Birlikteforum Kültürel Bilgi Paylaşım

Reklamlar
Fark AkademiFark Akademi

İnce Bedenler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nadide

  • *****
  • Cinsiyet: Bayan
İnce Bedenler
« : 18 Ağustos 2008, 01:38:26 »

Fark Akademi

Adım adım incelik
Zayıflamak uğruna yemek zevkinden vazgeçemeyenler, Günde yalnız yarım Saat yürüyüşle formlarını koruyor. Koşanlar, yese de zayıflıyor.
Spor yapmanın kilo verme üzerindeki etkisini gösteren bir araştırma sonucu daha açıklandı. Yemekten vazgeçemeyen aşırı kilolu kişiler, günde yarım Saatlik yürüyüşle zayıflamasalar bile, daha fazla kilo almanın önüne geçebiliyor.
ABD'de Duke üniversitesi bilim adamları tarafından yaşları 40 ve 65 arasında değişen 120 aşırı şişman ve şişman yetişkin üzerinde gerçekleştirilen araştırmada, katılımcılardan rejim yapmamaları istendi. Sekiz ay süren araştırmanın sonucunda, deneklerden rejim yapmadığı gibi egzersiz de yapmayan kişiler ortalama birer kilo aldı. Ancak, haftada 18 kilometreye denk gelmek üzere, günde 30 Dakika kadar hızlı yürüyüş yapanların yüzde 73'ü kilolarını korudu. Hatta bazılarının bu sürede birkaç kilo verdiği de saptandı.

Haftada 27 kilometre

Zayıflayan denekler arasında en dikkate değer biçimde kilo verenlerin, haftada ortalama 27 kilometre koşanlar olduğu tespit edildi. Bu kişiler, sekiz ayda ortalama 3.6 kilo vermeyi başardı.

Washington üniversitesi tıp Okulu'ndan Dr. Samuel Klein, araştırma sonucunun, kalori alımını azaltmaksızın egzersiz yapmanın, kilo kaybetmenin en etkin yolu olmadığını bir kez daha teyit ettiğini söyledi. Dr. Klein, bununla birlikte, tek başına birazcık egzersiz yapmanın bile kilo alınmasını önlediğinin görüldüğünü belirtti.

Çevrimdışı *medine*

  • ***
  • Cinsiyet: Bayan
İnce Bedenler
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2009, 16:26:32 »

kışın gelmesi evlere hapsetti hepimizi
ne kadar güzeldi yazın çıkardık yürürdük falan ama şimdi hiç kımıldamak istemiyorum  ^^dil

İnce Bedenler
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2009, 16:12:24 »

Arkadaşlar illa yürümek gerekmiyor. Düzenli yapılan her türlü egzersiz zayıflatıyor. Ben fazla kilomdan ötürü değil karnım şekle girsin diye 2-3 günde bir 40-60 arası mekik çekiyorum ve inanamadım ama yaklaşık 1 ayda 3 kilo vermişim.. ne diyet yaptım ne boğazımdan kestim hatta her egzersizden sonra makarna-pilav yiyip direk uyudum.. ^^aal şimdi çok mutluyummm ^^yuppi
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2009, 16:14:33 Gönderen: zzeynep »