Birlikteforum Kültürel Bilgi Paylaşım

Reklamlar
Fark AkademiFark Akademi

FORUM KURALLARI

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Wolt

  • *
  • Cinsiyet: Bay
    • birlikteforum
FORUM KURALLARI
« : 29 Aralık 2006, 10:50:08 »

Fark Akademi

Birlikte Forum gerektiginde "Kurallar" da değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Seviyesiz mesaj yazanlar uyarı yapılmaksızın sistemden atılır.
Birlikte Forum hiç bir şekilde herhangi bir dernek, kurum, örgüt, parti, siyasal yada ideolojik görüş ile bağı yoktur. Birlikte Forum  kullanıcıların görüş ve fikirleri Birlikte Forum Yönetimi ile bağdaştırılamaz.
Herhangi bir konu hakkında mesaj yazmadan önce, konuyla ilgili “Arama” fonksiyonu kullanılarak, ilgili ya da benzer diger mesajlar kontrol edilmelidir.
Yeni üyeler, kendilerini “Yeni Üyelerimiz” kısmından forum'a; uzmanlık alanları, kariyeri vs. bilgiler eşliğinde tanıtabilirler.
Forumda, kanunlara uymayan her türlü hareket, mesaj ya da davranışta bulunanlar Uyarı yapılmaksızın Sistemden Atılır.
Avatar bölümünde izin verilen max. Avatarlardan başka edebe aykırı avatar kullanmak yasaktır.
Yeni baslayan arkadaslara, ilk başlarda müsemma gösterilmesine karşın, genel olarak yazılan mesaj, uygun olan konu başliğı altina yazılacaktır. Gerektiği durumlarda bu mesajlar da silinecektir.
Forum dahilinde “CC – Kredi Kartı” dağıtımı yasaktır.
Site reklamı yapmak yasaktır. Ancak, kişisel siteniz hakkında görüşler için, “Site Elestiri” şeklinde kullanabilirsiniz.
Baska kaynaklardan elde edilen, derlenen ya da eklenti yapılarak foruma yazılan yazılarda, kaynak belirtilmesi zorunludur. ilgili yayımcının izinsiz kullanım hakkında ibaresi yada döküman altında imzası varsa yazılmalıdır. Aksi durumlarda ilgili döküman yayından kaldırılır. Birlikte Forum sorumlu tutulamaz.
Teknik bilgi içermeyen her türlü mesaj kalabalığından kaçınılacaktır.
Forum işleyiş ve gerekli durumlardaki engelleme ve kısıtlamalar Site Yönetiminin insiyatifindedir.
Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcı kendi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.
Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık ya da politika ile ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.
Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

Forumumuzda Dini ve Bilimsel yazılar yazılabilir. Kesinlikle eleştiri yapılırken kişi veya kurumlara hakaret içeren rencide edici yazılar yazmak, resim vb. eklemede bulunmak yasaktır. Forumumuz herhangi bir Dijital TV Şifre kırma Key verme Sitesi değildir. Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler vermek yada Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacak veya üyelikleri silinecektir.
Silinen üyelerin açtıkları konuları ve konulara gönderdikleri mesajları silme talebinde bulunamazlar. Üyeliğinin silinmesini talep eden üyenin konu ve mesajlarının silinip silinmemesi forum yönetiminin insiyatifindedir.
Herhangi bir programın demo, ücretsiz sürümleri, kısıtlı kullanımlar hariç herhangi bir şekilde Şifre kırma Key verme vs. vermek yasaktır. bu uyarılara rağmen verilenlerden Birlikte Forum sorumlu değildir. sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.
Dikkat! İndirdiğiniz dosyalar tanıtım amaçlıdır. 24 saat içerisinde bilgisayarınızdan silmeniz gerekmektedir. Sorumluluk tamamen indiren şahsa aittir.
Herhangi bir şekilde silinmesi gözden kaçan mesajlardan Birlikte Forum sorumlu tutulamaz. sorumluluk mesajı gönderene aittir.

[/b]Mesaj yazarken büyük Harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile Alakalı olmayan başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar gözönüne alınmaz.

Forumda Türkçe kullanımına özen gösteriniz:
http://www.birlikteforum.com/forum/forumda-turkce-kullanimi-ve-onemi-t9302.0.html

Foruma yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Bu Özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz.
Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık yada Politika ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Kişi veya kurumlara küfür içeren mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış birşeydir.
Foruma uzun süre girmeyip herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.
Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.
Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda Forum üyeliği derhal silinir.
Bu Forum gönüllü ve Amatör katılım anlayışıyla Fikir aliş-verişinde bulunulması amacı ile kurulmuştur. Bu nedenle Bilgi paylaşımında bulunanlara herhangi bir ücret ödenmemektedir. Ücret talep edilemez. Dostluk Kardeşlik ve Dini Sohbetlerin yapilabileceği bir Mekan olması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı Zamanda yasaktır.
Birlikte Forum üyelerin email adreslerine tanıtıcı haber reklam vs. gönderebilir.
Forumun işleyiş ve Kurallari konusunda katılımcıları Bilgilendirmek Forumun veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
Başta Birlikteforum olmak üzere, hiç bir Board hakkında karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen Üyelerin Üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!
Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü Forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayi ikinci defa yaptığında derhal Forumumuzdan uzaklaştırılır.
Forum Kurallarına uymayan Katılımcıların Foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabılır.
Forum Kurallari her Zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. İtiraz edilemez.
Foruma Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarini tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

Bu site paylaşılan dosyaların hiçbirini barındırmamaktadır ve sorumlulukları kaynaklara aittir. Hak sahibinin talebi durumunda derhal sitemizden kaldırılacaktır. Sitede verilen linklerin yasalara aykırı kullanımı karşısında oluşabilecek hiçbir sorundan sitemiz sorumlu değildir.

YASAL UYARI:
Bu web sitesinde yer alan her türlü, görüş, bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin doğruluğu ve yeterliliğini Birlikteforum.com hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Bununla beraber gerek site üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı birlikteforum.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Foruma her giris yapıldıgında, eger yeni mesaj içeriyorsa “Duyurular” kısmı mutlaka okunmalıdır. Yeni Kurallar gözden geçirilmelidir.


Ek Yasal Uyarı

1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu' na göre internet üzerinden haberleşmede bazı yasamalar yapılmıştır.

Buna göre;

Madde 125, 1. Fikra:

"Bir kimseye onur, seref ve sayginligini rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakistirmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, seref ve sayginligina saldiran kisi, üc aydan iki yila kadar hapis veya adlî para cezasi ile cezalandirilir. Magdurun giyabinda hakaretin cezalandirilabilmesi icin fiilin en az üc kisiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."


Madde 125, 4. Fikra:

"Ceza, hakaretin alenen islenmesi halinde, altida biri; basin ve yayin yoluyla islenmesi halinde, ücte biri oraninda artirilir."

Foruma gönderdiğimiz mesajlara lütfen itina gösterelim.


BİRLİKTE FORUM YÖNETİMİ
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2013, 14:04:21 Gönderen: Wolt »