aşk'ı okuyana.
Ruh t'Ene c'An ,ruh t'Ene ömür...
Ayan faslıdır bu ,
Tenden sıyrıl , c'An da gör'ül ...!

ß!r!c!k

Çevrimdışı Tuğrul Paşa

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #10 : 08 Mayıs 2011, 19:17:10 »
Bilumum sebepler ile (siyaseten yada makam, mevki gibi rantsal nedenler en başta olmak üzere) Devlet'in yada oteriter güçlü'nün kapısında - Yaradan (c.c)'ın ulvi rızasını gözetmeksizin -  bekleyen birinin,kasabın kapısında kemik yalamak için bekleyen bir hayvandan ne farkı vardır?

Biz Müslümanlar acınası saçma sapan bir particilik,fırkacılık vs  tutturmuş gidiyoruz.Nihai görevimiz;siyaset üstü bir görev iken siyaset adlı tiyatro'da niçin figüran olmaya razı oluruz?

Türkiye'de siyaset bir dava üzerinden yapılmıyor,yapılması için müsade edilmiyor.Türkiye'de siyaset kirlidir.Bu kirliliği temizlemek için gelenler bile bir süre sonra öncekilere benzeyip kirlenmeye devam ediyorlar.Rant (ki bu rantı da çok çeşitlendirebilirsiniz) üzerinden yapıldığı için asli mecrasından çıkarılıp tiyatro'ya dönüştürülmektedir.Bu tiyatro içinde de ne yazıkki biz Müslümanlar suistimal edilip figüran olmaya zorlanıyor...

1980 Döneminde Sağcısı solcusu,Dindarı,Kemalisti masum gençler birbirini kırdı.Şimdi geldiğimiz şu günlere bakıyorum da,bazıları multi milyarder oldu.Bir karanlık devir böyle geçti.İmdi sadece kandırılanlar değişti."Fakru zaruret içinde kıvrananların sesi olacağız" " kimsesizlerin kimi" olmaya geliyoruz diye nutuk atanlar Karun gibi oldular;köşe üstüne köşe döndüler.Hem de çoluk,çocuk.Kandırılan sadece millet'in mütedeyyin ve sade yaşantıdaki tertemiz insanları oldular.Geçmişte bu günde olduğu gibi...

Çevrimdışı mendakka5

• Birlikte Üyesi
« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2011, 19:48:25 »
Bu ağaç genelde bu tip ikiyüzlü Müslüman yetiştirmiyor ama arada sırada bunlar gibi sınıfın arka penceresinden kaçan koruk öğrenciler misali gibi para ve rant meraklısı laf cambazlığından başka hiç bir şey bilmeyen kibirli ve bencil,;"en önde ben gözükmeliyim,arpadan hisseyi kapmam gerekir

yani hoca bumu azizim. hiç içime sinmiyor. belki 30 yıldır pasif olarak takipçisiyim hiç böyle bir izlenim alamadım..

bu seneye kadar. aslında geçen seneye kadar tozda konduramazdım..

bu hadiseyi para rant gözde olmak gibi sebeplerede bağlayamıyorum..

vel hasıl işin içinden çıkamıyorum..

Çevrimdışı Savtegin

• Birlikte Üyesi
  • Teşekkür Sayısı: 1246
« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2011, 19:50:31 »
Bu cemaat şu an itibari ile bizim için en ciddi tehditlerden birisi. Kendileri dışındaki tüm İslami yöntemlere savaş açıp, onları yok etmeye çalışıyorlar. Ama bu savaşı misyonerlere karşı vermedikleri gibi tam tersine desteklemekten çekinmiyorlar. "Ilımlı İslam" denilen ve abd'nin bize biçtiği rolün tam karşılığıdır cemaatin anlayışı.

Daha önce bunların iç yüzlerini anlatan onlarca mesaj yazdım hepsi forumda duruyor.

Her devrin adamı, her düğünün çengisi bu cemaat... Gücün azat kabul etmeyen kölesi oldular. Otoriteye mutlak itaat ve otoritenin dediklerini ayet gibi uygulamaya çalışmak ana prensipleri. Kur'an - ı Kerim'i dışlayan, onun kenarda durmasını isteyen ve onun yerine önceleri Risaleleri, şimdi ise hocanın kasetlerini koyan bir cemaat bunlar.

Artık içimizdeki "Irlandalıları" teşhir etmek gerekiyor.

Hodri meydan okuyan bir cemaat üyesi varsa; Fethullah Gülen başlığında sormuş olduğum ve hiç birisine cevap alamadığım sorularımı cevaplasın.

Anadolu'da yaşayan ve İslam dinine samimiyetle bağlı Hocalarımızın, ulema ve alimlerimizin Hocaya reddiye hazırlamasının zamanı geldi de geçiyor bile.
Dünyanın en tehlikeli hali,
cehaletin örgütlü eyleme geçme halidir.